Книгоманія / Нові надходження / 2017 рік / Липень / Література для дітей середнього та старшого шкільного віку

*** Вітаємо на нашому сайті! ***
 
Андресен, Г.Х. 
Вибрані казки: казки / Ганс Християн Андресен; пер. з дан. Г.Кирпи; іл. В.Педерсена. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2017. - 384 с.

         Казки видатного данського письменника Ганса Християна Андерсена знають і люблять в усьому світі. Ці твори мають глибокий внутрішній смисл, психологічно довершені, вирізняються своєрідною побудовою сюжету, а їхня мова — жива й емоційна. Світ казок Андерсена — це світ прекрасної мрії про справедливість, любов, добро та злагоду. У виданні використані малюнки данського художника Вільгельма Педерсена (1820–1859) — першого ілюстратора казок Андерсена.


 


 
Баркер, К. Викрадач вічності: для серед. шк. віку / Клайв Баркер; пер. з англ. С.Крикуна ; іл. іви Мийлян. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 194 с.
        Дім свят пана Гуда охоче приймає маленьких гостей і тішить їх нечуваними дивами. Дітлахи, стомлені від сірої буденності й надокучливих батьків, можуть тут відпочивати й розважатися донесхочу. Однак десятирічний Гарві Свік, трохи погостювавши в чарівному Домі, помічає, що не все так безхмарно. Шукаючи правду, хлопчик виявляє лихе обличчя Дому й дізнається, що за гостинність пана Гуда діти мусять розплачуватися найдорожчим, що в них є...


Бердт, В. Все починається в тринадцять: повість : [ для серед. шк. віку ] / В.Бердт; обкл. К.Садовщук. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 224 с.

      Герої нової повісті Валентина Бердта – підлітки, які опинилися влітку в селі, розраховуючи на страшенну нудьгу. Натомість вони потрапляють у справжні пригоди, не раз навіть містичні – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями, від яких уже не занудьгуєш, а навпаки – наковтаєшся страху…Біла, Н. Крута компанія: повість / Надя Біла. - Київ: Академія, 2017. - 159 с.
    Мілка і її компанія — комфортний світ дівчат із сорокової школи. У їхні майже шістнадцять усе вабить і складається більш-менш очікувано. Їм кортить пізнати життя в житті, поза межами шкільних занять, недолугих побачень з однолітками і спостережень за «щастям» батьків, які «вже давно не сплять в одному ліжку». У них удосталь дослідницького інтересу, щоб по-справжньому цілуватися, приміряти одяг зі щораз глибшим декольте, інколи говорити про секс і багато чого пробувати. Мілка зустрічається із Сашком, але нічого, крім розчарувань і принижень, не знаходить з ним. А ще є Дімка і його друзі. Їм здається, що вони — крута компанія. У Дімки тато-алкоголік і втомлена життям мама. Від усіх проблем він ховається у Світлани, яка втікає з ним від своєї самотності. Світ Дімки не такий, як у Мілки — фешенебельний міні-світ, де пахне квітковими парфумами, а довкола море фальші. І дуже колючі сльози, якщо не з тим і не туди запливеш. За законом несподіванки, в якийсь момент ці світи зіштовхуються. І від того стається по-всякому: і радісно, і трепетно, і ризиковано, і до біса боляче. У «хеппі-фіналі» Мілка і Дімка виходять на свою, вже нову, орбіту. Бо крута компанія може давати і повчальні уроки. 

Бредбері,Р. Усмішка: оповідання / Рей Бредбері; пер. з англ. -Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2016. - 368 с.


Васильченко, С.В. В бур'янах: повість, оповідання / Степан  Васильченко; іл. Олесі Томків. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2017. - 256 с.
    У виданні вміщено твори класика української літератури на селянську, шкільну тематику; проникливі, реалістичні оповідки про дітей, новели-мініатюри із циклу «Крилаті слова» та перша частина незакінченої повісті «Широкий шлях» про дитинство та раннє змужніння Тараса Шевченка. Для широкого кола читачів.
Вебстер, Д. Довгоногий Дядечко: повість / Джин Вебстер; пер. з англ. Г.Бондаренко; іл. Джин Вебстер. - Тернопіль: Навчальна Книга - Боглан, 2017. - 208 с.
          Вихованку сиротинця Джерушу (Джуді) несподівано посилають у коледж, а оплачує навчання таємничий опікун, який просить, щоб вона описувала в листах своє життя, не очікуючи відповіді. Дівчина лише раз мигцем бачила його, та й то зі спини, однак відзначила, що він ? довгоногий. Вона пише дотепні відверті листи, супроводжуючи їх кумедними малюнками. Їй так потрібно мати когось у цьому світі... Чи дізнається Джуді, хто він, цей незвичайний благодійник? Повість уперше перекладено українською мовою.