Книгоманія / Нові надходження / 2017 рік / Червень / Література для дітей середнього та старшого шкільного віку

*** Вітаємо на нашому сайті! ***

Бердт, В. Все починається в тринадцять: повість / Валентин Бердт. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 225 с.
 

Герої нової повісті Валентина Бердта – підлітки, які опинилися влітку в селі, розраховуючи на страшенну нудьгу. Натомість вони потрапляють у справжні пригоди, не раз навіть містичні – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями, від яких уже не занудьгуєш, а навпаки – наковтаєшся страху…


Ібсен, Г. Ляльковий дім; Дика качка: п’єси / Генріх Ібсен; пер. з нор. Вероніки Гладкої, Катерини Корякіної. – Київ: Знання, 2016. – 207 с. – (Скарби).
 

“Ляльковий дім” — одна із найвідоміших п’єс норвезького драматурга Генріка Ібсена (1828—1906), навколо якої до цього часу не припиняються дискусії. В центрі твору вродлива жінка Нора, що любить свій дім, чоловіка, дітей, заради яких вона готова на будь-які жертви. Але обставини життя показали їй, що вона — лише лялька у домі. Її чоловік ставиться до неї зверхньо, а в критичній ситуації заради збереження репутації й посади він відмовляється від неї. Згодом він повертається. Але Нора не йде на компроміси. Вона приймає рішення залишити дім чоловіка. Як їй жити далі?

До книги входить також п’єса “Дика качка”, яка теж викликає у читачів великий інтерес.


Лондон, Д. Любов до життя: оповідання / Джек Лондон; пер. з англ. Ніни Дубровської та Галини Яр. – Київ: Знання, 2016. – 174 с. – (English Library).
 

Джек Лондон (1876—1916) — письменник, твори якого із захопленням читають у всьому світі. Його збірка “Любов до життя” — одна з яскравих перлин циклу північних оповідань. Аляска — те місце, де кожен змушений виявляти свої справжні риси. Північ рівняє бідних і багатих, пронизливий холод не зважає на неміч, рвучкий вітер байдужий до соціального стану, а дикий звір не розбирає звань. У протистоянні з жорстокою природою герої наведених творів перемагають не тільки завдяки сміливості, витривалості, енергії, а насамперед завдяки силі духу, одержимості життям, здатності навіть в екстремальних умовах залишатися Людиною.Селінджер, Дж. Д. Ловець у житі: роман / Дж. Д. Селінджер; пер. з англ. О. Логвиненка. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 256 с.


Письменник-класик, письменник-загадка, який на вершині популярності повідомив, що покидає літературу і буде жити в американській провінції, якнайдалі від спокус великого міста.
Роман Селінджера «Ловець у житі» став переломною віхою в історії світової літератури. Назва книжки та ім`я головного героя Холдена Колфілда зробилося кодовим для багатьох поколінь молодих бунтарів — від бітників та хіпі до представників сучасних радикальних молодіжних рухів.