*** Вітаємо на нашому сайті! ***
(26.06. - 02.07.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
М. та Т. Прохаськів "Хто зробить сніг"

Прохаські, М. та Т. Хто зробить сніг: для мол. шк. віку / М. та Т. Прохаські. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. - 72 с.: іл. 
 
Ця книжка унікальна, з якого боку не поглянь. Перша дитяча книжка Тараса Прохаська та перший досвід Мар’яни Прохасько у ролі ілюстратора. Тепла казка по родину кротів та їх тринадцять кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг…


у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Лусі Мод Монтгомері "Емілі із Зелених Дахів"
 
 
    Монтгомері, Л-М. Енн із Зелених Дахів: роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів: Урбіно, 2013. - 320 с.

  
 Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача!
    Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874-1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні кінофільми, створено театральні постановки. «Енн із Зелених Дахів» - початок циклу, що складається з восьми книжок.
 

(19.06. - 25.06.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Cашка Дерманського "Чудове  чудовисько"

 
   
Дерманський, С. Чудове Чудовисько: повість / Сашко Дерманський; іл. М. Паленка. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2008. – 270 с. : іл.

У новій захоплюючій пoвicтi Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Coнi з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити cім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну Жаховиськ. Безліч пригод i небезпек спіткає гepoїв, але справжня дружба творить дива...
Це четверта дитяча книжка одного з найталановитіших молодих
українських письменників.

  
 
у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Галини Малик "Злочинці з паралельного світу"

Малик, Г. Злочинці з паралельного світу: фантастичні повісті: [для серед. та ст. шк. віку] / Галина Малик; худож. Сергій Храпов. – Київ: Знання, 2015. – 206 с. – (Скарби: молодіжна серія).

Фантастична дилогія відомої української письменниці Галини Малик “Злочинці з паралельного світу” — весела розповідь про безпритульного хлопчика Хроню, який наперекір долі сподівається знайти своїх батьків. Вірний друг пес Рекс, чеченець Джохар, мудрий ворон Гай, “крутий” кіт Рата, підла і підступна потвора Чмак — далеко не повний перелік персонажів, з якими доля зводить Хроню у його поневіряннях. М’який гумор, іронічність оповіді, колоритна мова, часом трагізм ситуацій тримають читача у постійній напрузі. Але найбільше зворушують прагнення головних персонажів до справедливості, атмосфера людяності і любові, якими сповнена кожна сторінка книги. 


(12.06. - 18.06.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Сашка Дерманського "Крамничка тітоньки Мальви"

Крамничка тітоньки Мальви обкладинка

Дерманський, С. Крамничка тітоньки Мальви: казки6 для мол. шк. віку / Сашко Дерманський; іл. Р. Попського. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. - 55 с.: іл.

Різдво – пора див і світла, час жаданих подарунків та солодкої смакоти із чарівного фургончика-крамнички доброї й загадкової тітоньки Мальви. Але що буде, якщо раптом усе це зникне? Адже підступний пан Крук та його господиня Мряка ось-ось запанують у світі!.. Перед маленьким Тишком та його вірним песиком Кучугуркою постало нелегке завдання: повернути дідусеві-казкарю чарівну книгу, щоби врятувати Різдво і наповнити сміхом та радістю кожен дім їхнього рідного містечка.

 
 
у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Івана Котляревського "Енеїда"
 
Котляревський, І. П. Енеїда. Наталка Полтавка: п'єса: для сер. та ст. шк. віку / І. П. Котляревський. - К.: Веселка, 2000. - 328 с.

  Понад два століття живуть в українській літературі твори веселого полтавського мудреця Івана Петровича Котляревського. Його поема "Енеїда", написана в традиціях бурлеску і травестії, відтворює яскраві картини життя українського суспільства другої половини ХVІІІ ст., розповідає про звитяги українського козацтва. П'єса "Наталка Полтавка" стала "праматір'ю українського театру". Ці твори пронизані любов'ю до свого народу, до рідної землі.
   Новий, нетрадиційний погляд на "Енеїду", розгадку її таємниць пропонує в післямові до нашого видання знаний письменник і літературознавець Валерій Шевчук.

 
 

 

 
(05.06. - 11.06.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Лесі Ворониної "Слон ґудзик і вогняна квітка"

Воронина, Л. Слон Гудзик і вогняна квітка: для мол. шк. віку / Леся Воронина; іл. К. Штанко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. – 34с.: іл. –ISBN 978-617-679-028-0.
 
Слон на ім’я Ґудзик не звичайний. По-перше, він такий крихітний, завбільшки з ґудзик. По-друге, він уміє розмовляти. А найголовніше – він знає, як потрапити з холодної зими в казкове літо. Треба лише написати на пелюстках каштанового цвіту: «Весна повертає на літо». А там – Кам’яна Галявина, її справедливий Володар, Співочий Струмок, веселі звірята і Вогняна Квітка, що розсіює по всьому світу свої чарівні насінини, які зігрівають землю і не дають змерзнути весняному цвіту…
у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Володимира Рутківського "Джури козака Швайки"


odb.te.ua

Рутківський, В. Джури козака Швайки: історична трилогія для дітей. Т. 1 / Володимир Рутківський; іл. М. Паленко. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. - 336 с.: іл.

Усі ми знаємо імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи. А ким були найперші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання ти знайдеш відповідь у новому гостросюжетному історичному романі Володимира Рутківського — одного з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників. Його дивовижні герої — Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невломий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі — з честю виходять із найскладніших ситуацій. А небезпека чигає на кожному кроці, а надто, коли ти зважився підняти шаблю на могутню татарську орду, а за твоєю спиною — майже нікого…

Для дітей старшого шкільного віку.