*** Вітаємо вас на нашому сайті ***
(20.02. - 27.02.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Степана Васильченка "В бур'янах"

 
 
 Васильченко, С. В бур'янах: повість / С. Васильченко; худ. Л. Ільчинська. - К.: Веселка, 1989. - 56 с.: іл.

   Повість про дитинство Тараса Шевченка.

           
у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Зірки Мензатюк "Таємниця козацької шаблі"


 

Мензатюк, З. Таємниця козацької шаблі: пригодницька повість / Зірка Мензатюк; іл. І. Ключковської. - Л.: Видавництво Старого лева, 2015. - 157 с.: іл.

Пригодницька повість Зірки Мензатюк - письменниці, яка все своє життя віддає дитячій літературі, лауреату премії ім. Лесі Українки, - не лише захоплює своїм карколомним сюжетом, небезпечною, сповненою випробувань і несподіванок мандрівкою найбільшими українськими замками. Ця книга передусім вчить любити свій край і його дивовижну історію, багату на героїчні вчинки та містичні події.
Зірка Мензатюк, перш ніж писати, сама подалася у мандри замками та фортецями України, і так яскраво передала враження від своєї подорожі у цій книзі, що після її прочитання хочеться теж вирушити на пошуки нових реліквій і таємниць, які залишилися нам від наших славних предків.
Книга рекомендована для читання у шкільній програмі з української літератури учням п’ятих класів.
 


(07.02. - 19.02.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

​у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Лілії Лапіної "Дуже довга казка"
 
 
Лапіна, Л. Дуже довга казка / Лілія Лапіна. — К: Грані-Т, 2008. — 72 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза).
 
    Певно, ти і не здогадуєшся, скільки чарівних істот і речей навколо тебе. Кожного ранку і вечора тебе зустрічають казкові сестри Щікат і Пасат, інколи ти звертаєшся по допомогу до їхнього брата Акжуя, але трапляються випадки, коли зарадити може лише чарівник Тото-Маглос. Він дуже добрий, але чомусь його бояться і діти, і дорослі — однаковісінько. Та найдужче тремтить злий чаклун Акірес.
    А ще «Дуже довга казка» розповість, як з краплинок утворюється дощ, чому подорожник прикладають до хворого місця, що буває з півнем, який вчасно не навчився співати. Поспішай, поки цю книгу не забрав хтось інший.


 

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Елеонор Портер "Поліанна"

 

Портер, Е. Полліанна: роман присвячується моїй кузині Белль / Елеонор Портер; пер. з англ. В. Наливаної; іл. О. Воронкової. — К.: Країна Мрій, 2013. — 304 с.: іл.

   Роман американської письменниці Елеонор Портер, уперше надрукований у 1913 році, відомий в усьому світі. За мотивами цього твору знято кілька телесеріалів і художніх фільмів. Секрет популярності роману криється у принадливості образу Полліанни — сонячної дівчинки, "дівчинки-радості". Це захоплива розповідь про дванадцятирічне чарівне створіння, з появою якого змінилося життя в провінційному містечку. Маленька дівчинка завдяки своїй доброті, безпосередності, життєрадісності та енергійності зуміла розтопити серця людей, приречених на сіре, безпросвітне існування.
      Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.
 
(06.02. - 12.02.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Анатолія Костецького "Мої та твої  таємниці"
 

Костецький, А. Г. Мої та твої таємниці: вірші та казки / А. Г. Костецький. — К.: Початкова школа, 2003. — 352 с.

     До книжки відомого українського письменника ввійшли нові та раніше друковані вірші й казки про шкільні справи, про веселих пустунів і вигадливих мрійників.

 

 
у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Юрія Мушкетика "На брата брат"​Мушкетик, Ю. М. На брата брат: роман / Ю. М. Мушкетик; худ.-іл. А. Хмель. — Харків: Фоліо, 2012. — 317 с.: іл. 

   Юрій Мушкетик — відомий майстер сучасної української прози, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, автор багатьох повістей та романів, серед яких є твори, присвячені історії нашої країни: «Жовтий цвіт кульбаби», «Яса», «Гетьманський скарб», «На брата брат» та ін.
     У романі «На брата брат» відтворено події, шо розгорталися в Україні за часів гетьмана Виговського, коли після смерті Богдана Хмельницького боротьба за державну незалежність вилилася у братовбивчу війну. Через долі героїв роману братів Журавок автор зображує страшну трагедію цієї війни: люди однієї крові стають ворогами — брат іде на брата — і голови свої кладуть, не здобувши ні слави, ні волі, ні правди.
(31.01. - 05.02.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Лесі Ворониної "Таємне Товариство боягузів"


 
Воронина, Л. Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9: повість / Леся Воронина. - К.: Знання, 2015. - 126 с.: іл.

Чи доводилось вам потрапляти у дивні й загадкові обставини? Ось ви біжите знайомою вулицею і раптом, провалившись крізь люк, опиняєтесь у секретному штабі Таємного Товариства­ Боягузів. Ваша рідна бабуся виявляється геніальною винахідницею, що створила часоліт, а Землю от-от мають захопити хижі космічні прибульці-синьоморди, які хочуть заразити людей вірусом страху. І порятунок людства залежить тільки від вас!
Головне — зуміти здолати свій страх, і тоді най­потужніша зброя перетвориться на порох, а підступні космічні завойовники стануть безпорадними. Адже кінець-кінцем ви здобудете універсальний.


 
у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Наталки Малетич "Щоденник Ельфа"

 
 
Малетич, Н. Щоденник ельфа / Наталка Малетич; іл. А. та Д. Нечаєвські.- Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 175 с.

Всі діти - ельфи. Принаймні такими вони народжуються. А коли починається їхнє школярське життя - тут вже прозорі крила мають набути сили, аби політ вирізнявся прикметами висоти, переможності, товариської підтримки й звичайного порозуміння з колишніми ельфами - батьками. Герої оповідань Наталки Малетич ходять вулицями різних міст і вчаться в різних школах, і вподобання у них неоднакові, та все ж вони багато в чому схожі, коли прагнуть самостійності у вчинках чи втрапляють у халепу. І навіть якщо ви не вважаєте себе ельфом, книга все одно про вас.