Книгоманія / Нові надходження / 2017 рік / Січень / Література для дітей середнього та старшого шкільного віку

*** Вітаємо на нашому сайті! ***
Результат пошуку зображень за запитом
Гаврош, О. Пригоди тричі славного розбійника Пинті: повість / Олександр Гаврош; іл. Світлани Радчук. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2016. – 208 с.: іл. – (Богданова шкільна наука). – ISBN 978-966-10-3625-2 (серія), ISBN 978-966-10-2143-2.

"Українська сила" – це серія захоплюючих і веселих книг про легендарних українців, сильних духом і тілом богатирів, героїв, силачів і навіть... розбійників – якщо вони такі благородні, оспівані у легендах і казках справедливі опришки, як тричі славний Григір Пинтя".

Іншими словами, якщо коротко – це історія про українського Робіна Гуда. Історія, написана дійсно весело, розумно – і просто дуже 

цікаво. Історія, яка читається буквально за один вечір – і після останніх слів якої одразу шкодуєш, що книжка вже скінчилася. Історія, якої, гадаю, дуже не вистачало нашим дітям – бо тоді б вони точно гралися не в того самого Робіна Гуда, а – в Пинтю...
Результат пошуку зображень за запитом
Героям слава!: розповіді для дітей про героїв фронту і тилу / упоряд. Оксана Давидова; худож. Христина Лукащук. – Київ: Мамине сонечко, 2016. – 46с.: іл. – ISBN 978-617-7057-07-8.

Перша збірочка для дітей про героїв АТО у видавництві «Мамине сонечко» вийшла під назвою 
«Героям слава!». Невеликий тираж — 15 тисяч примірників — розійшовся Україною за два тижні. Тепер у видавництві планують перевидати збірку і взятися за підготовку видань з цієї ж серії. Тож перша спроба видавців та письменників розповісти про сучасну війну дітям майже вдалася. Героїв вистачає, треба лише знайти тих, хто візьметься про них написати для дітей.


Результат пошуку зображень за запитом
Гроссман, Д. З ким би побігати: роман / Давид Гроссман; пер. з івр. В. М. Верховня; худож.-оформ. В. М. Карасик. – Харків: Фоліо, 2016. – 348с.: іл. – (Карта світу). – ISBN 978-966-03-5083-0 (Карта світу), ISBN 978-966-03-7572-7.

Роман «З ким би побігати» вийшов друком у 2003 році. В ньому розповідається про підлітків — про їхню самотність, переживання, наркотики, невміння порозумітися у сучасному житті, а ще про щиру дружбу, відданість, самопожертву і, звичайно ж, про кохання у жорстокому і небезпечному світі. Результат пошуку зображень за запитом
Желдак, Т. Історія чемпіонатів Європи з футболу / Тимур Желдак; авториз. пер. з рос; худож.- оформ. В. М. Карасик. – Харків: Фоліо, 2016. – 395с.: іл. – ISBN 978-617-7012-05-03.
 

У всіх 13 європейських першостей, що минули, — своя історія. Історичним став уже і Євро-2012 в Україні та Польщі.

Це видання — не лише збірка довідкової інформації (хоча любителі статистики також знайдуть тут багато корисного), це емоції і переживання, невідомі факти і загадки забитих і незабитих голів, перемоги й поразки, герої і невдахи… Тобто футбол — найкраща в світі гра у всіх її проявах.
Результат пошуку зображень за запитом
Іваничук, Р. Четвертий вимір. Шрами на скалі: романи / Роман Іваничук; худож.-іл. С. В. Кривенченко; худож.-оформ. І. В. Осіпов. – Харків: Орбіта, 2016. – 447с.: іл. – ISBN 978-617-7466-07-8.
 

Роман Іваничук – автор п’ятнадцяти історичних творів, в яких він намагається заповнити білі плями в нашій історії, розповідає про видатних діячів України минулих часів.

За роман «Четвертий вимір» письменник був удостоєний Національної премії ім. Шевченка. Цей твір присвячений Миколі Гулаку, другу і соратнику Кобзаря, відомому математику, юристу, перекладачу-поліглоту, котрий володів майже двадцятьма мовами, людині, яка після ув’язнення в Шліссельбурзькій фортеці за свою діяльність у Кирило-Мефодіївському товаристві не мала права повернтися в рідну Україну.

У романі «Шрами на скалі» йдеться про останні роки видатного українського письменника Івана Франка.


Качан, А. Гуляє парус на Лимані: лірика, ігрова поезія /Анатолій Качан; іл. Яна Кернер-Вернер. – Київ: ФОП Зеленський В. Л., 2016 – 160с.: іл. – ISBN 978-966-097-520-7-9.


До книги сучасного українського письменника, лауреата літературно-мистецькихпремій їм. Лесі Українки, «Джури» В. Рутківського та інших відзнак увійшли настроєні на хвилі моря і степу півдня України нові ліричні й сюжетні твори останніх років та кращі вірші з попередніх видань, які полюбилися дітям, вивчаються в школі. Окремим розділом подані цікаві зразки ігрової поезії та етнопоезїї, які відкривають іще одну грань безмежних можливостей української мови, заохочують до невимушеної співтворчості. Адресовано юним читачам, яких манить вічний поклик моря та хвилююче образне Слово - як противага буденному, шаблонному та віртуальному сприйняттю навколишнього світу.
 
Менабде, М. І час ішов… притчі / Манана Менабде; пер з груз. Рауля Чілачава: худож.-оформ. Сашка Шевцова. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2016 – 96 с. – ISBN 978-617-7192.


Цикл притч Манани Менабде «А час ішов...» створювався протягом низки років, на перетині двох культур — німецької та грузинської, конкретно — в Берліні та Тбілісі. Притчі складають єдиний цикл, що містить елементи як грузинського фольклору, так і європейського художнього мислення. У них з дивовижною лаконічністю і витончено легким гумором порушені ті питання, які в усі часи хвилювали людину.
 
Найдавніша література Шумеру, Вавилону, Палестини / передм. та прим. В. А. Храновський; пер. укр. Ю. М. Москаленко; худож. оформ. В. М. Карасик. –  Харків: Факт, 2016. – 442 с.: іл. – ISBN 978-966-637-810-4.
 

Шумер, Вавилон, Палестина… Тут почалась історія людства, історія цивілізації, саме тут люди створили перший міфопоетичний твір — епос про Гільгамеша, «героя-предка», в якому відобразився світогляд людини, її уявлення про світ і своє місце в ньому.

Наше видання містить найяскравіші зразки найдавнішої літератури: епос про Гільгамеша, поеми про створення світу та біблійний потоп, а також перли біблійної поезії та прози, перекладом яких ми завдячуємо видатним українським митцям: І. Франкові, П. Кулішеві, І. Нечую-Левицькому, Лесі Українці.


Незалежність України / упоряд. Вадим Дорошенко; гол. худож. Олеся Білоус. – Київ: Мамине сонечко, 2016. – 48 с.: іл. – ISBN 978-617-7056-08-5.
 

Результат пошуку зображень за запитом
Пекарська, М.-К. Клас пані Чайки / Малгожата-Кароліна Пекарська; пер. з пол. Б. Ю. Антоняк; ред. А. О. Івченко; іл. Є. О. Житник. – Харків: Школа, 2016. – 336 с. – ISBN 978-966-429-134-4.
 

Ця книга є молодіжним бестселером у Польщі. У ньому розповідається про те, що цікаво підліткам: про труднощі їхнього віку, про негаразди у школі та вдома, але насамперед про перші почуття і розчарування. Головні герої роману, варшавські гімназисти, вчаться складного мистецтва прийняття іншої людини — з усіма її вадами — і врешті пізнають ціну дружби.
Для дітей старшого шкільного віку.
Результат пошуку зображень за запитом
Пилат, В. Бойовий гопак і основи захисту Вітчизни / Володимир Пилат; мал. Х. Рейнарович. – Київ: Україна, 2016. – 170 с.: іл. – ISBN 978-966-524-435-6.
 

У книзі розглядаються історичні, технічні та світоглядні проблеми українського бойового мистецтва. Автор на підставі вивчення багаточисленних історичних друкованих джерел, аналізу матеріалів національного фольклору й стародавніх вірувань частково відродив і пристосував до сьогодення один із різновидів бойового вишколу лицарів України — Бойовий Гопак. У книзі висвітлено особливості світогляду воїнів Гопака. Технічні елементи подані у такий спосіб, щоб кожен бажаючий міг самотужки вивчити базову техніку національного бойового мистецтва. Підлужна, А. Код Володимира Дахна / Алла Підлужна. – Київ: АВІАЗ, 2016. – 144 с: іл. – ISBN 978-617-7209-03-3.
 

 У книзі йдеться про життєвий і творчий шлях класика українського анімаційного мистецтва, лауреата Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, члена Національної Спілки кінематографістів України, єдиного серед вітчизняних режисерів-аніматорів народного артиста України, Володимира Авксентійовича Дахна (1932-2006 рр.).
Результат пошуку зображень за запитом
Руданський, С. Наука: байки, співомовки, пісні / Степан Руданський; іл. П. Шпорчука. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2016. – 132 с.: іл. – (Українські письменники-дітям). – ISBN 978-966-10-1226-3.
 

У виданні зібрано байки, співомовки, пісні письменника, доступні для школярів середніх класів. Як відомо, повна специфіка творчості С. Руданського унеможливлювала ознайомлювання із кращими її взірцями з дотеперешніх, не адаптованих для їхнього віку, збірок. Отже ця книга буде корисна викладачам, батькам, дітям, керівникам літературно-мистецьких гуртків і угруповань.


Результат пошуку зображень за запитом
Тисовська, Н. Секрети старої стрільниці: роман / Наталя Тисовська; худож.-оформ. Дарини Дюндіної. –  Київ: Наш час, 2016. – 256 с.: іл. – ISBN 978-966-1530-98-9.

Творчу студію «Ґвалт» збурило надзвичайне повідомлення — четверо друзів-студійців отримали ґрант на зйомку анімаційного фільму «Характерник», присвяченого кошовому отаману Івану Сірку. Але під час презентації проекту сталося лихо — раптово і загадково помер історик, який консультував ґрантерів щодо написання сценарію. Чи не може ця смерть бути пов’язана з таємницею, яку свого часу забрав у могилу Іван Сірко?
Результат пошуку зображень за запитом
Третяк, А. Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні: для дітей мол. серед. шк. віку / Анна Третяк; фот. А. Бондаренко, О. Брязгунова, О. Галат. – Київ: Радуга, 2016. – 240 с.: іл. – ISBN 978-966-281-069-1.
 

Результат пошуку зображень за запитом
Українські народні казки: казки Поділля / запис., упоряд. і літ. оправ. Микола Зінчук; худож. Олена Бржоснівська. – Чернівці: Букрек, 2016. – 400 с.: іл. – ISBN 978-966-399-763-6.
 

У пропоновану книгу ввійшли казки самобутнього етнографічного району України — Поділля, записані у кінці минулого та на початку нинішнього століть.
Франко, І. Я. Захар Беркут: повість / І. Я. Франко; упор., передм., пояс. слів Р. П. Іванченко. – перевид., перероб. –  Київ: Дніпро, 2016. – 180 с. – ISBN 978-966-578-257-5.


У повісті великого українського письменника Івана Франка (1856-1916) зображено боротьбу населення Карпатської Русі проти татаро-монгольської навали 1241 р. Захар Беркут та його син Максим, згуртувавши жителів Тухольщини, мужньо відстоюють незалежність свого краю і перемагають
 

Чемерис, В. Л. Амазонка; Київ-Соловки / Валентин Чемерис; худож. оформ. Л. П. Вировець. – Харків: Час читати, 2016. – 507 с.: іл. – ISBN 978-617-7176-09-0.
 

Валентин Чемерис (нар. 1936 р.) — відомий український письменник, автор історичних і фантастичних романів, які вже стали культовими: «Смерть Атея», «Фортеця на Борисфені», «Ольвія», «Генерали Імперії», «Ордер на любов», «Ярославна», «Ваші пальці пахнуть ладаном», «Марина —цариця московська».
Але читачі знають Чемериса і як автора оповідань — хронік, казок, легенд, — у яких він небайдуже та неупереджено розповідає не тільки про минуле, але й про сучасне життя. У цій книжці дорослих і дітей зацікавить погляд автора на події, які відбувалися в різні роки, — з проекцією на сьогодення. Своєрідна мандрівка Україною разом з письменником стане справжньою екскурсією із захоплюючими краєвидами та цікавими розповідями, якими Валентин Чемерис начебто стверджує, що доля однієї людини, її почуття та думки так само важливі, як доля народів, події, з яких потім твориться історія.
 
Чемерис, В. Л. Аравійська пустеля / Валентин Чемерис; худож. оформ. Л. П. Вировець. – Харків: Фоліо, 2016. – 443 с.: іл. –  ISBN 978-617-7012-42-8.


Нова книжка Валентина Чемериса присвячена поетам XX століття, імена яких стали символами великої жертовної любові до України, незламності духу, правди й боротьби.
Що спонукало Олену Телігу, героїню повісті «Амазонка», вишукану красуню-аристократку, не менш прекрасну поетесу, яку називали новітньою Лесею Українкою, ступити на кривавий шлях боротьби за визволення Батьківщини? Письменник зображує жінку, що вміє і страждати, і радіти, і бути ніжною, але коли перед нею ворог — стає хороброю та незламною. Такою й зустріла Олена свою смерть у горезвісному Бабиному Яру в Києві в лютому1942 року, де її, патріотку, члена ОУН, розстріляли німецькі фашисти.
Про трагічну долю чотирьох поетів: Крушельницьких — бать-, ка Антона й сина Івана, та Вороних — батька Миколу й сина Марка, про їхнє життя, творчість, любов і загибель під час сталінського «Великого терору» 1930-х років читач дізнається з роману-есе «Київ—Соловки».


 

Результат пошуку зображень за запитом
Яворівський, В. Марія з полином наприкінці століття: роман / Володимир Яворівський; худож.-оформ. Л. П. Вировець. – Харків: Фоліо, 2016. – 203 с.: іл. – ISBN 978-966-03-7505-5.

У романі В. Яворівського «Марія з полином наприкінці століття» трагедія чорнобильської катастрофи розкривається через долю родини Мировичів, батьківська оселя якої знаходилась у селі Городища, розташованого всього за двадцять километрів від атомної станції. Автор, нічого не приховуючи і називаючи речі своїми іменами, оприлюднює страшну правду про справжні наміри й шляхи імперії до дешевого збагачення, нехтування Москвою долями України й українців.