Архів документів / Надходження (архів) / Нові надходження за 2016 р. / Жовтень 2016 / Література для дітей середнього та старшого шкільного віку

*** Вітаємо на нашому сайті! ***

Міляновська, Н. Світова література. 10 клас: посібник-хрестоматія / Ніна Міляновська.— Тернопіль: Астон, 2012.— 776 с.

У посібнику-хрестоматії подані всі тексти літературних творів, що передбачені чинною програмою зі світової літератури для академічного і профільного рівнів навчання учнів, затвердженої Міністерством освіти та науки України наказом №1021 від •28. 10. 2010 року. Посібник-хрестоматія містить також відомості про художні твори, життєвий і творчий шлях авторів, матеріали з історії та теорії літератури.
Для учнів 10 класу та вчителів середньої загальноосвітньої школи.

Міляновська, Н. Світова література. 11 клас: хрестоматія. Академічний рівень / Ніна Міляновська.— Тернопіль: Астон, 2012.— 736 с.


У хрестоматії подані всі тексти літературних творів, що передбачені чинною програмою «Світова література. 11 клас», затвердженою Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України. Навчальне видання містить статті про життя і творчість письменників, історико-літературні огляди, що в загальних рисах відображають особливості розвитку мистецьких процесів у XX столітті та словничок літературознавчих термінів, актуальних для учнів 11 класу. Упорядником розроблена система запитань, яка допоможе систематизувати отриманні знання з курсу світової літератури.
Хрестоматія відповідає змісту навчального матеріалу рівня стандарту та академічного рівня навчання.
Для учнів 11 класу, вчителів середньої загальноосвітньої школи та середніх спеціальних навчальних закладів.

Михаленко, А. Турнир драконов / Александра Михаленко; худож. Т. Боброва. - Кривой Рог: Дионат, 2016. - 300 с.: іл.

Повесть, представленная читателю, написана в стиле фэнтези. Автору удалось создать удивительно достоверную вселенную, где переходы между мирами - повседневность, турниры - норма жизни, а драконы - верные друзья молодых воинов. Именно молодых, потому что герои здесь - подростки, но обстоятельства заставляют их решать совсем не детские задачи.
И снова сталкиваются в жестокой битве силы добра и зла. Кто же победит на этот раз?
Автор умело выстроил сюжет. Произведение читается легко. Динамика, хороший литературный язык, достоверность диалогов - все это не даст читателю скучать до самой последней строчки.Сігал, Е. Історія кохання: роман / Ерік Сігал; пер. з англ. М. Пінчевського, О. Тереха. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2016. - 144 с.: іл.
 
Роман американського письменника про зворушливе кохання студента, сина мільйонера, до дочки бідного італійського емігранта. Побравшись, молодята живуть у скруті, проте вони щасливі. Здається, ніщо не може їх розлучити. І справді, розлучає їх лише трагічна смерть Дженні.
Короленко, В. Сліпий музикант: повість / Володимир Короленко; пер. з рос. Ф. Гавриша. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2016. - 160 с.
 
Основний психологічний мотив етюду - це інстинктивний, органічний потяг до світла. Звідси душевна криза героя та її розв'язаня. І в словесних, і в друкованих критичних увагах доводилося натрапляти на запереченя, очевидно, дуже грунтовне: на думку тих, хто заперечує, цього світла і тому не повинні почувати, що позбавлені того, чого зовсім не знають. Ця думка не здається првильною: ми ніколи не літали, як птахи, проте всі знають, як довго відчуття польоту супроводить дитячі та юнацькі сни.