Архів документів / Надходження (архів) / Нові надходження за 2016 р. / Березень 2016 / Література для дітей середнього та старшого шкільного віку

*** Вітаємо на нашому сайті! ***
Андрусяк, І. Чупакабра та інші зайчики. Усе солодший сад / Іван Андрусяк; худож. Марта Кошулінська. - Вид. 2-ге, доп. - К.: Фонтан казок, 2015. - 48 с.

Цікаво, як багато чого може зробити батько для своєї дитини. От Іван Андрусяк, наприклад, пише книжки. І доволі вдалі, як на думку критиків. Вихідець з покоління «дев’ятдесятників», лауреат багатьох українських премій, поважний критик та письменник, із появою власних дітей занурився у дитячу літературу, і так вдало йому це вдалося, що він не вилізає звідти аж по сьогодні.

Винничук, Б. Історія одного поросятка / Юрій Винничук, Кость Лавро; іл. К. Лавро; худож. оформленя В. Карасик. - Х.: Фоліо, 2015. - 24 с.: іл.

Це казка про неймовірно спритне Поросятко,яке розвалило королівський палац,перемогло лютих розбійників,а потім стало-подумати тільки!-капітаном піратського корабля!Ну як після цього французький король міг втриматися,щоб не запропонувати йому руку і серце своєї доньки?Тому нема нічого дивного,що цю казку вже полюбили діти у Франції,а в Україні було знято мультфільм.Пригоди Поросятка ілюстрував чудовий український художник Кость Лавро.І саме з його ілюстраціями ця казка була уже двічі видана в Парижі.
Євсеєнко, С. Азбука природи: для ст. дошкіл. і мол. шк. віку / Софія Євсенко; худож. Софія Євсенко, пер. українською Олекси Їзбаша. - К.: Балтія-Друк, 2014. - 46 с.: іл.

Якщо дитина маленька і ще не знає букв, то зможе насолодитися гарними малюнками, а вірші їй прочитають дорослі. А якщо добре знайома з алфавітом, тоді знайде на кожному розвороті книги букву, яка відсутня.

Росіцький, Р. киця-мандрівниця зі старого двору: для дошк. та мол. шк. віку / Роман Росіцький; худож. Р. Росіцький. - К.: АВІАЗ, 2015. - 48 с.: іл.

Веселі пригоди киці для малят.
Ференцева, Ю. Рахівничка для малят: для ст. дошк. і мол. шк. віку / Юлія Ференцева; худож. Петро Орловський. - К.: Балтія-Друк, 2014. - 31 с.: іл.

Разом з цією книгою ви та ваш малюк матимете змогу не лише читати віршики, а й проведете перші заняття з вивчення цифр. У цьому вам допоможуть яскраві ілюстрації та милі віршики, які перетворять процес читання на справжнє свято.Чухліб, В. Пісня тоненької очеретини: казки: [для дошк. та мол. віку] , Василь Чухлыб; худож. К. Іванова. - К.: АВІАЗ, 2015. - 52с.: іл.

Шаповалов, С. Лісовий урок: вірші, загадки: для дошк. та мол. шк. віку / Станіслав Шаповалов; худож. К.: АВІАЗ, 2015. - 32 с.: іл.

 
Герої казок Василя Чухліба – ведмедик Клиш-Клиш і павучок Канапчик, лисичка Мальвіна і зайчик Гасанець, цап Бородань і сорока Чара, джмелики Кіндратики і бурундучок Смугастик, мишка Намистина і качка Чомга, їжачок Топка і Сонячний Зайчик, а також інші мешканці Землі, Неба, Лісу та Річки. Вони живуть своїм казковим життям у Калиновій світлиці і Золотавому бору, Суничній галявині й Роменовому лузі, Старій діброві й Бобровому селищі, Синь-озері та на Зеленому стадіоні.
      Письменник вдало поєднує традиційні художні прийоми народної казки з оригінальними авторськими знахідками. Він наділяє тварин людською мовою, почуттями, характером і поведінкою, зберігаючи при цьому й те, що притаманне природі тварин. Цікаві сюжети, мальовничі подробиці, виразні діалоги, тонкий гумор, – все це одразу ж приваблює маленьких читачів.Семеняк, В. Булочка для... Бога: духовні оповідки / Валентина Семеняк; світлини автора. - Тернопіль: Горлиця, 2015. - 48 с.

"Булочка для... Бога" - таку назву має нова книга тернопільської письменниці і журналістки Валентини Семеняк, яка вийшла друком у тернопільському видавництві "Горлиця"
Паронова, В. Казки про квіти: для дошк. та мол. шк. віку / Віра Паронова; худож. Олена Козак. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2015. - 16 с.


Гнатович, Т. М. Казки про Добрика: віршована казки / Т. М. Гнатович. - Тернопіль: Терно-граф, 2015. - 16 с.: іл.


Автор пропонує дорослим і малятам віршовану казку про непереможність сил Добра на нашій планеті. Літературний твір призначений для вчителів, педагогічних працівників дитячих навчальних закладів, юних читачів та їхніх батьків.Семеняк, В. М. Об'явник: роман / В. М. Семеняк. - Тернопіль: Астон, 2016. - 184 с.

У новому романі тернопільської письменниці Валентини Семеняк з інтригуючою назвою "Об'явник" - дивовижна історія українця Овсеня