Бібліографічна служба інформує / Бібліографічні видання НБУ для дітей

*** Вітаємо на нашому сайті! ***


Пам’ятні літературні дати 2016 року : інформ.-довідк. матеріал на допомогу організації роботи з дітьми та підлітками / Нац. б-ка України для дітей ; уклад. Л. І. Литвинець. — Київ, 2015. — 24 с.

Видання включає відомості про дати життя та смерті письменників і художників-ілюстраторів книг для дітей, ювілярів 2016 року.
Правда та вигадка в творах письменни­ка Віктора Терена: бібліогр. пам'ятка для читачів-учнів мол. та серед, шк. віку / Нац. б-ка України для дітей ; авт.-уклад. Н. О. Гажаман. — Київ, 2015.— 16 с.

Видання містить біографію відомого пи­сьменника, поета В. В. Терена та розповідь про збірку його прозових творів «Хлопчик з планети «Ч» та Вогняні Пси», за яку пись­менникові було присуджено звання лауреата літературно-мистецької премії імені Лесі Українки за 2014 рік.

Дослідник і співець її величності Природи : інформ. бібліограф. список для організаторів дит. читання до 155-річчя від дня народж. канадського письменника-натураліста Е. Сетона-Томпсона / Нац. б-ка України для дітей ; уклад. Н. П. Сисоєва. — Київ, 2015. — 20 с.

Посібник включає біографічну довідку до вивчення творчості Сетона-Томпсона в школі, список літератури та ресурсів мережі Інтернет про його життєвий і творчий шлях, хронологічну таблицю творів, фільмографію, вікто­рини, кросворди тощо.

 

 

Сходинки до знань: за ст. шк. підручника: поточний бібліогр. покажчик. Вип. 1 / Нац. б-ка для дітей; уклад. В. М. Красножон. 
— Київ, 2015. — 25 с.

У список увійшли книги та статті з періодичних видань, що надійшли в Національну бібліотеку Укра­їни для дітей у І кварталі 2015 року.
Сходинки до знань: за ст. шк. підручника: поточний бібліогр. покажчик. Вип. 2 / Нац. б-ка для дітей; уклад. В. М. Красножон. — Київ, 2015. — 25 с.

У список увійшли книги та статті з періодичних видань, що надійшли в Національну бібліотеку Укра­їни для дітей у ІI кварталі 2015 року.

Сходинки до знань: за ст. шк. підручника: поточний бібліогр. покажчик. Вип. 3 / Нац. б-ка для дітей; уклад. В. М. Красножон. — Київ, 2015. — 25 с.

У список увійшли книги та статті з періодичних видань, що надійшли в Національну бібліотеку Укра­їни для дітей у ІII кварталі 2015 року.

Сходинки до знань: за ст. шк. підручника: поточний бібліогр. покажчик. Вип. 4 / Нац. б-ка для дітей; уклад. В. М. Красножон. — Київ, 2015. — 25 с.

У список увійшли книги та статті з періодичних видань, що надійшли в Національну бібліотеку Укра­їни для дітей у ІV кварталі 2014 року.

Сходинки до знань: за ст. шк. підручника: поточний бібліогр. покажчик. Вип. 4 / Нац. б-ка для дітей; уклад. В. М. Красножон. — Київ, 2014. — 25 с.

У список увійшли книги та статті з періодичних видань, що надійшли в Національну бібліотеку України для дітей у IV кварталі 2013 року.

 


Сходинки до знань: за ст. шк. підручника: поточний бібліогр. покажчик. Вип. 1 / Нац. б-ка для дітей; уклад. В. М. Красножон. — Київ, 2014. — 25 с.

У список увійшли книги та статті з періодичних видань, що надійшли в Національну бібліотеку України для дітей у I кварталі 2014 року.Сходинки до знань: за ст. шк. підручника: поточний бібліогр. покажчик. Вип. 2 / Нац. б-ка для дітей; уклад. В. М. Красножон. — Київ, 2014. — 25 с.

У список увійшли книги та статті з періодичних видань, що надійшли в Національну бібліотеку України для дітей у II кварталі 2014 року.
Сходинки до знань: за ст. шк. підручника: поточний бібліогр. покажчик. Вип. 3 / Нац. б-ка для дітей; уклад. В. М. Красножон. — Київ, 2014. — 25 с.

У список увійшли книги та статті з періодичних видань, що надійшли в Національну бібліотеку України для дітей у III кварталі 2014 року.


Українська дитяча література : наук.-допоміж. бібліогр. покажч. 2015 р. / Нац. б-ка України для дітей ; авт.-уклад. Н. В. Загайна. - Київ : [б. в.], 2015. - 76 с.

У покажчику представлено джерела інформації, які вийшли друком здебільшого у 2014- 2015 роках. Описи книг для дошкільників подано без анотацій. Перевидання позначено астерисками.
Для зручності в користуванні вміщено «Іменний покажчик», «Список використаних періодичних видань та видань, що продовжуються». По­кажчик доповнено додатками: «Автореферати дисертацій з питань української дитячої літератури»; «Список книжок - письменників- лауреатів літературних премій і конкурсів». Електронну версію покажчика вміщено на сайті НБУ для дітей
 http://www.chl.kiev.ua.


Українська дитяча література : наук.-допоміж. бібліогр. покажч. 2013 р. Вип. 4 / Нац. б-ка України для дітей ; авт.-уклад. Н. В. Загайна. - Київ, 2014. - 31 с.

У науково-допоміжному бібліоірафічному покажчику представлено джерела інформації, які бібліотека одержала у IV кварталі 2013 року. Описи книг для дошкільників подано без анотацій. Перевидання позначено астерисками.
Для зручності в користуванні вміщено «Алфавітний покажчик авторів і назв видань» та «Список використаних періодичних видань». Покажчик доповнено додатком «Посібники та підручники для школи». Електронну версію покажчика вміщено на сайті НБУ для дітей http://www.chl.kiev.ua .Українська дитяча література : наук.-допоміж. бібліогр. покажч. 2014 р. Вип. 1 / Нац. б-ка України для дітей ; авт.-уклад. Н. В. Загайна. - Київ, 2014. - 62 с.

У науково-допоміжному бібліографічному покажчику представ­лено джерела інформації, які бібліотека одержала у першому півріччі 2014 року. Описи книг для дошкільників подано без анотацій. Перевидання позначено астерисками.
Для зручності в користуванні вмішено «Іменний покажчик», «Список використаних періодичних видань та видань, що продов­жуються». Покажчик доповнено додатком «Список книжок - лауреатів літературних премій і конкурсів». Електронну версію покажчика вміщено на сайті НБУ для дітей 
http://www.chl.kiev.ua.

Українська дитяча література : наук.-допоміж. бібліогр. покажч. 2014 р. Вип. 2 / Нац. б-ка України для дітей ; авт.-уклад. Н. В. Загайна. - Київ, 2014. - 56 с.

У науково-допоміжному бібліографічному покажчику представ­лено джерела інформації, які бібліотека одержала у першому півріччі 2014 року. Описи книг для дошкільників подано без анотацій. Перевидання позначено астерисками.
Для зручності в користуванні вмішено «Іменний покажчик», «Список використаних періодичних видань та видань, що продов­жуються». Покажчик доповнено додатком «Список книжок - лауреатів літературних премій і конкурсів». Електронну версію покажчика вміщено на сайті НБУ для дітей http://www.chl.kiev.ua.


 
Інформаційна культура користувача-дитини — основа самовизначення в глобальному інформаційному просторі: анот. інформ. список для бібліотекарів / Нац. б-ка України для дітей ; авт.-уклад. В. М. Красножон. - Київ, 2014. - 52 с.

В список увійшли книги, статті, ресурси мережі Інтернет з питань теорії та практики формування інфор­маційної культури дітей з урахуванням вимог сучасного освітнього процесу.
 


В роки війни вони були дітьми : (про дітей України в роки Німецько-радянської війни) : реком. бібліогр. покажч. для учнів 79 кл. / Нац. б-ка України для дітей ; авт.-уклад. Н. В. Загайна. - Київ, 2014. - 56 с.

У покажчику рекомендовані видання, в яких розповідається про дітей України в роки Німецько-радянської війни 1941-1945 рр. : про­живання на окупованих територіях; боротьбу проти фашистських загарбників, перебування в німецькій неволі та тяжкі повоєнні роки. 
Електронну версію покажчика вміщено на сайті НБУ для дітей http://www.chl.kiev.ua.«Весняні обрії» (1968, 1969, 1971, 1972). Література. Діти. Час» (19761990) : сист. покажч. змісту / Нац. б-ка України для дітей ; авт.-упоряд. Н. О. Гажаман, О. М. Тімочка. — Київ, 2014. — 80 с.

У покажчику вміщено бібліографічні записи на статті, а також бібліографічні описи ілюстрацій, фотографій, вмішених у літературно-критичних збірниках «Весняні обрії» та «Література. Діти. Час» видавництва «Веселка».Великий піонер американської літератури : до 225-річчя від дня народж. Д. Ф. Купера : інформ. бібліогр. список для організаторів дит. читання / Нац. б-ка України для дітей ; уклад. Н. І. Турчин. — Київ, 2014. — 19 ст.

Посібник включає біографічну довідку, список літератури та ресурсів мережі Інтернет про життєвий та творчий шлях американського письменника Джеймса Фенімора Купера.


Незабутній, зачарований Довженків світ : інформ. бібліограф. список для організаторів дит. читання до 120-річчя від дня народж. укр. письменника та кінорежисера О. П. Довженка / Нац. б-ка України для дітей ; уклад. В. М. Красножон, Н. П. Сисоєва, В. І. Олійник. — К., 2014. — 36 с.

Посібник включає біографічну довідку; список літератури та ресурсів мережі Інтернет про життєвий та творчий шлях, до вивчення творчості Довженка в школі; перелік відзнак та нагород митця, фільмографію, афоризми автора; крилаті вислови, цитати видатних людей та поетичні твори, присвячені Довженку.Умілому читачеві: реком. покажч. л-ри для читачів-учнів 5-6 кл. / Нац. б-ка України для дітей ; авт.- уклад. Н. О. Гажаман, О. М. Тімочка, Н. П. Марченко. — К., 2014. — 60 с.Письменниця Надія Гуменюк та її казковий сад див і загадок: бібліогр. пам’ятка для читачів-учнів мол. та серед, шк. в. / Нац. б-ка України для дітей ; авт.- уклад. Н. О. Гажаман. — Київ, 2014. — 19 с.: ілюстр.

Видання містить автобіографію відомої дитячої письменниці Н. П. Гуменюк та розповіді про десять казок, що увійшли до збірки «Шуршик В. та інші», за яку письменниці було присуджено звання лауреата літературно-мистецької премії імені Лесі Українки за 2013 рік.

"Кіно — це радість! Ніяких інших справжніх радощів для мене не існує..." : інформ. бібліогр. список для організаторів дит. читання до 80-річчя від дня народж. кінореж. України Кіри Муратової / Нац. б-ка України для дітей ; уклад. В. М. Краножон. — Київ, 2014. — 12 с.

Інформаційний бібліографічний список для організаторів дитячого читання до 80-річчя від дня народження визначного кінорежисера України Кіри Муратової «Кіно - це радість! Ніяких інших справжніх радощів для мене не існує...»

Лірично-сонячне світло в музиці: інформ. бібліогр. список для організаторів дит. читання до 90-річчя від дня народж. укр. комп. Ігоря Шамо /  Нац. б-ка України для дітей ; уклад. В. І. Олійник. — Київ, 2014. — 27 с.

Посібник включає біографічну довідку; список літератури та ресурсів мережі Інтернет про життєвий та творчий шлях, до вивчення творчості Ігоря Шамо в школі; перелік відзнак та нагород митця; крилаті вислови, цитати видатних людей та поетичні твори, присвячені Ігорю Шамо.