Архів документів / Надходження (архів) / Нові надходження за 2016 р. / Лютий 2016 / Література для дітей середнього та старшого шкільного віку

*** Вітаємо на нашому сайті! ***
Бернет, Ф. - Г. Маленька принцеса: роман / Френсіс Годжсон Бернет; пер. з англ. Віти Левицької; іл. ю. Радич - Демідьонок. - К.: Країна Мрій, 2015. - 320 с.: іл.
Маленька принцеса — один з найпопулярніших романів видатної дитячої письменниці Френсіс Бернет. Сара — незвичайна дівчинка, в неї бурхлива фантазія, та найголовніше те, що вона прагне до всіх бути доброю і великодушною. Опинившись у скрутному становищі, дівчинка мужньо переносить злидні, образи, знущання, намагаючись поводитись як справжня принцеса. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку. 


Верн, Ж. Діти капітана гранта / Жюль Верн; пер. з фр.; худож. Олена Чичик. - К.: Країна Мрій, 2016. - 640 с.: іл.
Багато поколінь людей в усьому світі виросли на романах Жуля Верна. Його мужніми й благородними героями захоплювалися дітлахи і дорослі. "Діти капітана Гранта" — один із найвідоміших романів письменника, що є першою частиною трилогії (два інших романи "20000 льє під водою", "Таємничий острів"). Захоплива розповідь про неймовірні пригоди мандрівників, що рухаються навколо Землі уздовж 37-ї паралелі у пошуках капітана Гранта.


Гашек, Я. Пригоди бравого вояка Швейка / Ярослав Гашек; пер. з чеської С. Масляка, іл. Йозеф Лада. - Вид. 6. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 735 с.: іл.
 
Ох, який бо він і справді бравий вояк, який хвацький оповідач, цей хитрющо-простакуватий, цей дуркувато-зворушливий Швейк, котрий (як про це не раз уже писалося й малювалося) разом з іншими літературними титанами, такими, як Гамлет і Дон-Кіхот, упевнено тримає на собі нашу читацьку планету.Сподіваємося, що наше видання «Швейка» у класичному перекладі Степана Масляка за редакцією Івана Малковича завоює читацьку прихильність і якістю перекладу, і славетними ілюстраціямиими Гашекового приятеля Йозефа Лади, і дизайном, і демократичною ціною, і обома — на вибір — обкладинками — синьою (з суворішим Швейком) і зеленою (з душею лагідною).У післямові і в слові від редактора читачі знайдуть чимало захоплюючих фактів про перебування Гашека/Швейка в Україні.
Гербіш, Н. Теплі історії до кави / Надійка Гербіш. - К.: Брайт Стар Паблішинг, 2015. - 158 с.: іл.
 
У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.


Гербіш, Н. Теплі історії до шоколаду / Надійка Гербіш; фото Н. Гербіш. - К.: Брайт Стар Паблішинг, 2015. - 144 с.: іл.
 
Ця книжка - збірник добрих, теплих, шоколадних, цілющих слів. Тут містяться історії про різних людей, життя, любов, слова, дружбу, суток, пошуки, усміх, подорожі, домашню випічку, міста, кутові будинки, про велосипеди, кіно й картини, про музику, лікарні, студентів, книжки, про неосвітлені вулиці й старі листи, маленькі дрібниці й великі зміни.


Гоголь, М. Українські повісті / Микола гоголь; пер. з рос. М. Рильскього, М. Зерова та ін.; мал. В. Єрка та К. Лавра. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 608 с.: іл.
 
До вибраного Миколи Гоголя — геніального українського письменника, який писав російською мовою і став класиком російської літератури, — увійшли найкращі переклади всіх «українських» повістей зі збірок «Вечори на хуторі біля Диканьки» та «Миргород».


Костецький, А. Мінімакс - кишеньковий дракон, або день без батьків: казк., фантаст. та пригод. повісті / Анатолій Костецький: іл. Ю. Радіч. - К.: Країна Мрій, 2016. - 352 с.: іл.
 
Казковi пригодницькi повiстi та повiсть-жарт українського письменника про сучасних школярiв, про їхню дружбу, боротьбу з лихими чародiями, з неробами та користолюбцями, про маленького химерного прибульця з iнших свiтiв.

Матіяш, Д. Марта з вулиці Святого Миколая: повість / Дзвінка Матіяш; іл. Наталії Пастушенко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 240 с.: іл.

Повість Дзвінки Матіяш «Марта з вулиці Святого Миколая» адресована підліткам. Це історія дорослішання дівчинки, яка мріє стати художницею, становлення її як особистості. Це оповідь про життя її рідних і друзів, про творчість і натхнення, живопис і музику, любов і втрату. І про народження нового життя…Нестайко, В. Загадка старого клоуна: повість / Всеволод Нестайко; іл. Ю. Радіч. - 2-ге вид. перероб. і .доп. - К.: Країна Мрій, 2016. - 272 с.: іл.

Цей пригодницький роман Всеволода Нестайка, який побачив світ 1982 року, перевидається вперше. Автор розповідає про київське шкільне життя вчорашнього сільського хлопчика Стьопи Наливайка, про його друзів із 6-Б та про його фантастичні мандри в минуле і майбутнє за допомогою старшого друга Чака, старого клоуна і чаклуна. Завдяки Стьопі та невгамовному духові козацьких пращурів, що живе в його душі, читач має змогу побачити Київ і киян у різні історичні епохи, починаючи від часів Ярослава Мудрого і закінчуючи ХХ століттям.
Нестайко, В. Космонавти з нашого будинку: повість і оповіданя / Всеволод Нестайко; іл. Ю. Радіч. - К.: Країна Мрій, 2016. - 2-ге вид., перероб. - 352 с.: іл.

До пропонованої книжки класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка увійшли повість "Пригоди Грицька Половинки" та кілька яскравих оповідань про життя школярів, їхні веселі пригоди і справжню дружбу.

Нестайко, В. Тореадори з Васюківки: трилогія про пригоди двох друзів / Всеволод Нестайко; худож. Анатолій Василенко. - 24 вид. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 543 с.: іл.

Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка, якого часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Недаремно «Тореадори з Васюківки» перекладено двадцятьма мовами і внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей. Це перше видання нової авторської редакції роману з новими надзвичайно веселими епізодами.
Нестайко, В. Чарівний талісман: повісті / Всеволод Нестайко; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. - К.: Країна Мрій, 2015. - 288 с.: іл.

До збірки увійшли три повісті: «Таємниця Віті Зайчика», «Чарівний талісман» і «Повість про те, як школярі побували в доісторичному часі і чим це закінчилося». У цих творах ідеться про шкільне життя, про справжню дружбу, захопливі пригоди й дивовижні події, учасниками яких стають школярі. З притаманною йому майстерністю, щирістю, глибиною автор описує непрості стосунки дітей з дорослими, уміння своїх героїв знаходити вихід зі складних ситуацій. Як завжди, у творах Всеволода Нестайка немає місця тузі, зневірі, журбі; натомість читачів приваблює гумор, самовідданість, оптимізм героїв, віра у здійснення мрій. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.


Треверс, П. - Л. Мері Поппінс: повість-казка / Памела Ліліан Треверс; худож. М. Ф. Коршунова. - Х.: Septima, 2015. - 288 с.: іл.

Повість-казка класика англійської дитячої літератури оповідає про незвичайні пригоди Джейн і Майкла, що їх ці діти зазнали з чарівницею-нянькою.

Хрустальова, О. Лісова сторожа. Справа № 2. Таємниця чарівної школи / Олена Хрустальова, Катерина Матюшкіна; пер. з рос. В. Криницький і О. Рута; худож. Валерій Новосьолов. - К.: Рідна мова, 2016. - 160 с.: іл.

У цій суперзагадковій історії герої потрапляють у небезпечні ситуації і розгадують загадкові таємниці! У Таємничому лісі сталося лихо! Хто вирушить до Зачаклованого замку? Хто врятує лісових мешканців від страшної напасті? До справи взялася хоробра команда «Лісова сторожа» — мишка-літун Мишустик, бабчик Жужик і жабка Гріна!
Шевченко, Т. Г. Кобзар / тарас Шевченко. - К.: Країна Мрій, 2014. - 432 с.

До збірки увійшли поетичні твори классика української літератури Т.Г. Шевченка, дібрані згідно з вимогами найновішої програми з української літератури середньої загальноосвітньої школи, затвердженої Міністерством освіти та науки України. В книгу також включено твори для додаткового читання.


Шкляр, В. Чорне сонце: збірка / Василь Шкляр; худож. Маріана Пащук. - Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2015. - 304 с.: іл.

До цієї книжки, окрім "Чорного Сонця", увійшли твори "Танець під чортову дудку", "Крук - птаха нетутешня", "Останній шанс Захара Скоробагатька", "Високі гори у Ялті", "Цілком таємні історії". 

Якимчук, Л. Абрикоси Донбасу: поезії / Любов Якимчук; худож. оформленя Оксана Йориш, Назар Гайдучик. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 130 с.: іл.

Це книга віршів, які не лише проникають у душу, а й продирають нутро. Вони залишають наскрізні отвори у свідомості, крізь які прозирає та реальність, від якої хочеться затулитися долонями. Ці «Абрикоси Донбасу» достигають цілком в пору і смакують водночас гірко і солодко.