Архів документів / Надходження (архів) / Нові надходження за 2016 р. / Лютий 2016 / Література для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку

*** Вітаємо на нашому сайті! ***

 
Дерій, М. Короткі історії про місто Ринок: економічні казки про дітей / Марія Дерій; худож. Віталій Дзюбак. - Івано-Франківськ: Місто НВ, 2016. - 16 с.


Андерсен, Г.- К. Дюймовочка: казки: для дітей дошкл. віку / Ганс Крістіан Андерсен; пер. з датської К. Зінкевич, худож. Ю. Щетінкіна. - К.: Перо, 2014. - 48 с.: іл. - (Жили-були малюки).

У книгу увійшли три казки знаменитого данського казкаря: «Кресало», «Гидке каченя» і «Дюймовочка».


Андерсен, Г.-Х. Золота скарбниця казок: для дошкл. та мол. шк. віку / Ганс-Христіян Андерсен. - К.: Країна Мрій, 2015. - 96 с.: іл.

Чудовий ілюстрований збірничок із шістьма найвідомішими славетними казочками данського казкаря Ганса-Христіяна. Казочки про недолугого короля, що замовив нове вбрання, про крихітного нещасного лебедя, що потрапив на пташиний двір, про китайського імператора та солов’я, про морську принцесу русалоньку, про хороброго й відданого олов’яного солдатика та крихітну красуню, що народилася в квіточці і ледве не стала дружиною жаби. Гарна цікава книжечка для читання школяриками початкових класів вдома.
Від Миколая до Різдва / Упоряд. Галина Кирпа; худож. Наталія Корнєєва. - К.: Рідна Мова, 2015. - 48 с.: іл.

 

На землі великій Діточок багато – Чи знайдеш ти стежечку До моєї хати?.. – ось що переживає малий хлопчик у вірші Оксани Кротюк.  А йому є чого переживати, адже  не за горами одне з найулюбленіших свят української дітвори – Святого Миколая. Ще трохи – і ми всі його дочекаємося!


Гербіш, Н. Найважливіша знахідка / Надійка Гербіш; іл. В. Кириченко. - К.: Брайт Стар Паблішинг, 2014. - 24 с.: іл.

Ось і настав час нової пригоди маленького сміливого Мишенятка!
Як вам відомо, воно вже встигло познайомитися із розмаїтими кольорами й тим, які вони на запах; потоваришувати з доброю Рудою Дівчинкою та її кудлатим собакою; довідатися назви квітів і дерев у гостинному саду… Аж тут сталося щось геть неочікуване. Зелене листя перетворилося на різнобарвний шурхотливий килим, а на місці яскравих квітів з’явилися соковиті плоди. Раптом Мишенятко збагнуло, що світ безперестанку змінюється, а все, що з ним відбувається, не просто так. Тож Мишенятко поспішає довідатися таємницю цих чарівних змін...

Гербіш, Н. Одного разу на Різдво / Надійка Гербіш; худож. юлія Пилипчатіна. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 31 с.: іл.

У цій дивовижно світлій та домашній казці живе справжній дух Різдва. Родина їжачків - тато, мама та троє їхніх діток - не лише разом готуються до свята, переказують історію про народження Ісуса, а й приймають несподіваних гостей - двох маленьких ховрашат, які заблукали у лісі. Усі разом вони вчаться бути мудрими, розважливими і відкривати серця для доброти. 


Грімм, В. Бременські музиканти: казки / В. Грімм, пер. з нім. К.: Перо, 2014. - 48 с.: іл.

До книги увійшли казки братів Грімм, які знають і люблять усі діти. З цими казками виросло вже кілька поколінь юних читачів, які зараз уже стали дідусями і бабусями, матусями і татусями. Прочитайте їх малюкам, і ці чудові казки неодмінно стануть улюбленими і назавжди залишаться у їх пам яті.

Грімм, В. Золота скарбниця казок: для дошкл. та мол. шк. віку / В. грімм, Я. Грімм. - К.: Країна мрій, 2015. - 96 с.: іл.


Збірка класичних, чудово ілюстрованих казок Вільгельма і Якуба Грімм, на яких виросло не одне покоління дітлахів.Дерманський, С. Крамничка тітоньки Мальви: для молодшого шкільного віку / Сашко Дерманський; іл. Ростислава Попського. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 55 с.: іл.

Різдво – пора див і світла, час жаданих подарунків та солодкої смакоти із чарівного фургончика-крамнички доброї й загадкової тітоньки Мальви. Але що буде, якщо раптом усе це зникне? Адже підступний пан Крук та його господиня Мряка ось-ось запанують у світі!.. Перед маленьким Тишком та його вірним песиком Кучугуркою постало нелегке завдання: повернути дідусеві-казкарю чарівну книгу, щоби врятувати Різдво і наповнити сміхом та радістю кожен дім їхнього рідного містечка.
Калинець, І. Сімейка: для чит. дорослим дітям / Ігор Калинець; мал. Женя Миронюк. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 12 с.: іл.

Віршик-забавлянка відомого поета-шістдесятника Ігоря Калинця для найменших читачів і їхніх батьків. І хлоп’ятка, і дівчатка не відмовляться, якщо тато чи мама погуцикають їх на коліні, розповідаючи цього кумедного віршика про сімейку маленького хлопчика – його братика-Нароверігнатика, бабусю-Похатікручуся та дідуся-Пішкиобійдуся. 


Ліндгрен, А. Карлсон прилітає знов: повість / Астрід Ліндгрен; пер. зі швед. О. Сенюк; худож. А. Джанік'ян. - К.: Рідна мова, 2014. - 144 с.: іл.

«— Тут, нагорі, все якесь не таке, — сказав Малий, коли Карлсон злетів з ним на ґанок перед хаткою». Авжеж, пригоди тривають, не менш цікаві та захопливі, ніж у попередній книжці. Герої не надто постаршали, хоча друга книжка написана, проте, аж через сім років після першої — у 1962 р. Не обійдеться в ній і без привидів, і без вибриків невгамовної фрекен Бок… Але про це та інше ти дізнаєшся сам, узявши до рук улюблену книжку, до якої доклали творчих зусиль і таланту перекладач зі шведської Ольга Сенюк і талановитий художник Арсен Джанік’ян.Лотоцький, А. Їде святий Миколай: для чит. дорослим дітям / Антін Лотоцький; мал. Олександра Абельчакова. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 12 с.: іл.

Усі діти з нетерпінням чекають на прихід святого Миколая.  А хто ж допомагає святому пакувати подарунки, хто впрягає коників і витріпує кожух, аж довкола хурделить? І як Миколай добирається до малечі? Про це все наймолодші читачі довідаються, прочитавши з батьками чудовий вірш про Миколая, який написав класик дитячої літератури Антін Лотоцький, а проілюструвала художниця Олександра Абельчакова.

Перро, Ш. Золота скарбниця казок: для дошкл. та мол. шк. віку / Шарль Перро. - К.: Країна Мрій, 2015. - 96 с.: іл. 

Чудовий чарівний збірничок із шести найвідоміших французьких казочок із гарними ілюстраціями. Казочки про винахідливого, вірного красеня кота, про зачаровану сплячу принцесу, про красуню Попелюшку, що потерпала від злої мачухи, про багача із синьою бородою, про доброго хлопчика-помічника із мізинчик зростом та про маленьку дівчинку із червоним капелюшком. Гарні зручні тексти для самостійного читання молодшими школяриками.