*** Вітаємо на нашому сайті! ***
(19.12. - 25.12.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
"Зима": хрестоматія для позакласного читанняЗима: хрестоматія для позакласного читання / худ. оформл. О. І. Злобіної; мал. С. В. Попова. - Х.: Ранок-НТ, 2004. - 128 с.

    Збірка містить твори видатних українських письменників, вірші, народні прикмети, прислів'я та приказки, загадки про красу зимової природи. У ній також розповідається про те, як святкують Новий рік у різних країнах світу.
  Для учнів і вчителів початкових класів, студентів педагогічних вищих закладів та педагогічних училищ, батьків.
(12.12. - 18.12.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Романа Росіцького "Лук нічної громовиці"
 
Росіцький, Р. Лук нічної громовиці: повість-казка: [для середн. шк. віку] / Роман Росіцький; іл. О. Мазур. - Л.: Видавництво Старого Лева, 2015. - 233 с.

Чого бракує тринадцятирічному під­літкові, як то кажуть, для пов­ного щастя? Сенсорної «труби», крутого ноутбука, мерседеса останньої моделі? А може, життя втрачає сенс без любові і турботи батьків, доброти бабусі й дідуся, вірної подруги? Або – вічної і неповторної природи, яка відкриває всі свої скарби, якщо ти не ледар і не варвар? Не зайвою буде й дрібка фантазії. І непереборне бажання змінювати світ на краще. Не віриш? Читай!
 
(05.12. - 11.12.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Галини Малик "Незвичайні пригоди Алі"


Малик, Г. Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії / Галина Малик; іл. Грася Олійео: Кн. 1. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 224 с.: іл.

Герої популярної трилогії «Незвичайні пригоди Алі», яку написала улюблена казкарка української малечі Галина Малик, допоможуть тобі зрозуміти, що все-все на світі залежить від кожного з нас. А найбільше від нас залежить наше майбутнє! І тому дуже важливо доводити усі справи до кінця і, подібно до дівчинки Алі, відважно боротися з брехливими обіцянками-цяцянками та іншими сяк-таками. Адже через невиконані обіцянки наше майбутнє може перетворитися на мильну бульбашку... Повість увійшла до шкільної програми. (28.11. - 04.12.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Роальда Дала "Матильда"
    
Роальд, Д. Матильда / Дал Роальд; перекл. В. Морозова; іл. К. Блейк. - К.: А-БА-БА-ГА-МА-ГА, 2009. - 270 с.
   
 Матильда - геніальна маленька дівчинка, але, на жаль, її родичі так не вважають. Для них вона приносить лише зайві клопоти, головний біль і вона зовсім не така як вони. І Матильда приймає рішення перевиховати своїх обмежених і зациклених на собі родичів, а заодно і просто жахливу директрису школи пані Транчбул ...
У 1988 році «Матильду» було названо найкращою книжкою для дітей.
«Матильда» - найпопулярніша книга Роальда Даля, одного з літературних батьків Джоан Ролінг, яка написала про Гаррі Поттера.

 
 
(21.11. - 27.11.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
С'юзен Кулідж "Невгамовна Кейті"
 

Кулідж, С. Невгамовна Кейті: для серед. шк. віку / С. Кулідж; пер. з англ. В. Чернишенко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. - 192 с. 
 

«Невгамовна Кейті» - розповідь про все сімейство Каррів, що жило в невеликому містечку у XIX столітті.  Тоді не було комп’ютерних технологій, які зараз заполонили вільний час дітей. Тоді діти вміли гратися з природою та між собою. Їхня фантазія створювала різні казкові краї, вигадувала чимало веселих і страшних історій, цікавих рухливих ігор. І, звісно, діти аж ніяк не обходились без халеп.  Кейті є типовим прикладом такої невгамовної дитини. Добра і мила дівчинка через свою нетерплячість примудрялася бути «великим шибеником» і втягувати у халепу своїх братиків і сестричок.

(14.11. - 20.11.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Яна Ларрі "Незвичайні пригоди Карика і Валі"

 
Пов’язане зображення
Ларрі, Я. Незвичайні пригоди Карика і Валі / Ян Ларрі; пер. з рос. Г. Ткаченко; худож. Т. Нікітенко. - К.: Махаон-Україна, 2006. - 320 с.: іл. - (Весела компанія)

Головні герої - брат і сестра карик і валя, знаходять у лабораторії професора івана гермогеновича порошок, з' Їдають його і стають малесенькими людьми, для яких комахи - це надзвичайно великі істоти. Утрьох із професором воно якийсь час перебувають у полі, в лісі та на річці серед бабок, метеликів, жуків, павуків та інших комах. Про їхню надзвичайну подорож і дивовижні пригоди розповідається в цій повісті.

 
(07.11. - 13.11.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
М. Інноченті та С. Фраска "Пірати Острова Туманів"


   
Інноченті, М. Пірати Острова Туманів / Марко Інноченті; пер. з рос. В. Верховень; іл. С. Фраска. — X.: Прінт-Сервіс, 2011. — 128 с.: iл. — (Капітан Фокс).

    Познайомившись iз Piккi Ретом — безстрашним мишеням з добрим i відданим серцем, ваша дитина вже не зможе відірватися від захопливих пригод головного героя, що волею долі став членом піратського екіпажу під проводом шляхетного капітана Фокса. Перегортаючи сторінку за сторінкою, юний читач буде в захваті від неймовірної мужності i винахідливості бравої команди i сили духу маленького Piккi, який нapiвнi з бувалими моряками протистоїть каверзам підступних i жорстоких рептилій Імперії Великої Ящірки. Книги цієї cepiї призначені для дітей молодшого шкільного вікy та... їxнix батьків, не позбавлених почуття гумору!

(31.10. - 06.11.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Валерія Герландця " Неймовірні пригоди Молі та її друзів"


   
     Герланець, В. Неймовірні пригоди Молі та її друзів: весела повість-казка для дітей які стануть дорослими і для дорослих, які були дітьми. / Пер. з рос. О. Чередниченко; Валерій Герланець; худ.: Л. Бондаренко, В. Богдан. – Донбасінформ,  2011.  -  148 с.: іл.

 
    Нерозлучна трійка друзів - зібраний з двох різних іграшок Гагагав, плюшевий Ведмедик та їхня подружка Міль - зажерлива комашка, що мешкає в шафі з одягом, - стали головними персонажами цієї веселої казкової повісті. Її герої зовсім різні, але пов'язує їх нездоланний потяг до мандрів і запаморочливих пригод. Й вони сміливо вирушають спершу в космос по зірку для новорічної ялинки, потім у підземно-підводне царство самозакоханого й підступного Булькодура і, нарешті, в далекий і заманливий Голівуд. Саме в цій останній мандрівці до Ведмедика й Гагагава, які по всьому світу розшукують зненацька зниклу Міль, приєднується пітон Піт, який також стає їхнім другом. Винахідливість, кмітливість, взаємодопомога стають у пригоді героям, аби визволитися з полону, перемогти піратів, терористів і контрабандистів.
    «Неймовірні пригоди...» написані «по-кіношному» образно, візуально й динамічно, населені безліччю незвичайних, добрих, а часом і авантюрних персонажів. Серед них реготунчики з планети Строката Реготуха, злісний космічний Чорний Карлик, реліктові змієящери, кінозірка Ліз Пліз, принцеса Уллі та багато інших. Тож гайда, дітки, рушаймо хутчіш разом із симпатичними й не вельми симпатичними героями в захопливу мандрівку казковим світом пригод!(24.10. - 30.10.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Наталки Малетич "Щоденник Ельфа"

 
 
Малетич, Н. Щоденник ельфа / Наталка Малетич; іл. А. та Д. Нечаєвські.- Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 175 с.
 
Всі діти - ельфи. Принаймні такими вони народжуються. А коли починається їхнє школярське життя - тут вже прозорі крила мають набути сили, аби політ вирізнявся прикметами висоти, переможності, товариської підтримки й звичайного порозуміння з колишніми ельфами - батьками. Герої оповідань Наталки Малетич ходять вулицями різних міст і вчаться в різних школах, і вподобання у них неоднакові, та все ж вони багато в чому схожі, коли прагнуть самостійності у вчинках чи втрапляють у халепу. І навіть якщо ви не вважаєте себе ельфом, книга все одно про вас. 
 
 
 
(17.10. - 23.10.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Тамари Крюкової "Повторення пройденого"

 
Крюкова, Т. Повторення пройденого: для мол. і середн. шк. віку / Тамара Крюкова; перекл. В. Н. Верховень; ілюстр. А. Л. - (Шкільні прикольні історії). - ISBN 978 - 617 - 540 - 784 - 4.

Тільки уяви собі, що ти раптом опинився в 1982 році, та ще в школі, де вчаться твої майбутні батьки. Забавно поспілкуватися зі своїм батьком, коли йому було стільки ж років, скільки тобі зараз.


(10.10. - 16.10.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Марії Чумарної "Прибулець із Сатурна"Чумарна, М. І. Пригоди Лумпумчика: пригодницько-фантастична повість. У 4 кн. Кн. 1. Прибулець із Сатурна / М. І. Чумарна; худож. Віра Чипурко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. — 96 с.

«Пригоди Лумпумчика» – пригодницько-фантастична повість, що розповідає про неймовірні історії з життя різних планет, маленького сатурнівця Лумпумчика та його друзів-землян Василька, Юрчика, Сашка, Іринки та інших.
«Прибулець із Сатурна» – перша частина повісті. В ній читачі познайомляться з Лумпумчиком – маленьким мудрим посланцем Семи Священних Планет Всесвіту, який прилетів на Землю.


у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Сергія Гридіна "Не такий"


 

Гридін, С. Не такий: повість для підлітків: [для ст. шк. віку] / С. Гридін; іл. Н. Гайди. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. - 176 с.: іл. - (Майже дорослі). 

Ця книга вражає своєю відвертістю. Про школу, родину, суспільство, полишених самих на себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є – без прикрас і без купюр, сповнене суворих реалій і випробувань. Може, хтось скаже, що бути дитиною, тим паче підлітком – просто. Але якщо ти відрізняєшся від решти, скажімо, надмірною вагою, тобі не оминути зневаги і знущань однолітків і навіть дорослих. Однак у тебе залишається шанс знайти в собі силу піднятися над своїми образами, зусиллям волі змусити себе стати «таким», який порятує не лише себе, а й простягне руку допомоги слабшому.

(03.10. - 09.10.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Дари Корній "Щоденник Мавки"

 

Корній, Д. Щоденник Мавки: роман / Дара Корній; передм. О. Хвостової. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 304 с.


Для Магдалени світ зруйнувався тієї миті, коли її чоловік оголосив, що має коханку – молоду, вродливу, успішну. Гранітна плита, яка була дахом її старого світу, впала… та не прибила, а, навпаки, вивільнила Магду. Та щоб усвідомити це, спочатку треба було дістатися дна… Учорашня сіра миша зі зболеним поглядом перетворилася на жінку, яку вона бачила вві сні, – красиву, впевнену, владну… Мавку, яка вміє зачаровувати чоловіків та розбивати їхні серця – але у власне не впускати нікого. Та життя плете свої візерунки, і одного разу два шляхи, яким долею судилося бути одним, зійшлися… Та не все так просто. Бо кохання може стати оманою.

(26.09. - 02.10.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Олени Мікули "Чий вулик кращий?"

 
Результат пошуку зображень за запитом
Мікула, О. Чий вулик кращий? / Олена Мікула. - К.: Світло на Сході, 2010. - 128 с.

Ця книжка для тих, хто ще не зовсім дорослий, але вже не вважає себе дитиною. Оповідання про підлітків, пов'язанні спільним "героєм" - маленькою бджілкою, що "перелітає" з одного оповідання до другого та поєднує історії, що на перший погляд здаються не пов'язаними між собою. Герої книжки постають перед вибором - правдою та брехне., між добром та злом, між Богом та гріхом. Ця книжка допомагає читачам, коли вони матимуть вирішити подібні питання та зробити правильний вибір - обрати Ісуса Христа Своїм Другом, Учителем, Господом.


(19.09. - 25.09.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
"Казки світу"Казки світу: зб. казок / худ. М. Є. Квітка та ін. - Х.: Пегас, 2013. - 64 с.: іл. - (Скринька казок)


Збірка пропонує маленькому читачеві казки найвідоміших казкарів світу: Ш. Перро, Г. К. Андерсена, братів Грімм. Їхні неперевершені твори «Червона Шапочка», «Попелюшка», «Хлопчик-мізинчик», «Дюймовочка», «Білосніжка» та інші знають і люблять діти всього світу. Тож на вас чекають улюблені герої, фантастичні пригоди й чарівні перетворення.

До збірки увійшли такі казки: Білосніжка та сім гномів , Хлопчик-Мізинчик, Русалонька, Дюймовочка, Червона Шапочка, Кіт у чоботях, Попелюшка.(12.09. - 18.09.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Оксани Радушинської "Щоденник Славка Хоробрика"Радушинська, О. Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди хлопчика-міліціонера: для мол. та серед. шк. віку / Оксана Радушинська; іл. Р. Скиби. - Львів: Вид.-цтво Старого Лева, 2013. - 82 с.: іл.

   Чи дозволено дітям робити усе-усе, що заманеться, незважаючи на закони і правила, якими користаються дорослі? Які вчинки дітей можуть спричинити халепу і що потрібно робити, аби уникнути неприємностей вдома, на вулиці, у школі чи у відносинах зі знайомими і незнайомими людьми? Відповіді на ці та багато інших запитань читачі знайдуть, потоваришувавши зі Славком Хоробриком — звичайнісіньким сучасним хлопчиком, котрий мріє стати міліціонером. І, можливо, у його пригодах хтось навіть упізнає себе...
у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Еріка Вілброу Найта "Лессі повертається додому"
 

Найт, Е. Лессі повертається додому / Ерік Найт; пер. з англ. Анатолій Саган; худож. Наталя Ярова. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 297 с.: іл.

Лессі долає сотні кілометрів, щоби вернутись до того, кого вона любить і хто на неї чекає. Йоркширський хлопчик Джо вже й не вірить у диво, але віддана колі прагне вернутися додому. Тяжкі рани, голод та численні випробування Лессі вперто долає задля того, щоб рівно о четвертій годині зустріти біля школи свого маленького господаря. Це історія вірності й любові, вдячності й самопожертви. Історія, що поновить у вашій душі дитинне зачудування світом, у якому пересічна, на перший погляд, собача доля є мірилом добра і зла, переступу й гідності.
 
(05.09. - 11.09.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Ольги Бусенко "Паперовий янгол"

 

Бусенко, О. Паперовий янгол / Ольга Бусенко. - К.: Грані-Т, 2007. - 64 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза).

Книжка, яку ви тримаєте в руках, незвичайна. Ім’я її автора заховане всередині, на сторінках казочок.
Вигадала ці історії та створила до них ілюстрації одна людина – дівчинка Яринка. Своїм пензликом вона вимальовує на аркушику дерево, а на самому вершечку – янгола. Паперового янгола. Що це за янгол? Звідки він? Як сюди потрапив? Зринає безліч запитань у Яринки, а разом з ними і нова історійка. А от про що, дізнаєшся згодом.
 (29.08. - 04.09.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Наталії Гузєєвої "Жила собі дівчинка"

 

Жила собі дівчинка / Н. Гузєєва; пер. укр. О. Кавуненка; іл. І. Крикун. – К.: Майстер-клас, 2013. – 32с.: іл. – (Найкраще дітям). 
 
"Хоча головна героїня моїх історій - маленька дівчинка на ім я Оленка, насправді ця книга не тільки про неї, а й про її сім ю і все, що в ній відбувається. А відбувається різне: смішні історії, веселі, добрі. Але й сумні  трапляються - це коли сваряться або коли ні в кого ні для кого немає часу. Наче всі в одній квартирі живуть, але кожен сам по собі. І що ж тоді робити?"

 
(22.08. - 28.08.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
М. Інноченті та С. Фраске "Пірати Острова Туманів"

 

Пірати Острова Туманів [Текст] : [повість: для мол. шк. віку: пер. з італ.] / М. Інноченті, С. Фраска; [пер. з рос. В. М. Верховень; іл. С. Фраска]. - Харкiв : Mikko: Прінт-Сервіс, 2011. - 128 с.
 
(15.08. - 21.08.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Віри Паронової "Велике серце"

 
 
Паронова, В. Велике серце: оповідання: [для дітей дошк. та мол. шк. віку] / Віра Паронова; худ. В. Дунаєва. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2013. - 80 с.

До збірки увійшли оповідання про дружбу, безпеку життєдіяльності, ставлення до тварин тощо.


(08.08. - 14.08.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
"Казки світу"Казки світу: зб. казок / худ. М. Є. Квітка та ін. - Х.: Пегас, 2013. - 64 с.: іл. - (Скринька казок)

Збірка пропонує маленькому читачеві казки найвідоміших казкарів світу: Ш. Перро, Г. К. Андерсена, братів Грімм. Їхні неперевершені твори «Червона Шапочка», «Попелюшка», «Хлопчик-мізинчик», «Дюймовочка», «Білосніжка» та інші знають і люблять діти всього світу. Тож на вас чекають улюблені герої, фантастичні пригоди й чарівні перетворення.

До збірки увійшли такі казки: Білосніжка та сім гномів , Хлопчик-Мізинчик, Русалонька, Дюймовочка, Червона Шапочка, Кіт у чоботях, Попелюшка.


(01.08. - 07.08.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Роальда Дала "Чарлі і шоколадна фабрика"
 
 
    Дал, Р. Чарлі і шоколадна фабрика / Р. Дал; перекл. з англ. В. Морозова; іл. К. Блейк. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2005. - 240 с.: іл.

    «Чарлі і шоколадна фабрика» — найпопулярніша книга Роальда Дала, якого часто називають «літературним батьком» Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера». 
    ...Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження, дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу.    
     «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» стверджує, що «Чарлі й шоколадна фабрика» — одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині...
 
 (25.07. - 31.07.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Джеремі Стронґа "Кімнатні пірати"

 

Стронг, Д. Кімнатні пірати / Джеремі Стронг; пер. з англ. Андрія Поритка; іл. Максима Павленка. – Львів: Видавництво Старого Лев, 2015. – 152 с.: іл. – ISBN 978 – 966 – 2909 – 27 – 2.

Не дивуйтесь, якщо по сусідству з вами оселять­ся справжні пірати! Адже далеко не кожен пірат любить море...

 
 
(18.07. - 24.07.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Зірки Мензатюка "Казочки-куцохвостики"

Мензатюк, Зірка Казочки-куцохвостики : [для дітей дошк. віку] / З. З. Мензатюк ; худож. С. Хміль. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2006. - 32 с. 
(4.07. - 10.07.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Галини Вдовиченко "36 і 6 котів"


Вдовиченко Г. 36 і 6 котів : вусато-хвостата історія для дітей / Г. Вдовиченко ; худож. Н. Гайда. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 135 с. : іл.

36 і 6 котів оселилося одного дощового вечора в помешканні пані Крепової попри її бажання. Але серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса. Ані пані Крепова, ані її племінник Стас навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення у їхнє маленьке помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів. 
(27.06. - 3.07.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Всеволода Нестайко "Загадка старого клоуна"

 

Нестайко, В. Загадка старого клоуна: повість / Всеволод Нестайко; іл. Ю. Радіч. - 2-ге вид. перероб. і .доп. - К.: Країна Мрій, 2016. - 272 с.: іл.

Цей пригодницький роман Всеволода Нестайка, який побачив світ 1982 року, перевидається вперше. Автор розповідає про київське шкільне життя вчорашнього сільського хлопчика Стьопи Наливайка, про його друзів із 6-Б та про його фантастичні мандри в минуле і майбутнє за допомогою старшого друга Чака, старого клоуна і чаклуна. Завдяки Стьопі та невгамовному духові козацьких пращурів, що живе в його душі, читач має змогу побачити Київ і киян у різні історичні епохи, починаючи від часів Ярослава Мудрого і закінчуючи ХХ століттям. 
(20.06. - 26.06.) найбільшим читацьким попитом користувалась:
 
у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Тамари Крюкової "Зоряний лицар"

 

Він з'являється в повний місяць, лицар з опущеним забралом на примарному коні. З тих пір як він покинув землю, в ньому немає ні зла, ні добра. Його багатства незліченні, як зірки на небі, як сріблясті відблиски місяця на воді. Але горе тому, хто волею долі став його боржником. Всякого, у кого в душі знайшовся хоча б маленький куточок для жадібності, чекають суворі випробування. Для середнього шкільного віку. 
(13.06. - 19.06.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Ганні та Клауса Гагеруп "У страху великі очі"

 

Клаус Гаґеруп, Ганна Гаґеруп. У страху великі очі. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2009. – 144 с.

 
 
 
 
 
(05.06. - 12.06.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Марко Інноченті та Сімоне Фраска "Пірати острова туманів"

 

Пірати Острова Туманів [Текст] : [повість : для мол. шк. віку : пер. з італ.] / М. Інноченті, С. Фраска ; [пер. з рос. В. М. Верховень ; іл. С. Фраска]. - Харкiв : Mikko : Прінт-Сервіс, 2011. - 128 с.

 
 
у відділі обслуговування дошкільників та учнів 5-11 класів книга
Джеремі Стронг "Розшукується ракета на чотирьох лапах!"


 
Стронґ, Дж. Розшукується ракета на чотирьох лапах!: Для мол. і сер. шк. віку /  Джеремі Строґ;  пер. з англ. В. Морозова; худ. М. Паленка. - Львів.: Видавництво Лева, 2012. - 240 с.: іл. - ISBN 978 - 966 - 2909 - 34 - 0.

Чудова новина! Ракета на чотирьох лапах повертається!!! Повертається для того, щоб знову завдати купу клопотів своїм господарям, втрапити в халепу, накрасти купу їжі і… зникнути. Але не сумуйте. Вона обов’язково повернеться! І не сама...

 
 

(30.05. - 05.06.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Каті Матюшкіної "Кіт да Вінчі"

 
   
Матюшкіна, К. Кіт да Вінчі. Посмішка Анаконди: повість-казка: [для серед. шк. віку] / Катя Матюшкіна; пер. з рос. Т. Щегельської; худ. К. Матюшкіна та ін. — вид. 2-ге, випр. — К.: Національний книжковий проект, 2013. — 192 с.: іл. — (Детективчик).

   Мешканці Звіриного міста занепокоєні жахливою подією — з Кукушкінського музею викрадено знамениту картину-загадку «Посмішка Анаконди». За розслідування береться суперкіт зі славнозвісним іменем да Вінчі, суперсищик, який не боїться ні злочинців, ні злочинів.
 

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 5-11 класів книга
Зірки Мензатюка "Як я руйнувала імперію"
 

Мензатюк, З. Як я руйнувала імперію: для серед. шк. віку / З. Мензатюк. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. - 272 с. - ISBN 978-617-679-056-3.

"Як я руйнувала імперію" – перша українська повість для підлітків про останні роки радянської імперії. Як жили радянські люди? Як ганялися за дефіцитними товарами? Кого боялися? І чого прагнули?
Герої повісті – підлітки, що дружать, сваряться, хуліганять, часом навіть вдаються до чарів, а при тому опиняються в вирі суспільних змін. Читач зрозуміє, чому були неминучими й наступні потрясіння, що їх зазнала Україна. Чому розвалився Радянський Союз? І – найголовніше – хто його розвалив?" 
(16.05. - 22.05.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Сінкен Гопп "Диво-крейда"


 
   
 Гопп, С. Диво-крейда / Сінкен Гопп; пер. Н. Іванчук; пер. віршів Г. Кирпи, Т. Шевченка–Задунайського. 2-ге вид., стер. - К.: Зелений Пес, 2011. – 128 с.: іл.

    Здається, всі дорослі та всі діти в усьому світі знають цю веселу пісеньку. Але не всім відомо, що вигадала її норвезька письменниця Сінкен Гопп і разом із іншими віршиками та піснями подарувала своїм героям із книжки «Диво-крейда».
    Пісенька вмить отримала прихильників у безлічі країн, так само, як і головні герої книжки - хлопчик Юн та його друг Софус.
    А хіба ти сам не став би світовою знаменитістю, якби знайшов на дорозі диво-крейду, якби намалював собі друга - такого, як непосидючий Софус, - і якби той друг втягнув тебе в карколомні пригоди?
    Тепер Юн із Софусом прийшли і до українських читачів - дітей та дорослих, бо цю книжку найкраще читати гуртом, усією родиною, з мамою і татом, з бабусею та дідусем, співаючи пісеньки і декламуючи веселі віршики разом з героями.
    Смачного читання! А якщо сподобалося, шукайте продовження «Диво-крейди» - книжку «Юн і Софус».
 


 
 
у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Йоанни Ягелло "Кава з кардамоном"

 
 

Ягелло, Й. Кава з кардамоном: роман / Й. Яглло; пер. з пол. Б. Антоняк. - Львів: Урбіно, 2014. - 240 с. - ISBN 978-966-2647-10-5.

Досі спокійне життя 15-річної гімназистки Лінки раптом змінюється. Її мама дедалі більше втомлюється й дратується, вітчим чимраз довше затримується на роботі, Лінці доводиться займатися молодшим братиком, хоча не за горами випускні іспити, і треба більше приділяти уваги навчанню... Дівчина відчуває себе покинутою. До всього, її мама мусить поїхати на невизначений час, і на Лінку лягають усі хатні обов"язки. А ще зіпсувалися стосунки з найкращою подругою, і хлопець, якого вона вважає лише своїм другом, ставиться до неї якось дивно, у школі суцільні проблеми... Щоб відволіктися, Лінка вирішує відвідати свою бабусю, яку давно не бачила. У її домі дівчина випадково знаходить дивну фотографію. Прагнучи з"ясувати пов"язані з нею подробиці, Лінка несподівано розуміє: у неї є сестра, якої вона ніколи не бачила...


 

(09.05. - 15.05.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Олексія Кононенка "Барабашка та всі інші"

 

Кононенко, О. Барабашка та всі інші: про духів добрих і не дуже / Олексій Кононенко; мал. Віктора Кононенка. - К.: Либідь, 2013. - 128 с.: іл.

 Зі сторінок книжки, яка воскрешає забуті сторінки народної міфології, постає загадковий світ одуховленої природи. Казкові сюжети навчають дітей жити в гармонії з довкіллям, поважати старших, цінувати щирість людських стосунків.


  
 
(02.05. - 08.05.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Всеволода Нестайка "Золоті терези дідуся Татая. Три секрети Заги Маги"

 
 
Золоті терези дідуся Татая. Три секрети Заги Маго: Казкові пригоди Грайлика: Казкова повість: [для дошк. і мол. шк. віку] / В. З. Нестайко; худож. О. Чичик. – К.: OCMA, 2015. – 112 c.: іл. – ISBN 978-617-538-363-6.

Де тільки не побував Грайлик, поки дістався Тридев’ятого Царства: і в Країні Солодощів, і в Країні Чагарників і Колючок, і навіть у Країні Ледарів... Для чого? Грайлик мусить виконати доручення загадкового дідуся Татая. А взагалі, у цих двох казочках дуже багато загадок. Прочитаєте книжку — і про все довідаєтесь, навіть про те, хто така Зага Маго...


 
(25.04. - 1.05.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Ксенії Ковальскої "Тятіка і Патіка"

 

Ксенія Ковальська. Тятіка і Патіка. – К.: Зелений пес, 2008. – 112 с.
 
Тятіка і Патіка – дві маленькі істоти, схожі на дівчат з бантиками. Хто вони такі і звідки взялися, не знають навіть вони самі. З’явилися дівчатка на шовковиці, яку і вважають своїм домом. Для цих двох подружок важливо, що вони не гномики, не ельфи і не гобліни.


 
у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Пауля Маара "Машина для здійснення бажань"

   
Маар, П. Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу: для мол. та сер. шк. віку / Пауль Маар; пер. з нім. Є. Горевої; худ. П. Маар. – вид. 2-ге. – Харків: Теза, Соняшник, 20о5. – 177 с.: іл.. – (Пригодницька бібліотека).

    Саме в суботу повертається Суботик – маленька істота з п’ятачком і яскраво-рудим волоссям. Істота, яку так полюбив пан Пляшкер, ще як Суботик приходив уперше. На щастя, Суботик не змінився аніскілечки, хіба що зараз він знає геть усе про машину для здійснення бажань. Що ж уміє робити та машина? А що завгодно! Як-от напхати повнісіньку шафу вермішелі, виростити посеред кухні яблуню, повним ходом в’їхати на авто у сусідній будинок, довести пана Амфібера майже до сказу і ще чимало неймовірно зухвалих речей.

 
(18.04. - 24.04.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
"Свята, традиції, звичаї українського народу"


Свята, традиції, звичаї українського народу. - Х.: Белкар-книга, 2009. - 80 с.: іл. - (Світ навколо тебе).

Одним із найголовніших принципів Державної національної програми освіти є формування всебічно розвиненої особистості, яке неможливе без відродження духовності, без виховання дітей на високих моральних і духовних цінностях. У цьому процесі важливе місце посідають свята українського народу. У нашому житті переплелися у своєрідний вінок свята, які прийшли до нас із сивої давнини, християнські свята, свята з народного календаря, сучасні календарні свята. Як у веселки один колір переходить в іншій, так і у нашому житті одне свято змінює інше.
З цієї книги ви дізнаєтесь  про українські традиції та звичаї, про походження свят, про те, коли і як їх святкують, зможете вивчити різні обрядові пісні та співаночки. Для вас відкриються скарби народної мудрості, без яких неможливий розвиток по-справжньому культурної людини, а вірші додадуть вам гарного настрою.
Для дітей молодшого та середнього шкільного віку, їхніх батьків і вчителів.


 
(11.04. - 17.04.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Александра Дюма "Три мушкетери"
 

Дюма, А. Три мушкетера: роман / Александр Дюма; худож. ред. Н. І. Гордієнко; іл. Тоні Вульфа. – Х.: Ранок, 2014. – 48 с.: іл. – (Світова класика – дітям). 
 
 
(04.04. - 10.04.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Валентини Семеняк "Об'явник"


Семеняк, В. В. Об'явник: роман / Валентина Семеняк. - Терно піль: Астон, 2016. - 184 с.

Роман "Об'явник", який пропонує тернопільська письменниця Валентина Семеняк, - дивовижна історія про українця Овсеня. На 108-му році кардинально змінюється його життя: з ним починають відбуватися містичні, але реальні за своєю природою історії. Це нерідко спантеличує тих, хто довкола нього, і вони реагують неадекватно... події твору відбуваються на території України, Канади та Індії. Роман насичений добрим гумором, позитивом, цікавою пізнавальною інформацією, філософськими міркуваннями.


 
 
(28.03. - 3.04.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Віктора Драгунського "Денисові оповідання"
 

Драгунський, В. Денискові оповіданя / В. Драгунський; худож. Є. Е. Флерова. – Х.: Ранок, 2015. – 176 с.: іл. – (Улюблена книга дитинства).

Кумедні та повчальні оповідання розкажуть читачеві про життя звичайного хлопчика Дениски Корабльова, який, як і всі діти, вчиться у школі, знаходить нових друзів та пізнає навколишній світ. Особливість Денискового характеру - вміння навіть у звичайних речах знаходити щось цікаве та ділитися новими відкриттями зі своїми друзями. Веселі, добрі та життєрадісні оповідання стануть улюбленими і для сучасних дітлахів.


 

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Марко Рудневича "Я з небесної сотні"
 

Рудневич, М. Я з Небесної Сотні: повість / М. Рудневич. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. - 182 с. - Текст парал. укр. і рос. - ISBN 978-617-585-078-7.

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли...


 
 
(21.03. - 27.03.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Януша Вишневського "Марцелінка"

 
Вишневський, Я. Марцелінка. У пошуках Найважливішого: казка трошки наукова // Януш Вишневський. - К.: Махаон-Украъна, 2013. - 93 с.: іл.
  
(14.03. - 20.03.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Джека Лондона "Джеррі-островик"


Лондон, Дж. Джеррі-островик: повісті / Джек Лондон; пер. з англ. Ю. Лісняка; іл. В. Дунаєвої. - К.: Національний книжковий проект, 2011. - 384 с.: іл. - (Дитячий світовий бестселер).


Романи «Джеррі-островик» і «Майкл, брат Джеррі» розповідають про неймовірні пригоди ірландських тер'єрів Джері і Майкла, про їх шляхетність, вірність, безстрашність у самих складних, а часом й трагічних, ситуаціях. Життя цих собак нікого не залишає байдужим. Величезна кількість людей в усьому світі під враженням цих унікальних творів завели собі чотириногих друзів і назвали їх Майклами і Джеррі на честь героїв Джека Лондона.


 
 
(07.03. - 12.03.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Отфріда Пройслера " Мала Баба Яга"


Пройслер, О. Мала Баба Яга: казка / Отфрід Пройслер; пер. з нім. В. Василюка; худ. Ю. Сплавник. - К.: Махаон-Україна, 2007. - 112 с.: іл.

До книжки увійшла казка надзвичайно популярного німецького письменника Отфріда Пройслера, автора понад двадцяти книжок для дітей, про незвичайні пригоди маленької Баби Яги та інших незвичайних істот.

 
 
(29.02. - 06.03.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Всеволода Нестайка "Космонавти з нашого будинку"

 
   
  Нестайко, В. З. Космонавти з нашого будинку / В. З. Нестайко; іл. Ю. Радіч. - К.: Країна Мрій, 2014. - 2-ге вид. перероб. - 352 с.: іл.

 
 До пропонованої книжки класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка увійшли повість "Пригоди Грицька Половинки" та кілька яскравих оповідань про життя школярів, їхні веселі пригоди і справжню дружбу.
    Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.
 

 
 
(22.02. - 28.02.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Катерини Паньо "Полювання на сліпса"

   
Паньо, К. Полювання на сліпса / К. Паньо; худ. Н. Пастушенко. - К.: Грані-Т, 2009. — 104 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза).

    Якщо ви коли-небудь знайдете стільця, в якому мешкає маленький Хтось, будьте з ним обережні. Це може виявитися Сліпе, який не лише заморочить вам голову, але й натворить стільки капостей, що хоч ховайся! Мама Лу не зможе приготувати жодної смакоти, а найкращий друг професор Ґлючкінс позбудеться справи цілого свого життя...
   Утім, не все так погано. Бо навіть Сліпсові, виявляється, найдужче потрібне те, що й будь-якій дитині – матусина любов і ласка! Саме про це найперше й оповідає у своїй другій повісті молода талановита письменниця Катерина Паньо.
 
 
у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Кеннет Грем "Вітер у вербах"


Історія про пригоди Крота і його друзів Ондатра, Видри, Борсука і Жабса написана чудовим шотландським письменником Кеннетом Гремом з надзвичайною теп­лотою, поетичністю й тонким гумором.
Тож і не дивно, що «Вітер у вербах» нині вважається класикою казкової повісті, хоча, як часом трапляється з геніальними творами, спочатку цю повість навіть не хотіли друкувати. І ось вже понад сторіччя вона тішить і дорослих, і дітей та весь час перевидається.
Це видання підготовлено до сторічного ювілею першої публікації повісті, і спе­ціально для нього уславлений художник Роберт Інґпен створив чудові ілюстрації.
 
(15.02. - 21.02.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Лесі Ворониної "Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9"


Воронина, Л. Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9: повість / Леся Воронина. - К.: Знання, 2015. - 126 с.: іл.

Чи доводилось вам потрапляти у дивні й загадкові обставини? Ось ви біжите знайомою вулицею і раптом, провалившись крізь люк, опиняєтесь у секретному штабі Таємного Товариства­ Боягузів. Ваша рідна бабуся виявляється геніальною винахідницею, що створила часоліт, а Землю от-от мають захопити хижі космічні прибульці-синьоморди, які хочуть заразити людей вірусом страху. І порятунок людства залежить тільки від вас!

Головне — зуміти здолати свій страх, і тоді най­потужніша зброя перетвориться на порох, а підступні космічні завойовники стануть безпорадними. Адже кінець-кінцем ви здобудете універсальний. 
 
(08.02. - 14.02.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Лімана Френка Баум "Чари країни Оз"


Повість-казка популярного американського письменника Л. Ф. Баума розповідає про дивовижні пригоди дівчинки Дороті та її щирих друзів — Страшила, Бляшаного Лісоруба, Лева та песика Тото. Разом вони мандрують дорогами чарівної Країни Оз. Чимало випробувань трапляється їм на шляху, але завдяки міцній дружбі, винахідливості та згуртованості наші герої успішно долають усі перепони.
 
у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Олекси Стороженка "Скарб"

       
  
  Стороженко, О. Скарб: [Для мол. та серед, шк. віку] / О. Стороженко; упорядкув. та передм. О. Шевченко. - К.: Школа, 2008. - 208 с: іл.

    До збірки увійшли твори українського письменника Олекси Петровича Стороженка (1806-1874). Побут, звичаї, повір'я українського селянства, героїчні сторінки козацької вольниці, пов'язані з останнім періодом існування Запорозької Січі, Коліївщина — основні теми творчості письменника.
Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури.
Розрахована на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю О. Стороженка.

 
 
(01.02. - 07.02.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Тамари Крюкової "Чорний альбатрос"

 

Крюкова, Т. Чорний альбатрос / Тамара Крюкова; пер. В. І. Омеляненко; іл. Н. І. Гордієнко, А. Л. Савицька. - Х.: Ранок, 2013. - 377 с.


Події нового пригодницького роману дитячої відомої письменниці Тамари Крюкової "Чорний альбатрос" захоплюють з найперших сторінок. Книжкові герої потрапляють за волею бога часу Хроноса в таємничий світ, де повинні пройти нелегкий шлях, перш ніж вдасться зрозуміти, хто є друг, а хто - ворог. 
(25.01. - 31.01.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Надійки Гербіш "Одного разу на Різдво"
 
Гербіш, Н. Одного разу на Різдво / Н. Гербіш; худ. Ю. Пилипчатіна. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. – 36 с.: іл.

 
(18.01. - 24.01.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Жюльєтт Парашині-Дені, Олівера Дюпен "Таємничий острів"

Купить Таємничий острів (Банда піратів)
 
Парашині-Дені, Ж. Історія з діамантом / Жюльетт Парашині-Дені, Олівер Дюпен. – Х.: Ранок, 2015. – 48 с.: іл. – (Банда Піратів).

Троє маленьких піратів - Томас, Марі та Віллі-Розумник - на своєму "Чорному Драконі" вирушають у справах до сусіднього острова. Під час шторму їхній корабель виносить на берег безлюдного острова, який насправді виявляється населеним. Насамкінець на маленьких сміливців, як завжди, чекає виногорода - неймовірна зустріч і дарунок на згадку.
  

 
(11.01. - 17.01.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Люсі-Мод Монтгомері "Енн із острова принца Едварда"


Монтгомері, Люсі-Мод. Енн із Острова Принца Едварда: роман (Люсі-Мод. Монтгомері; пер. з англ. Анни Вовченко. - Львів: Урбіно, 2014. - 272 с. - ISBN 978 - 966 - 2647 - 15 - 0.

Перед нею нові можливості, нові знайомства, нові друзі й сердечна подруга Філіппа… Крім того, врода Енн і її небуденний розум привертають усе більше уваги. Природно, що довкола аж роїться від юнаків, і не один бажав би, щоб ця гордовита красуня стала для нього не лише другом. Іноді Енн сама не може розібратися у власних почуттях. Хто їй більше до душі – багатий і вродливий Рой Гарднер чи все-таки відданий Гілберт Блайт?

 
у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Леся Воронина "Різдвяна казка"


Воронина, Л. Різдвяна казка від слона Гудзика / Л.Воронина ; худож. К.Штанко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2013. – 32 с. : ілюстр.

   Цю книгу письменниця написала для молодших школя-риків. Якщо ви хочете разом із дівчинкою Ясею долучитися до пригод неймовірно веселого і винахідливого слона Гудзика – прочитайте цю книжку.

  
 
(4.01. - 10.01.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Л. Баума "Чарівник країни Оз"

Баум, Л. Ф. Чарівник країни Оз: повість-казка: [для молод. та серед. шк. віку] / Л.Ф.Баум; пер. з англ. М.М. Пінчевського; іл. В.А.Дунаєвої: – К.: Школа, 2007. – 172 с.: іл. – (Золота бібліотека).

Американський журналіст із Чикаго Л.Ф.Баум (1856-1919) не збирався бути дитячим письменником. Але в історію світової літератури ввійшов як один з найвідоміших казкарів.
Першу повість-казку для дітей він написав на прохання свого друга-художника. Казка так полюбилася дітям, що читачі попросили продовження. Так з’явились 13 повістей-казок про Країну Оз.
„Чарівник Країни Оз” – перша з цих повістей про дивовижні пригоди дівчинки Дороті та її щирих друзів – Страшила, Бляшаного Лісоруба, Лева та песика Тота.
Не дивуйтесь, якщо по сусідству з вами оселять­ся справжні пірати! Адже далеко не кожен пірат любить море...