*** Вітаємо на нашому сайті! ***
Бібліотека вдячна авторам за подаровані книги:

 

Міляновська, Н. Світова література. 10 клас: посібник-хрестоматія / Ніна Міляновська.— Тернопіль: Астон, 2012.— 776 с.

У посібнику-хрестоматії подані всі тексти літературних творів, що передбачені чинною програмою зі світової літератури для академічного і профільного рівнів навчання учнів, затвердженої Міністерством освіти та науки України наказом №1021 від •28. 10. 2010 року. Посібник-хрестоматія містить також відомості про художні твори, життєвий і творчий шлях авторів, матеріали з історії та теорії літератури.
Для учнів 10 класу та вчителів середньої загальноосвітньої школи.

Міляновська, Н. Світова література. 11 клас: хрестоматія. Академічний рівень / Ніна Міляновська.— Тернопіль: Астон, 2012.— 736 с.


У хрестоматії подані всі тексти літературних творів, що передбачені чинною програмою «Світова література. 11 клас», затвердженою Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України. Навчальне видання містить статті про життя і творчість письменників, історико-літературні огляди, що в загальних рисах відображають особливості розвитку мистецьких процесів у XX столітті та словничок літературознавчих термінів, актуальних для учнів 11 класу. Упорядником розроблена система запитань, яка допоможе систематизувати отриманні знання з курсу світової літератури.

Хрестоматія відповідає змісту навчального матеріалу рівня стандарту та академічного рівня навчання.

Для учнів 11 класу, вчителів середньої загальноосвітньої школи та середніх спеціальних навчальних закладів.

Михаленко, А. Турнир драконов / Александра Михаленко; худож. Т. Боброва. - Кривой Рог: Дионат, 2016. - 300 с.: іл.

Повесть, представленная читателю, написана в стиле фэнтези. Автору удалось создать удивительно достоверную вселенную, где переходы между мирами - повседневность, турниры - норма жизни, а драконы - верные друзья молодых воинов. Именно молодых, потому что герои здесь - подростки, но обстоятельства заставляют их решать совсем не детские задачи.
И снова сталкиваются в жестокой битве силы добра и зла. Кто же победит на этот раз?
Автор умело выстроил сюжет. Произведение читается легко. Динамика, хороший литературный язык, достоверность диалогов - все это не даст читателю скучать до самой последней строчки. 

Паронова, В. Царівна-жабка: казка / Віра Паронова; худож. Н. Анікіна. — Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2016. — 64 с. — (Давня добра казка).

Відома народна казка, яку талановито переповіла у віршах Віра Паронова, без сумніву, сподобається малим читайликам — адже римовані тексти діти легше сприймають і більше люблять. Цей чудовий літературний твір іще раз переконує, що «серце, сповнене любові, творить подвиги казкові», тому добро завжди перемагає.

Стрекаль, В. Дарую вам тепло: вірші: [для дошк. та мол. шк. віку] / Володимир Стрекаль; худож. В. А. Дунаєва. - К.: КИТ, 2016. - 111 с.: іл.
 
Тернопільська обласна бібліотека для дітей щиро вдячна всім читачам бібліотеки,
а також небайдужим людям, які долучили до акції «Подаруй бібліотеці книгу».
Зокрема: класним керівникам 4-х класів Тернопільської обласної школи мистецтв        ім. І. Герети Дармограй Людмилі Романівні та Шанайді Ользі Ігорівні, читачеві бібліотеки, учениці 11-Б класу ЗОШ №5 Гелеті Валентині; батькам, діти яких читають у бібліотеці - Тарговській Олені Володимирівні та Макаренко Христині


 

 
Щира подяка видавництву "Навчальна книга - Богдан" за подаровані книги до Всеукраїнського дня бібліотек.Чумарна, М. І. Пригоди Лумпумчика : пригодницько-фантастична повість. У 4 кн. Кн. 4. Меч Ягіла / М. І. Чумарна; худож. Віра Чипурко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. — 96 с. 

«Меч Ягіла» — четверта повість із серії книг «Пригоди Лумпумчика». Читаючи, ви матимете нагоду побувати в далекому минулому нашого краю, зустрітися з легендарним героєм Троянської війни Ахіллом, який називає себе іменем давньоукраїнського бога сонця – Ягілом.

Карколомні пригоди чекають Василька Ігнатенка та його друга Юрчика в Криму… А які – прочитаєте в цій захопливій книзі.


Чумарна, М. І. Пригоди Лумпумчика : пригодницько-фантастична повість. У 4 кн. Кн. 3. Планета Рожевого Світанку / М. І. Чумарна; худож. Віра Чипурко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. — 96 с. 

«Пригоди Лумпумчика» – пригодницько-фантастична повість, що розповідає про неймовірні історії з життя різних планет, маленького сатурнівця Лумпумчика та його друзів-землян Василька, Юрчика, Сашка, Іринки та інших.

«Планета Рожевого Світанку» – третя частина повісті.


Чумарна, М. І. Пригоди Лумпумчика : пригодницько-фантастична повість. У 4 кн. Кн. 2. Посланець Всесвіту / М. І. Чумарна; худож. Віра Чипурко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. — 96 с. 

«Пригоди Лумпумчика» — пригодницько-фантастична повість, що розповідає про неймовірні історії з життя різних планет, маленького сатурнівця Лумпумчика та його друзів-землян Василька, Юрчика, Сашка, Іринки та інших.

«Посланець Всесвіту» — друга частина повісті. У ній ви разом із Васильком Ігнатенком здійсните неймовірну подорож у ті давні часи, коли зароджувалося життя на Землі.
Чумарна, М. І. Пригоди Лумпумчика : пригодницько-фантастична повість. У 4 кн. Кн. 1. Прибулець із Сатурна / М. І. Чумарна; худож. Віра Чипурко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. — 96 с.

«Пригоди Лумпумчика» – пригодницько-фантастична повість, що розповідає про неймовірні історії з життя різних планет, маленького сатурнівця Лумпумчика та його друзів-землян Василька, Юрчика, Сашка, Іринки та інших.

«Прибулець із Сатурна» – перша частина повісті. В ній читачі познайомляться з Лумпумчиком – маленьким мудрим посланцем Семи Священних Планет Всесвіту, який прилетів на Землю.
Сігал, Е. Історія кохання: роман / Ерік Сігал; пер. з англ. М. Пінчевського, О. Тереха. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2016. - 144 с.: іл.
 
Роман американського письменника про зворушливе кохання студента, сина мільйонера, до дочки бідного італійського емігранта. Побравшись, молодята живуть у скруті, проте вони щасливі. Здається, ніщо не може їх розлучити. І справді, розлучає їх лише трагічна смерть Дженні.

Короленко, В. Сліпий музикант: повість / Володимир Короленко; пер. з рос. Ф. Гавриша. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2016. - 160 с.
 
Основний психологічний мотив етюду - це інстинктивний, органічний потяг до світла. Звідси душевна криза героя та її розв'язаня. І в словесних, і в друкованих критичних увагах доводилося натрапляти на запереченя, очевидно, дуже грунтовне: на думку тих, хто заперечує, цього світла і тому не повинні почувати, що позбавлені того, чого зовсім не знають. Ця думка не здається првильною: ми ніколи не літали, як птахи, проте всі знають, як довго відчуття польоту супроводить дитячі та юнацькі сни.

 
 
Бібліотека вдячна авторам за подаровані книги:
 

Дьомкіна, Т. В. Мандрівка чаплі / Т. В. Дьомкіна.- К.: Дьомкіна Т. В., 2016.- 24 с.: іл.

Казкова екологічна повість «Мандрівка чаплі» призначена для дітей молодшого шкільного віку.
Всі персонажі мають реальних прототипів, а ілюстрації зроблені на основі авторських фотографій.
У 2014 р. повість була нагороджена спеціальним дипломом Берлінського літературного інституту ім. А.П.Чехова «За найкращу книжку про тварин».

Хомишак-Тройчак, М. І. Пісенні намистинки: пісенник / М. І. Хомишак-Тройчак; худож. оформлення Світлани Костишин. - Тернопіль: Терно-граф, 2015. - 24 с. іл.

У даному пісеннику увазі читача представлено 9 дитячих творів авторки, до яких дуже вдало підібрано ноти. Книга гарно проілюстрована відповідними малюнками і буде корисною як для діток, так і для дорослих.
 


Малетич, Н. Щоденник ельфа / Наталка Малетич; іл. А. та Д. Нечаєвські.- Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 175 с.

Всі діти - ельфи. Принаймні такими вони народжуються. А коли починається їхнє школярське життя - тут вже прозорі крила мають набути сили, аби політ вирізнявся прикметами висоти, переможності, товариської підтримки й звичайного порозуміння з колишніми ельфами - батьками. Герої оповідань Наталки Малетич ходять вулицями різних міст і вчаться в різних школах, і вподобання у них неоднакові, та все ж вони багато в чому схожі, коли прагнуть самостійності у вчинках чи втрапляють у халепу. І навіть якщо ви не вважаєте себе ельфом, книга все одно про вас.


Жук, С. В борні за волю: збірка поезій / Світлана жук. - Фастів: Поліфаст, 2015. - 80 с.

У збірці автор висвітлює репресивні дії більшовиків проти українців в роки сталінської доби, а також варварську агресію путінського режиму проти незалежної України. 

Бібліотека вдячна всім тернополянам, як долучилися до акції "Подаруй бібліотеці книгу".
Зокрема щира подяка тернополянам - Семещук Вікторії, Михайлишин Роману, Александровій Олені Юріївні.
 
Бібліотека вдячна авторам за подаровані книги:

Обшарська, Р. Римовані сни: збірка поезій / Раїса Обшарська; худож. оформлення А. Обшарська. - Тернопіль: Терно-граф, 2016. - 360 с.: іл.

 


 
Обшарська, Р. Промінчик у долоньці: дитячі вірші / Раїса Обшарська; худож. оформлення К. Обшарська. - Тернопіль: Терно-граф, 2015. - 100 с.: іл.


 


 


Ткачук-Гнатович, Т. Ось такі пригоди у саду і на городі: Віршована казка-п’єса для дітей / Т. Гнатович; худож. Оформлення С. Костишин. - Тернопіль: Горлиця, 2016. - 16с.: іл. 
Читачі та працівники бібліотеки щиро вдячні послу Канади в Україні Роману Ващуку та видавництву "Урбіно" (Львів) за подаровані книги видатної канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері.


 
 
Монтгомері, Л.-М. Рілла з Інглсайду: роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. Анни Вовченко. - Львів: Урбіно, 2016. - 328 с.

Дія роману розпочинається 28 червня 1914 року – у день, що назавжди змінив хід світової історії. Попереду в героїв – а передовсім у Рілли, наймолодшої доньки Енн і Гілберта Блайтів – чотири складні й болісні роки тривоги, страху та жертв, пізнання болю втрат… а проте й невимовної любові та безцінного душевного розвитку на тлі великої війни. Надзвичайно щира, жива та завжди сучасна оповідь про звичне життя в незвичних, неприродних умовах, що назавжди змінить і персонажів, і читачів заключної частини циклу романів про долю Енн Ширлі.

Монтгомері, Л.-М. Діти з долини райдуг: роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. Анни Вовченко. - Львів: Урбіно, 2016. - 264 с.


Невпинні й неминучі зміни в житті Глена Святої Марії. Неподалік від Інглсайду оселяється сім'я нового пастора ― сам пан Мередіт, четверо його дітей і тітка Марта. Діти Блайтів віднаходять у нових сусідах щирих і добрих друзів; разом вони змінюються самі й змінюють долі інших ― пана Мередіта й красунь-сестер Вест, відлюдькуватого Нормана Дугласа, малої сироти Мері Ванс та подружжя Еліотів. Невідворотно ближчає й прихід страшного, загадкового Дударя ― але безтурботне дитинство триває, доки щасливої Долини Райдуг не огорнула тінь великої тривоги.

 Щира подяка Тернопільській обласній організації Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих, Тернопільському обласному товариству дітей політв'язнів та репресованих за подаровану книгу "Малолітніполітв'язні Тернопільщини".

 
Малолітні політв'язні Тернопільщини. Книга пам'яті / Тернопільська обласна організація всеукраїнського товариства політв'язнів і перпресивних; ред. і упоряд. І. Олещук; вст. есе Н. Мизака. - Тернопіль: Джура, 2015. - 65.


 
Працівники бібліотеки щиро вдячні Рівненській громадській організації "Психологологопедичний центр "Ефектус" за подаровані книги Любов Кошовенко "Виховання дитини" та Аліни Квітчастої "Секрети успіху".


Кошовенко, Л. Виховання дитини / Любов Кошовенко. - Х.: Ранок, 2011. - 112 с.

Виховання дитини — нелегке завдання. Батькам хочеться, щоб дитина виросла не тільки здоровою, сильною, освіченою, але й хорошою людиною, Людиною з великої літери.
Книга містить відповіді на численні запитання молодих батьків і висвітлює безліч актуальних моментів, які допоможуть виховати вашу дитину успішною, впевненою в собі, а головне — щасливою.
Квітчасні А. Секрети успіху / А. Квітчасні. - Х.: Ранок, 2011. - 128 с.Бібліотека вдячна авторам за подаровані книги:
 


Стрекаль, В. С. Абетка-дивина: для дошк. та мол. шк. віку / Володимир Стрекаль; худож. В. А. Дунаєва. - К.: Кит, 2016. - 32 с.: іл.


Стрекаль, В. С. Небесна мандрівка: казки / Володимир Стрекаль; худож. В. А. Дунаєва. - К.: Кит, 2016. - 64 с.: іл.Стрекаль, В. С. Сонячний соняшник: вірші для дітей / Володимир Стрекаль. - К.: Видавець Карпенко В. М., 2015. - 64 с.: іл.


Стрекаль, В. С. Сорочі новини: вірші для дітей про тварин і птахів: [для дошк.та мол. шк. віку] / Володимир Стрекаль; худож. В. А. Дунаєва. - К.: Кит, 2015. - 64 с.: іл.


 


Гуменюк, М. В. Барвистий світ: вірші / Марія Гуменюк; худож. Анна Ребрик. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2013. - 16 с.: іл.
Гуменюк, М. В. Відсію з пам'яті кукіль: поезії / М. В. Гуменюк. - Тернопіль: Лілея. 2008. - 80 с.


На обличчі сльоза, а в очах — тепла надія і непохитна віра — таким вимальовується образ волелюбної і водночас чуйної жінки, поетеси М. Гуменюк.
Мовчазний щем, гнітючий біль, безупинна тривога за Вкраїну, безліч запитань, за якими — невідомість, і крик душі як вияв суперечливих думок, бо серце, зболене любов’ю, каже «так», а розум, рятівний порадник, — «ні»... І вся ота щоденна суєта, і помисли, що поселились тягарем у глибині, розгортаються на лоні дивовижної краси природи. «Смарагдове зело» — немов тло картини, а на ньому, в уяві постають, «лапаті клени», а десь там, далеко, «березові діброви»... І вже біль наче не такий пекучий, бо ховається за казковими барвами і пташиним співом. Природа має життєдайну силу!

Гуменюк, М. В. Мандрівка павучка: вірші для дітей / Марія Гуменюк; худож. О. золотник. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2007. - 16 с.: іл.Гуменюк, М. В. Осіння вишиванка: вірші / Марія Гуменюк; худож. Єгенія Рудюк. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2008. - 16 с.: іл.
Гуменюк, М. В. Чарівні промінці: вірші / Марія гуменюк; худож. Євгенія Рудюк. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2007. - 16 с.: іл.Гуменюк, Н. В. Торкаюсь словом душі / М. В. Гуменюк / М. В. Гуменюк. - Тернопіль: Терно-граф, 2015. - 112 с.

Людська слабкість і сила духу, захоплення природою і осмислення своєї ролі у цьому світі, тривога за події в Україні і усвідомлення невідворотності змін, віра у Творця і свої сили - основа поезії Марії Гуменюк.
У збірці «Торкаюсь словом душі» автор звертається до читача із задушевною розмовою, відчуває вітер перемін, збирає по крупинках істину і розуміє, що у кожного вона своя, ділиться щемливими дороговказами у цьому дивному світі і дякує Слову.

  
 
  
 

 
 
Дерій, М. Короткі історії про місто Ринок: економічні казки про дітей / Марія Дерій; худож. Віталій Дзюбак. - Івано-Франківськ: Місто НВ, 2016. - 16 с.
Мартинюк, О. Незвичайні пригоди звичайного хлопця: збірка дитячих оповідань / Олексій Мартинюк; збірка дитячих оповідань / Олексій Мартинюк; мал. Юлії Марчук. - Тернопіль: Крок, 2015. - 48 с.: іл. Шумбарець, Л. Хто твоя подружка? : вірші / Лідія Шумбарець; худож. Дарія Тимоніна, Світлана Костишин. - Тернопіль: ZazaPrint, 2011. - 8 с.


Дурда Б. Й. На перехресті: поезії, пісні / Богдана Дурда. - Тернопіль: Астон, 2012. - 88 с.

Пуляєва, Л. В. "...Ми ще зустрінемось у часі"; Поезії / Л. В. Пуляєва. - Львів: Сполом, 2012. - 96 с.: іл.
Балух, Л. Пригоди Оленки, або ангорські кролики / Люба Балух; худож. Наталя Луцишин. - Львівська обл.: Мульти-Арт, 2016. - 72 с.: іл.

Семеняк, В. Булочка для... Бога: духовні оповідки / Валентина Семеняк; світлини автора. - Тернопіль: Горлиця, 2015. - 48 с.


"Булочка для... Бога" - таку назву має нова книга тернопільської письменниці і журналістки Валентини Семеняк, яка вийшла друком у тернопільському видавництві "Горлиця"
Паронова, В. Казки про квіти: для дошк. та мол. шк. віку / Віра Паронова; худож. Олена Козак. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2015. - 16 с.


Гнатович, Т. М. Казка про Добрика: віршована казки / Т. М. Гнатович. - Тернопіль: Терно-граф, 2015. - 16 с.: іл.


Автор пропонує дорослим і малятам віршовану казку про непереможність сил Добра на нашій планеті. Літературний твір призначений для вчителів, педагогічних працівників дитячих навчальних закладів, юних читачів та їхніх батьків.


Семеняк, В. М. Об'явник: роман / В. М. Семеняк. - Тернопіль: Астон, 2016. - 184 с.