*** Вітаємо на нашому сайті! ***
(21.12. - 27.12.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 5-11 класів книга
Дж. Ролінг "Фантастичні звірі і де їх шукати"
 

Ролінг, Дж. К. Фантастичні звірі і де їх шукати / Дж. К. Ролінг; іл. Дж. К. Ролінг; пер. з англ. В. Морозова. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. - 129 с.: іл. - ISBN 978-617-585-075-6.


Жодна чаклунська родина в країні не обходиться без примірника «Фантастичних звірів». Відтепер маґли теж матимуть нагоду дізнатися, де живе квінтолап, що їсть пухканець і чому не варто залишати молоко для кнарла. Кошти з продажу цієї книжки віддадуть у фонд «Comic Relief», а отже, всі ті гривні й ґалеони, які ви сплатите за неї, сотворять чари, потужніші за будь-яку чаклунську магію. Якщо ж і це не переконає вас розлучитися з грішми — що ж, тоді можу лише сподіватися, що принаймні якийсь перехожий чаклун, побачивши, як вас атакує мантикор, виявить більше чуйності.

 (14.12. - 20.12.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Парашині-Дені Жюльєтт "
Банда Піратів. Історія з діамантом"
 


Трійко дітлахів – Томас Вогняний, Марі Безстрашна, Віллі-розумник – і їхній вірний супутник папуга месьє Муді обожнюють море і таємниці. На справжньому маленькому кораблі вони часто виходять у море. Життя маленьких піратів сповнене захопливих пригод: то вони натрапили на «Летючого Голландця», то опинилися на безлюдному острові, то повернули власниці найбільший у світі діамант, то вполювали скриньку старого пірата Моргана. На долю малих шукачів пригод випаде чимало випробувань, і зрештою вони дізнаються, що ж дорожче за всі скарби світу.

 

(07.12. - 13.12.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
 "Улюблені зимові свята"
 

Улюблені зимові свята: [для мол. та серед. шк. віку] / Упоряд. і передм. Г. М. Кирпи; худ. В. А. Дунаєва.— К.: Школа, 2008,— 224 с.: іл.

  З року в рік пропливає перед нами карусель зимових свят. Завжди та сама й завжди інакша. Зима — це веселі забави, кучугури снігу, химерні сніговики, одне слово, свого роду свято душі.
 Тож нехай ваші душі, любі читачі, зігрівають твори письменників і поетів різних народів, присвячені цьому циклу зимових свят.
 
(23.11. - 29.11.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Христини Христенко "Мімі та Сісі: дзеркальне відображення"

 

Христенко, Х. Мімі та Сісі: дзеркальне відображення: казка / Христина Христенко; худож. Андрій Чернець. - Тернопіль: Джура, 2015. - 72 с.
  
(16.11. - 22.11.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Кристини Нестлінгер "Конрад, або дитина з бляшанки"

 

Нестлінгер, К. Конрад, або дитина з бляшанки / Кристина Нестлінгер; пер. з нім. Євгена Поповича; мал. Анатолія Василенка. - Тернопіль: Навчальна книга Богдан; Вінниця: Теза, 2014. - 188 с.: іл. - ISBN 978 - 966 - 8317 - 36 - 1.

Повість сучасної австрійської письменниці, лауреата Міжнародної премії імені Г. К. Андерсена. Штучно створений хлопчик зазнає неймовірних пригод, перш ніж пристосовується до дійсності. Конрад — незвичайний хлопчик. І навіть не тому, що до пані Бартолотті його приніс поштар у здоровенній бляшанці. А через те, що Конрад занадто чемний, слухняний, страшенно нудний і зовсім не має друзів. Тож пані Бартолотті та її сусідка дівчинка Кіті конче мають перетворити ідеальну дитину на нормального хлопчика. Хоча б для того, щоб Конрада не віддали іншим батькам…
 
у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Чарлза Діккенса "Пригоди Олівера Твіста"
 

Діккенс, Ч. Пригоди Олівера Твіста / Чарлз Діккенс; пер. з англ. Л. Борсук; іл. Н. Клочкової. - К.: Країна Мрій, 2015. - 496 с.

 
У найзнаменитішому романі Чарлза Діккенса описано історію маленьког сироти Олівера, що змушений був поневірятися по хмурих нетрях Лондон. Але пройшовши багато випробувань, він нарешті знайшов родину і щастя.
Для дітей середнього шкільного віку. 
 
(09.11. - 15.11.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Всеволода Нестайка "Золото терези дідуся Татая. Три секрети Заги Маго"
 

Золоті терези дідуся Татая. Три секрети Заги Маго: Казкові пригоди Грайлика: Казкова повість: [для дошк. і мол. шк. віку] / В. З. Нестайко; худож. О. Чичик. – К.: OCMA, 2015. – 112 c.: іл. – ISBN 978-617-538-363-6.

Де тільки не побував Грайлик, поки дістався Тридев’ятого Царства: і в Країні Солодощів, і в Країні Чагарників і Колючок, і навіть у Країні Ледарів... Для чого? Грайлик мусить виконати доручення загадкового дідуся Татая. А взагалі, у цих двох казочках дуже багато загадок. Прочитаєте книжку — і про все довідаєтесь, навіть про те, хто така Зага Маго...

 

 

(02.11. - 08.11.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
"Друзі незрадливі"

 
Друзі незрадливі: збірка творів українських авторів / упоряд. О. Думанська. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. - 128 с. - ISBN 978-617-679-096-9.

«Друзі незрадливі» – збірка творів-переможців конкурсу «Мі-мі-мі. Наші улюбленці», який проводив Форум Видавців у Львові. Під цією обкладинкою – оповідки-бувальщини від різних авторів, що не пошкодували часу і натхнення розповісти про своїх друзів незрадливих. Коти і пси, їжаки і рибки, пташки і гризуни, і навіть рослина стали головними персонажами, заслуживши таку честь своєю любов’ю.
 
 
(26.10. - 01.11.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Хрестоматія для позакласного читання "Осінь"

    Осінь: Хрестоматія для позакласного читання / Уклад. Г. Ю. Рогінська. — Харків: Ранок-НТ, 2003. — 128 с.
   
     Збірка містить твори видатних українських письменників, вірші, народні прикмети, прислів'я та приказки, загадки про красу осінньої природи.
    Для учнів і вчителів початкових класів, студентів педагогічних вищих закладів та педагогічних училищ, батьків.(19.10. - 25.10.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Наталії Забіли "Про малят і звірів"
 
 
   Забіла, Н. Про малят і про звірят: збірка улюблених творів для дітей / Наталя Забіла; худ. Є. Житник. - Харків: Школа, 2004. - 80 с.
 
    У книжці вміщено вірші та казки видатної української дитячої письменниці, інтерес до яких не згасає з плином часу.
     Щирі, ніжні, жартівливі, вони проникнуті безмежною любов'ю до "малят і звірят", до природи рідного краю.

 


 
(12.10. - 18.10.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Іана Вайброу "Капосна книжка Малого Вовчика"


    Вайброу, І. Капосна книжка Малого Вовчика: для мол. шк. віку / Іан Вайброу; пер. з англ. О. Страдника. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. – 144с.: іл.

    У порядній вовчій сім’ї лихо - Малий Вовчик росте надто лагідним та добрим. Ганьба на всю вовчу громаду! Вовчик мусить негайно вирушати до Школи Поганців, щоб вивчити 9 Капосних Правил і стати справдешнім Злим Вовком!
    Про те, як добродушний та веселий Малий Вовчик намагався стати Злим Поганцем-Сіроманцем та що з цього вийшло, ви й дізнаєтесь із цієї милої та дотепної книжечки.
    Це перша перекладена українською мовою книжка відомого британського дитячого письменника Іана Вайброу із серії про пригоди Малого Вовчика, який уже встиг полюбитися мільйонам дітей у всьому світі. 
 
(05.10. - 11.10.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Зірки Мензатюк "Як я руйнувала імперію"

 
 
Мензатюк, З. Як я руйнувала імперію: для серед. шк. віку / З. Мензатюк. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. - 272 с. 

"Як я руйнувала імперію" – перша українська повість для підлітків про останні роки радянської імперії. Як жили радянські люди? Як ганялися за дефіцитними товарами? Кого боялися? І чого прагнули?
Герої повісті – підлітки, що дружать, сваряться, хуліганять, часом навіть вдаються до чарів, а при тому опиняються в вирі суспільних змін. Читач зрозуміє, чому були неминучими й наступні потрясіння, що їх зазнала Україна. Чому розвалився Радянський Союз? І – найголовніше – хто його розвалив?" 
(28.09. - 04.10.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
"Незнайома вулиця та інші негаразди"
 
 
Незнайома вулиця та інші негаразди. – Х.: Ранок, 2012. -168 с.: іл.

Серія «Швидка допомога» зацікавить школярів молодших і середніх класів, котрі час від часу потрапляють у різні неприємні ситуації, - б’ють посуд у кав’ярнях, гублять телефони і портфелі пускають ключі у шахту ліфта або виявляють тарганів у готелі. Проте, безвихідних ситуацій не буває. А от як навчитися блискавично реагувати на такі халепи та ще й запобігати їм – розповість ця книга.
 
 
 
(21.09. - 27.09.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Тамари Крюкової "Чаклунка з останньої парти"
 

Крюкова, Т. Чаклунка з останньої парти / Тамара Крюкова. – Х.: Ранок, 2015. – 256 с. – (Шкільні прикольні історії). – ISBN 978 – 617 – 09 – 2178 – 9.


Весела повість, головним героєм якої є наш сучасник, школяр на ім'я Вася і його ровесниця Іюлька. Вася — горе-винахідник, вічний козел відпущення. Іюлька — горе-чародійка, суцільне непорозуміння. Він живе в звичайному місті і вчиться у шостому класі. Вона живе в Зрушеному світі і вчиться на чарівницю. Від його винаходів одну частину школи лихоманить, а інша катається від реготу. Від її чародійства жителі зрушеного світу не знають, чи то плакати, чи то сміятися. А вже коли Іюлька потрапляє в наш світ і зустрічається з Васею ... У двох словах цього не опишеш ... Для дітей середнього шкільного віку.

 


(14.09. - 20.09.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Малгожати-Кароліни Пекарської "Лотерея"Пекарська, М.-К. Лотерея /Малгожата-Кароліна Пекарська; пер. О. Шипнівської. - Х.: Школа, 2014. - 528 с.

У "Лотереї", продовженні книги "Клас пані Чайки", герої дорослішають і перед ними великий світ розкриває свої широкі обійми. І зараз їм доводиться вибрати майбутній фах, друзів, коханих і навіть... життя чи смерть! А це вже справді Вибір з великої літери. І здається, що життя скидається на лотерею, де кожен із героїв має білет.

Тільки-от постає питання: як дістати виграшний білет? Як зробити певну "ставку" на щось чи на ккогось і не помилитися? І нарешті - що треба вчинити, аби пощастило у цій шаленій лотереї під назвою "Життя"?
(07.09. - 13.09.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Нати Ігнатової "Диваки"


 
     Ігнатова, Н. Диваки: романтична історія для дорослих дітей / Ната Ігнатова. - Донецьк: ПП «ЦСО», 2012. - 288 с. - (Просто романтики).

   Неймовірне число подій відбувається в житті молодих людей. Випробування Любов’ю, Дружбою, Грошима, Славою, Успіхом. Як вони витримають ці іспити, чи впораються? Впораються. Тому що вони — Диваки від слова «диво». Їх легко впізнати, тому що вони завжди з’являються в потрібну хвилину: віддають останнє заради дружби, роблять неможливе заради кохання. Вони просто допомагають словом і ділом, даруючи світло і тепло, а іноді просто не проходять мимо.
 

 
 
(31.08. - 06.09.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Ольги Русіної "Сестричка"

 

Русіна, О. Сестричка: маленька повість / Оля Русіна; іл. О. Мазур. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. - 194 с.: іл. 


З молодшою сестрою буває ой як непросто. Особливо коли між сестрами різниця у п’ять років. І коли в молодшу сестричку Ксеню разом з її друзями Мартою та Артемом вселяються невгамовні бісики капості і витівок, старшій сестрі не залишається нічого іншого, як написати про це книжку.

 

 
(25.08. - 30.08.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Всеволода Нестайка "Принцеса Іванна"
 

Нестайко, В. Принцеса Іванна. Дивовижні пригоди незвичайної принцеси: Повість-казка: [ для дітей мол. шк. віку] / В. З. Нестайко; худож. О. Воронкова. – К.: Країна Мрій, 2015. – 64 с.: іл. 
 

У цій казці принцеса Іванна геть не схожа на принцес, про яких звикли читати діти, адже їй не сидиться у палаці, їй зовсім не хочеться танцювати на балах. То про що ж мріє сучасна принцеса? Про це і дізнається юний читач із нової казки відомого українського письменника. 


 
 
(17.08. - 23.08.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Малгожата Гутовська-Адамчик "Дівчата з 13-ї вулиці"

 

Гутовська - Адамчук, М. Дівчата з 13-ї вулиці: роман / М. Гутовська - Адамчук; пер. з пол. Б. Антоняк. - Львів: Урбіно, 2014. - 240 с.

Ви ще не читали такої відвертої, правдивої та проникливої книжки, де з надзвичайним розумінням описуються проблеми чотирнадцятирічних! Вічно похмура Агата, легковажна Клаудія й старанна відмінниця Зося - однокласниці, але не подруги. Занадто вони різні! Та несподівано доля зводить дівчат разом. Вони отримують незвичайне завдання - читати вголос їхній однолітці Магді, яка лежить у комі після нещасного випадку. Вражена Агата розуміє, що ця дівчина і є таємничою незнайомкою, яка віднедавна постійно їй снилася! Своїми здогадами вона ділиться із Клаудією та Зосею. Тепер у них є спільна мрія: Магда мусить прокинутися...


 
(10.08. - 16.08.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Віри Паронової  "Велике серце"
 

Паронова, В. Велике серце: оповідання для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку / В. Паронова; худ. В. Дунаєва. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2010. - 16 с.
 
 (3.08. - 9.08.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Якоба Вільгельм Грім ""Пані Метелиця" та інші казки"


 
Кожне нове покоління школярів відкриває для себе неповторні казки, зібрані понад 200 років тому німецькими вченими-філологами Якобом і Вільгельмом Ґрімм. У цей збірник увійшли не лише казки, рекомендовані для вивчення шкільною програмою, а й інші шедеври братів Ґрімм, що давно стали неперехідним набутком світової літератури.
(20.07. - 26.07.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Еріка Вілброу Найта "Лессі повертається додому"

 
Лессі долає сотні кілометрів, щоби вернутись до того, кого вона любить і хто на неї чекає. Йоркширський хлопчик Джо вже й не вірить у диво, але віддана колі прагне вернутися додому.
 
 
у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Тамари Крюкової "Зоряний лицар"


 

Він з'являється в повний місяць, лицар з опущеним забралом на примарному коні. З тих пір як він покинув землю, в ньому немає ні зла, ні добра. Його багатства незліченні, як зірки на небі, як сріблясті відблиски місяця на воді. Але горе тому, хто волею долі став його боржником. Всякого, у кого в душі знайшовся хоча б маленький куточок для жадібності, чекають суворі випробування. Для середнього шкільного віку.
 
(20.07. - 26.07.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
"Спалений чайник та інші негаразди"

 
Серія «Швидка допомога» зацікавить школярів молодших і середніх класів, котрі час від часу потрапляють у різні" неприємні ситуації, — псують побутову техніку, забувають про день народження бабусі або розбивають татову улюблену чашку. Проте, безвихідних ситуацій не буває. А от як навчитися блискавично реагувати на такі халепи та ще й запобігати їм — розповість ця книга. 
(13.07. - 19.07.) найбільшим читацьким попитом користувалась:
 
у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
"Незнайома вулиця та інші негаразди"
 
 

Незнайома вулиця та інші негаразди. – Х.: Ранок, 2012. -168с.: іл.

Серія «Швидка допомога» зацікавить школярів молодших і середніх класів, котрі час від часу потрапляють у різні неприємні ситуації, - б’ють посуд у кав’ярнях, гублять телефони і портфелі пускають ключі у шахту ліфта або виявляють тарганів у готелі. Проте, безвихідних ситуацій не буває. А от як навчитися блискавично реагувати на такі халепи та ще й запобігати їм – розповість ця книга.
 
 
(29.06 - 05.07) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
Френсіса Бернета "Таємний сад"

 
 
Бернет, Ф. Таємний сад: для дітей мол. і середн. Шк. віку / Френсіс Годжсон Бернет; пер. з англ. В. Левицької; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. – К.: Країна Мрій, 2014. – 316 с.: іл.
 
Дівчинку ніхто не любить, та й вона ненавидить увесь світ. Але так трапилось, що їй довелося розкрити таємницю і врятувати життя хлопчику. Її доля геть змінюється, коли вона знаходить стежку, що веде до прекрасного Таємного саду. Завдяки дружбі, розумінню, терпінню й любові до людей і природи відбувається справжнє диво.

 
у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Бодо Шефира "Пес на ім'я Мані"Кіра знаходить пораненого пса. Виявляється, пес уміє розмовляти! Він відгукується на кличку Мані і знає все про гроші. Дуже скоро Кіра, прислухаючись до порад Мані і сама стає справжнім фінансовим експертом і допомагає іншим правильно розпоряджатися грошима. Книжка фінансового консультанта, письменника і бізнесмена Бодо Шефера вчить дітей правильному ставленню до грошей. Але вона стане у пригоді і дорослим, котрі захочуть прислухатися до порад і зробити своє життя вільним від фінансових клопотів.


 
 
(29.06 - 05.07) найбільшим читацьким попитом користувалась:
 
у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Анни Гавальди "Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав"


 Гавальда, А. Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав / Анна Гавальда; пер. Є. Кононенко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 143 с.

У цій книзі 12 новел, які зуміли підкорити світ і серця читачів – їх перекладено вже на понад 30 мов. Це перша збірка новел Анни Гавальди, яка здобула славу якось геть несподівано, бо видавці не ставили на її твори і особливо не промоціювали їх. Проте читачі давно потребували саме таких текстів: простих, але не примітивних, душевних, але не сентиментальних, щирих, але без шокуючих подробиць. Гавальда, яку тепер називають “ніжним Уельбеком” і “новою зіркою французької словесності”, яскраво й проникливо зображає звичайне життя, зовнішня простота якого, приховує безліч потаємних бажань, страхів, мрій та образ, а головне – любові у найрізноманітніших її виявах. Потрібно лише вміти її побачити, відчути, дозволити собі “розплющити” серце і поринути у вир емоцій.

 

Джерело: ЛітА

 

   
Буцень, О. Солодкий дощ: казки та оповідання: для мол. шк. віку /передм. Л. Буцень; іл. Т. Кудиненко. — К.: Школа, 2008. — 208 с.: іл. — (Хрестоматія школяра).

    До збірки увійшли казки та оповідання українського письменника Олега Буценя (1923-1966), головною темою яких є виховання дитячої душі та моральних якостей юної особистості, набуття перших навичок і вмінь. Правда, Совість, Доброта — основні цінності, яким приділяв увагу у своїх творах письменник, що прагнув зробити внутрішній світ юного читача багатим і світлим.


Читай, В. Нові історії Чарівного Лісу / Володимир Читай; іл. М. Шутурми. - Л.: Видавництво Старого Лева, 2014. - 82 с.: іл.

У Чарівному Лісі, як завжди, вирують розмаїті події. То жаба Душка посварила добрих сусідів-хом’ячків, то чортик Крутихвіст налякав звірів своїми витівками, то цап Гордань захотів стати царем над усіма мешканцями лісу та довколишніх гір. Але любов та дружба неодмінно перемагають. Як саме? Про це читай у «Нових історіях Чарівного Лісу».
 
 
 
 
    Йогансен, М. Вибрані твори / Майк Йогансен; вступ. ст. упоряд. В. Агеєвої. — К.: Книга, 2011. — 272 с. — (Українська авангардна проза).

    Майк Йогансен, якого критики називали «найграйливішим» письменником з-поміж українських модерністів, послідовним формалістом, ювеліром словосполучень і копачем словесних надр, сьогодні належить до визнаних класиків XX століття. Поет, прозаїк, сценарист, лінгвіст, Йогансен був причетним до багатьох найцікавіших літературних подій двадцятих років. Він писав прологи до «Літературного ярмарку», редагував популярний «Універсальний журнал», проголошував синтез науки, техніки й мистецтва як фундатор конструктивістської «Техно-мистецької групи «А». У цьому томі пропонуємо читачеві два найпопулярніші романи письменника — «Пригоди Мак-Лейстона, Гаррі Руперта та інших» і «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію».
 
 
 
 
 
 
 
 
    Паньо, К. Полювання на сліпса / К. Паньо; худ. Н. Пастушенко. - К.: Грані-Т, 2009. — 104 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза).

    Якщо ви коли-небудь знайдете стільця, в якому мешкає маленький Хтось, будьте з ним обережні. Це може виявитися Сліпе, який не лише заморочить вам голову, але й натворить стільки капостей, що хоч ховайся! Мама Лу не зможе приготувати жодної смакоти, а найкращий друг професор Ґлючкінс позбудеться справи цілого свого життя...
   Утім, не все так погано. Бо навіть Сліпсові, виявляється, найдужче потрібне те, що й будь-якій дитині – матусина любов і ласка! Саме про це найперше й оповідає у своїй другій повісті молода талановита письменниця Катерина Паньо.
 
До книги увійшли три казкові повісті «Все – як насправді», «Мінімакс – кишеньковий дракон» і «Суперклей Христофора Тюлькіна». Кожна з цих казок пригодницька і повна здорового гумору.
Герой першої повісті «Все – як насправді» – третьокласник Сергій Кудлик, який мешкає з бабусею, бо його батьки нині знаходяться на Кубі.
Це звичайна дитина зі своїми типовими відносинами зі школярами і проблемами з деякими предметами. Наприклад, у Сергія негаразди з фізкультурою: він не вміє плавати, але дуже хоче навчитися. Окрім нього, у книзі є ще двоє дітей – Олег Пчілка і Вікторія Птурська.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
Віктор, Женя і Амалія стали завсідниками кафе. У кожного з них є свої секрети...
Такі різні люди є героями роману - письменниця з проблемами в особистому житті, яка шукає нові сюжети, сліпий чоловік, колишній військовий, молода дівчина на життєвому роздоріжжі... Але їхні шляхи перетнуться під час акції "Живі книги", що її проводить одна з київських кав*ярень-книгарень. Кожен охочий може розповісти історії зі свого життя, записавшись до відповідного каталогу Книгою, або стати Читачем і послухати чужі... В кожного героя своя доля, свої секрети, великі чи маленькі. Як акція кав*ярні змінить їхні траєкторії - дізнайтеся з роману "Живі книги".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Розбійники з лебединого шляху [Текст] : цікавинки про морських піратів, віднайдені, упорядковані та перекладені з різних зарубіжних джерел Павлом Стороженко. - К. : Мистецтво, 1995. - 192 с. : іл.

Книжка призначається для любителів гостросюжетної літератури, які знайдуть тут грунтовну хроніку бурхливого, сповненого пригод, усіляких несподіванок і жахів життя «морських вовків» і авантюрників протягом двох тисячоліть. Тут ідеться про тих, хто викликав гнів бога Діоніса, на кого обрушували свої кари Александр Македонський і Цезар, хто нишпорив у водах Балтики в часи середньовіччя і грабував кораблі, що везли золото Південної Америки для королів Іспанії. І водночас тут є цікаві сторінки про мрійників-утопістів XVII та XVIII ст., про піратів, засновників «ідеальних республік».
 
 

Велика кротяча родина зібралася в далекі краї – туди, де тепло і росте виноград, з якого на зиму можна заготувати багато поживних родзинок. Удома, в Буковому лісі, залишилися тільки Муркавка, Повз і Мартіна. Але дітям не лячно самим, бо ж у них є друзі – бобреня Загата, білки Жужіка та Ержіка, – з якими кожен день сповнений несподіванок і пригод. Тим паче, що до Букового лісу завітала знаменита співачка Соня Садова, а разом із нею – справжня детективна історія… До речі, коли дочитаєте до кінця, на конверті знайдете сюрприз – спеціальний QR-код, за яким зможете завантажити сторінку і знайти цілий альбом пісень неперевершеної Соні Садової (у виконанні неперевершеної Дани Винницької)!
 

Кулідж, С. Невгамовна Кейті: для серед. шк. віку / С. Кулідж; пер. з англ. В. Чернишенко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. - 192 с. - ISBN 978-617-679-046-4.

«Невгамовна Кейті» - розповідь про все сімейство Каррів, що жило в невеликому містечку у XIX столітті.  Тоді не було комп’ютерних технологій, які зараз заполонили вільний час дітей. Тоді діти вміли гратися з природою та між собою. Їхня фантазія створювала різні казкові краї, вигадувала чимало веселих і страшних історій, цікавих рухливих ігор. І, звісно, діти аж ніяк не обходились без халеп.  Кейті є типовим прикладом такої невгамовної дитини. Добра і мила дівчинка через свою нетерплячість примудрялася бути «великим шибеником» і втягувати у халепу своїх братиків і сестричок.

 
 
 
Гридін, С. Не такий: повість для підлітків: [для ст. шк. віку] / С. Гридін; іл. Н. Гайди. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. - 176 с.: іл. - (Майже дорослі). - ISBN 978-617-679--16-7.

Ця книга вражає своєю відвертістю. Про школу, родину, суспільство, полишених самих на себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є – без прикрас і без купюр, сповнене суворих реалій і випробувань. Може, хтось скаже, що бути дитиною, тим паче підлітком – просто. Але якщо ти відрізняєшся від решти, скажімо, надмірною вагою, тобі не оминути зневаги і знущань однолітків і навіть дорослих. Однак у тебе залишається шанс знайти в собі силу піднятися над своїми образами, зусиллям волі змусити себе стати «таким», який порятує не лише себе, а й простягне руку допомоги слабшому.
 
 

   
  Купрін, О. Білий пудель: для серед. шк. віку / О. Купрін; пер. з рос., упорядкув. та передм. О. Таранченко; іл. Т. Кущ. - К.: Національний книжковий проект, 2011. - 192 с.: іл. - (Дитячий світовий бестселер).

   «Людина прийшла у світ для безмірної волі творчості і щастя» - ці слова видатного російського письменника О. І. Купріна (1870-1938) можна було б взяти епіграфом до усієї його творчості. Великий життєлюб, він вірив, що життя стане кращим, і мріяв, що прийде час, коли всі люди будуть щасливими. О. І. Купрін - визнаний майстер короткого оповідання, автор чудових повістей, в яких змальована широка, різноманітна картина російського життя кінця минулого століття і початку нинішнього.
    До книжки увійшли твори О.І. Купріна «Білий пудель», «Гранатовий браслет», «Олеся».

    Елвін Брукс Вайт народився у 11 липня 1899 року в місті Маунт-Вернон штату Нью-Йорк у США. Він мандрував країною і яких тільки робіт не перепробував, аж поки влаштувався до журналу «Нью-Йоркер» і став письменником. Якось-то йому наснився маленький хлопчик, що поводився ну геть чисто як мишеня, — і з того виник у нього задум написати цю казку. «Стюарт Маля» полюбився читачам і швидко став класикою. 1970 року Е. Б. Вайта нагороджено престижною медаллю Лори Інґолс Вайлдер — за «Стюарта Маля» й «Павутиння Шарлотти», а також за його визначний внесок до літератури для дітей. Е. Б. Вайт помер 1985 року.
    Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

 


   
    Кіплінг, Р. Казки / Р. Кіплінг; пер. з англ. В Панченка; худож. П. Репрінцев. — К.: Махаон-Україна, 2006. — 112 с.: іл. — (Подорож у казку).


  Чому кіт гуляє, де сам собі знає? Чому мангуст не дружить із пітонами? Звідки в слоненятка довгий хобот? Чому у верблюда з’явився горб? Звідки взялися броненосці? На ці та інші не менш цікаві запитання юний читач знайде відповіді, прочитавши цю цікаву та захоплюючу книжку класика англійської літератури, одного з перших лауреатів Нобелівської премії Редьярда Кіплінга.  Відкривши книжку, ми потрапляємо до казкового світу, сповненого таємниць, дивовижних подій і пригод. Знайомтеся: Великий Маг Олдін. Уже тут нас очікує перша несподіванка: виявляється, Олдін — це ведмежа!
    Усім відомо, що він наділений неабияким розумом і знається на маги, хоч і буває неуважним і забудькуватим. На щастя, Олдін має кількох вірних помічників: це кажанчик Флаппі, привид Бебіхенк, маленька зелена змійка Спілло, павук Руді...