*** Вітаємо на нашому сайті! ***   Ім’я польської письменниці, психолога за освітою Ольги Токарчук (нар. 1962 р.) відоме не лише на її батьківщині, а й у всьому світі. Роман «Бігуни» приніс їй найпрестижнішу в Польщі літературну премію «Ніке». 
   «Бігуни» — це переплетення кількох історій, об’єднаних загальним мотивом мандрів, поспіху, гонки. Це історія чоловіка, у якого під час зупинки у Хорватії зникла дружина; москвички, котра одного разу вирішила не повертатися додому; вченого, що виявляє дивне захоплення неживими тілами. Однак це не збірка окремих оповідань, це типовий для Ольги Токарчук роман про сучасних кочівників, якими є усі ми.

   
Дал, Р. Матильда / Роальд  Дал; пер. з англ. В. Морозов; за ред.: О. Негребецького, І. Малкович; іл. К. Блейк. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2006. - 271 с.: іл.


   Матильда - геніальна дитина, проте її родичі так не вважають. Для них вона - зайвий клопіт, головний біль. І Матильда вирішує перевиховати своїх обмежених і зациклених на собі родичів, а заодно й жахливу директорку школи пані Транчбул. 
 У 1988 році «Матильду» було визнано найкращою в світі дитячою книжкою. 
Ліндгрен, А. Пеппі Довгапанчоха у південних морях: повість: [для середн. шк. віку] / Астрід Лінгрен; пер. зі шведської О. Сенюк; худ. А. Джанік’ян. – К.: Махаон-Україна, 2012. – 112 с.: іл. – ISBN 978 – 617 – 526 – 513 – 0.

Невгамовна Пеппі щодня придумує нові розваги. Іноді вони видаються трохи зухвалими. Але всі в місті встигли переконатися, що в малої бешкетниці велике серце, й полюбили її. А коли Томмі й Аніка, друзі Пеппі, перехворіли на кір, їхня мама не вагаючись відпустила дітей з Пеппі в південні моря. Які ж веселі пригоди чекали на них!

Дал, Р. ВДВ (Великий Дружній Велетень): повість / Роальд Дал; перекл. з англ. В. Морозов. – 2-е вид. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. – 266 с.: іл. – ISBN 978 – 617 – 585 – 054 – 1.


ВДВ (Великий Дружній Велетень). Просто геніальна книга! Одна з найкращих і найпопулярніших казкових повістей Р. Дала
«Я пишу лише про те, що забиває дух або смішить. Діти знають, що я завжди на їхньому боці», — ці слова Роальда Дала дуже точно відображають зміст і характер однієї з найблискучіших його дитячих повістей під назвою «ВДВ».
Веселі, зворушливі і моторошні пригоди семиметрового велетня та маленької дівчинки Софії давно стали настільною книжкою для юних читачів Західної Європи та США.
Софія та ВДВ вирішили втілити один надзвичайно сміливий план, який має порятувати людей від почварних велетнів-людожерів... Серед героїв книжки — англійська королева, головнокомандувач військово-повітряних сил, велетні — Тілогриз, Костохруст, Угорлоковтач та інші.
«ВДВ» часто називають «Книгою №1» сучасної світової дитячої літератури.


  Крюкова, Т. Ш. Повторення пройденого / Тамара Крюкова; перекл. В. М. Верховень; іл. А. Л. Савицька. — X.: Ранок, 2013.— 240 с.: іл.
 
     Тільки уяви собі, що ти раптом опинився в 1982 році, та ще в школі, де вчаться твої майбутні батьки. Забавно поспілкуватися зі своїм батьком, коли йому було стільки ж років, скільки тобі зараз.
     Книга розрахована на дітей середнього шкільного віку і на батьків, які повернуться у своє дитинство і, можливо, отримають від читання навіть більше задоволення, ніж діти.


     Андрухович, Ю. Дванадцять обручів: роман / Юпій Андрухович. - Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 288 с.

   Відень-Львів-Карпати-потойбіччя... Це - маршрут подорожі Карла-Йозефа Цумбруннена, австрійського фотохудожника, услід якому рухається сюжет роману живого класика української літератури. Химерний калейдоскоп із архетипів гуцульського фольклору, богемно-артистичних історій, мафіозної гризні, а над усім - трагічний образ поета Богдана-Ігоря Антонича з його віщими віршами. Однак головною героїнею багатошарового, мов гірський рельєф, роману є власне Україна на зламі ХХ-ХХІ століть.


   Павлишин, Г. Унікальна Картоплина / Г. Павлишин. - К.: Грані – Т, 2008. - 72 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза).


  Картопля, яку ти давно звик бачити в різних стравах, раптом перетворилась на унікальну - вона, бачте, понад усе любить розмірковувати про життя.
   Каналізаційний Люк, життєве кредо якого — кругла постійність, заздрить птахам, бо вони вміють літати. А сорокарічний Бук, постійно сонний і неуважний, манерою спілкування обрав економію слів. Ось такий дивний світ, у якому живуть герої книги Галини Павлишин.
Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.


   Роальд, Д. Матильда / Дал Роальд; перекл. В. Морозова; іл. К. Блейк. - К.: А-БА-БА-ГА-МА-ГА, 2009. - 270 с.

     Матильда - геніальна маленька дівчинка, але, на жаль, її родичі так не вважають. Для них вона приносить лише зайві клопоти, головний біль і вона зовсім не така як вони. І Матильда приймає рішення перевиховати своїх обмежених і зациклених на собі родичів, а заодно і просто жахливу директрису школи пані Транчбул ...
    У 1988 році «Матильду» було названо найкращою книжкою для дітей.
   «Матильда» - найпопулярніша книга Роальда Даля, одного з літературних батьків Джоан Ролінг, яка написала про Гаррі Поттера ...


   Белянська, Л. Чарівні скельця магніффера, або Надзвичайні пригоди кота Фредді, папуги Корті та ведмедика Дзеріса / Л. Белянська; іл. В. Богдана. — Д .: Донбас, 2013. — 152 с.: іл.

   У країні Червоних Троянд і Срібної Діброви, якою править звіздар і романтик Аргулісімус Георг Третій, відбуваються надзвичайні події, у яких беруть активну участь кіт Фредді, папуга Корті та іграшковий ведмедик Дзеріс. Захоплюючі пригоди зачарують усіх читачів від 10 років і далі без обмеження. 

 


    Бригинець, О. Принцеса Анжеліка. Нові історії: повість-казка для дітей мол. та серед. шк. віку / Олександр Бригинець, Анатолій Птіцин; іл. С. Саприкіна. - К.: Зелений Пес, 2009. - 224 с.: іл. - (Для тих, хто не любить читати).

   Хто знає, як виглядає казка? А Юрчик та Іннуся знають, бо вони товаришують із принцесою Анжелікою. Одного разу принцеса об'явилася у їхній квартирі і заявила, що вона - їхня тітонька. Відтоді життя дітей змінилося: у них з'явився казковий друг, вони навчилися користуватися магічними речами і проникати в чарівні світи...
    Хочеш, щоб ця чарівна тітонька прийшла й до тебе? Тоді відкривай книжку і знайомся з принцесою Анжелікою.
   А що ще треба знати про чарівниць, розкаже попередня книжка Олександра Бригинця та Анатолія Птіцина «Анжеліка - принцеса Анру».

   Хочу все знати: енциклопедія для допитливих / Пер. з англ.; текст А. Генері, Б. Уолпол, Ф. Стіл, Е. Чермен, Дж. Вуд, Б. Евісон. - К.: Махаон-Україна, 2005. - 256 с.: іл.
   Сучасні "чомусики" хочуть знати про все. Пізнаючи навколишній світ, вони часто ставлять дорослим запитання, на які нелегко дати відповідь.
   Чому тиждень має 7 днів? Чи далеко до неба? З чого зроблені хмари? Скільки в людини кісток? Навіщо королю корона? Чому пінгвіни не літають? Навіщо деревам листя? Що таке гриби? Чим акули відрізняються від дельфінів?
   Відповіді на ці та багато інших запитань зібрані у цій енциклопедії.


 Гофман, Г.  Петер-нечесаха / Г. Гоффман; пер. з нім. А. Содомори. - К.: Грані-Т, 34 с.: іл.

   Любі діти та батьки! Це одна з найстаріших дитячих книжок. До вас цю чудову книжку прочитали вже мільйони дітей в усьому світі. Написано її було ще 1845 року. Саме тоді німецький лікар Гайнріх Гоффман вирішив написати не зовсім звичайну книжку. Незвичайну, бо її героями були аж ніяк не чемні, виховані дітки, які слухаються своїх батьків. Час і вам познайомитися з ними й дізнатися про їхні пригоди.
 

 
  Книга "Моя країна –Україна" запрошує юних читачів у подорож по рідній країні. В доступній формі автори знайомлять з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу.
   Чим раніше і більше кожна дитина довідається про свою Батьківщину, тим впевненіше торуватиме власну стежинку на шляху до щасливого майбутнього рідної країни.

    У порядній вовчій сім’ї лихо - Малий Вовчик росте надто лагідним та добрим. Ганьба на всю вовчу громаду! Вовчик мусить негайно вирушати до Школи Поганців, щоб вивчити 9 Капосних Правил і стати справдешнім Злим Вовком!
Про те, як добродушний та веселий Малий Вовчик намагався стати Злим Поганцем-Сіроманцем та що з цього вийшло, ви й дізнаєтесь із цієї милої та дотепної книжечки.
Це перша перекладена українською мовою книжка відомого британського дитячого письменника Іана Вайброу із серії про пригоди Малого Вовчика, який уже встиг полюбитися мільйонам дітей у всьому світі.

2.06. - 8.06. найбільшим читацьким попитом користувалась:
 

  Найкраще місце на землі - там, де ти народився, де вперше побачив сонце і вперше почув казку, де киценька у віночку, а журавель у чобітках, де писанкові гори та рушникові ріки навчають любові до Батьківщини.
    Чудову книжку - подарунок українським дітям - створив лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитро Павличко. А допомагала йому лауреат премії імені Олени Пчілки художниця Вікторія Ковальчук. Дзвінке поетове слово й вигадливий пензель майстрині розкриють у кожній дитині здібності до образного мислення й поетичного сприйняття світу.
26.05. - 1.06. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
В. Нестайка "Дивовижні пригоди в лісовій школі: сонце серед ночі. Пригоди в Павутинії"
19.05. - 25.05. найбільшим читацьким попитом користувалась:

   Ірен Роздобудько про Блеза Паскаля, Вольфі Моцарта, Ганса Андерсена, Катрусю Білокур, Чарлі Чапліна / Ірен Роздобудько. - К.: Грані-Т, 2007. - 144 с.: іл. (Життя видатних дітей").
 
   
Ірен Роздобудько - відома українська письменниця, неодноразова лауреатка різноманітних конкурсів. Саме вона написала історії з життя п'яти маленьких героїв для першої книжки нової сери видавництва. Паскаль, Моцарт, Андерсен, Білокур, Чаплін - усі вони є представниками різних сфер мистецтва й науки, об'єднані нестримним прагненням до нового й незвичайного. В основі розповідей лежать факти з дитинства геніальних особистостей, а талантом письменниці вони перетворені в мистецький твір з оригінальною композицією та несподіваним моральним підтекстом.
     Книга адресована учням молодших і середніх класів. А також усім, кого цікавить мистецтво, життя видатних людей і хороша проза.
 
12.05. - 18.05. найбільшим читацьким попитом користувалась:
05.05. - 11.05. найбільшим читацьким попитом користувалась:
28.04. - 04.05. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільніків та учнів 5-9 класів книга
Андрія Кокотюхи "Таємниця козацького скарбу"


   Кокотюха, А. Таємниця козацького скарбу: детективна повість: [для сер. шк. віку] / Андрій Кокотюха; худ. А. Василенко. – К.: А – БА – БА – ГА – ЛА – МА – ГА, 2010. – 224 с.: іл.

   Перед тобою, любий читачку, справжній детектив, у якому беруть участь твої ровесники – тямущий Данько і спортивний Богдан, дівчинка Галка з навіженим страусом на прізвисько Футбол, кілька дорослих вуркаганів, а також непривітна ватага на чолі з Льонькою Гайдамакою… Йдеться, звичайно ж, про козацький скарб – бочку золотих монет і золоту козацьку булаву. Понад три століття ведуться пошуки цього безцінного скарбу, і лише в наші дні двоє школярів під час літніх канікул випадково наближаються до розгадки таємниці… Пан чи пропав, втікати чи залишатися, жити чи вмерти – ось такі непрості дорослі запитання постають перед відважними школярами. 
21.04. - 27.04. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 5-9 класів книга
Єтса Кнутсона "Пелле безхвостий у школі"

   Кнутсон, Є. Пелле Безхвостий у школі: повість-казка [для дошк. та мол. шк. віку] / Єста Кнутсон; пер. зі швед. Г. Кирпа; худ. Оляни Рута. — К.: Юніверс, 2010. — 100 с.: іл.

   Цього разу Пелле випаде побувати у справжній школі на справжньому уроці і вчинити там справдешній переполох, а також трохи повчитися в котячій школі. І не тільки повчитися, а й спробувати себе в ролі вчителя. А ще встигнути побувати в Копенгагені і зробити багато добрих справ.
    Звісно ж, і в цій книжці не обійдеться без підступів котів-лиходїів на чолі з тим-таки рудим Монсом, якому весь час хочеться влаштовувати пастки для довірливого Пелле. Та Пелле завжди щастить дотепно, з гумором вийти зі скрутної ситуації, та ще й пошити в дурні своїх кривдників.

 
14.04. - 20.04. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Редьярда Кіплінга "Метелик, який тупнув ніжкою"
   У одному царстві правив мудрий цар Сулейман-ібн-Дауд і була в нього прекрасна розумна дружина Балтіс і ще 999 дружин, котрі завжди сварились одна з одною. Правитель був наймудріший та мав чарівного персня, проте навіть йому знадобилась допомога. На поміч у скрутній ситуації прилетіли метелики та прийшла дружина Балтіс. І саме метелик, що тупнув ніжкою навчив наймудрішого. Це казка для дорослих і для дітей, її потрібно читати у сімейному колі, адже саме так вона й була написана Редьярдом Кіплінгом. Вона вчить дослухатись до метеликів та тому, як поводитись чоловіку та дружині у разі сварки. І хто ж після прочитання залишиться байдужим до метеликів, котрі не тільки літають, а й тупнути ніжкою можуть?! 
07.04. - 13.04. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Джеральдіна Мак-Коркрана "Пітер Пен і Багряний Пірат" 

31.03. - 06.04. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга


   Роздобудько, І. Арсен: повість: [для дітей сер. шк. віку] / Ірен Роздобудько. — К.: Грані-Т, 2012. — 224 с.

  13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. А найбільше він мріє про мандри, пригоди і таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квартирі — це, погодьтеся, важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати — особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати — образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка «забрала» в нього тата; чимало дізнатись — адже історія його роду стала «візитівкою» цілого села. А головне — Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди...
    Нова повість відомої письменниці Ірен Роздобудько розповідає про дорослішання, життєво важливі трансформації в свідомості й пошук моральних орієнтирів у житті.
 
24.03. - 30.03. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Бодо Шефер "Кіра й таємниця бублика"

   Шефер, Б. Кіра й таємниця бублика, або формування характеру за сім кроків: для серед. шк. віку / Бодо Шефер; пер. з нім. Н. Іваничук; іл. М. Шутурми. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2009. – 229 с.: іл.

    Життя Kipи цілком змінилося після того, як вона врятувала пса — чудового лабрадора Мані. Пес умів розмовляти та навчив дівчинку правильно заощаджувати i розпоряджатися грошима. Ось-ось має здійснитися мрія Кіри - i вона полетить до Каліфорнії. Але на шляху до мети несподівано виникають перешкоди, які не так легко подолати - адже для цього потрібно знати ciм правил життя...
17.03. - 23.03. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Лесі Мовчун "Арфа для павучка"

     Мовчун, Л. Арфа для павучка: для мол. шк. віку / Леся Мовчун; іл. д. Кузьменко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. - 45 с.: іл.

  Павучок Карпик, який майструє особливу місячну арфу, хробачок Хро, котрий влаштовує собі домівку у великому жовтому яблуку, кошеня з білою лапкою, котре шукає тиші, та інші герої цієї книги - то незвичайний, світлий, теплий і зворушливий світ казок Лесі Мовчун.
   Ця книга не лише для читання, але й для постійного перечитування разом із дитиною тихими золотавими вечорами. 
10.03. - 16.03. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Оксани Сайко "Новенька та інші історії" 
03.03. - 09.03. найбільшим читацьким попитом користувалась:
   Керрол, Л. Пригоди Аліси в дивокраї, що їх автор переповів для малят  / Льюїс Керрол. - Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2009. - 88 с.
 
 
17.02. - 23.02. найбільшим читацьким попитом користувалась:
 
у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Елеонор Портер "Поліанна"


   Портер, Е. Поліанна: роман: [ для серед. та ст. шк. віку] / Елеонор Портер; пер. з англ. Б. Гора. — К.: Школа, 2006. — 224 с.: іл. — (Золота бібліотека видавництва «Школа»).

   Увазі юних читачів пропонується знаменитий роман американської письменниці Елеонор Портер «Поліанна», вперше перекладений українською мовою. Ця книжка ось уже майже століття є справжнім бестселером світової літератури — завдяки головній героїні, 11-річній дівчинці Поліанні та її незвичайній "грі у радість", у яку й досі захоплено грається увесь світ.
 
03.01. - 09.02. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
С. Дерманського "Чудове чудовисько"

 
   
Дерманський, С. Чудове Чудовисько / Сашко Дерманський; іл. М. Павленка. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2008. - 270 с.: іл.


   У новій захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну Жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить дива...
   Це четверта дитяча книжка одного з найталановитіших молодих українських письменників.

 
 27.01. - 02.02. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Т. Щербаченко "Як не заблукати в павутині"

  Щербаченко, Т. Як не заблукати в павутині: для серед. шк. віку / Тетяна Щербаченко; іл. Д. Кузьменка. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2013. – 100 с.: іл.

   Можна грати в різні онлайн-ігри - воювати зброєю чи чарами, будувати міста або порядкувати на власній віртуальній фермі чи в зоопарку, дивитися онлайн-телебачення різних країн і слухати радіо, і навіть створити власну радіостанцію, замовляти столики в ресторанах світу й одружуватися...
Коли Ти будеш знайомити з Інтернетом своїх дітей, мабуть, цей перелік триватиме до безкінечності, адже Мережа невпинно росте й розвивається!
   Скоро Ти навчишся визначати, куди потикатися в Мережі, а без чого можна обійтися; де Тобі щось нахабно нав’язують, а що справді варте уваги.

 
13.01. - 19.01. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
"Казки зимовим вечером"

 

    Казки зимовим вечером: [для мол. шк. віку] / худ.: С. Д. Ким, М. Ф. Коршунова, О. Г. Тимошенко. - Х.: Торнадо, 2011. - 79 с.: іл.
  
06.01. - 12.01. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
В. Кобзара "Буваличі"
 
 
 
Кобзар, В. Буваличі: повість-казка про дітей і батьків / Володимир Кобзар; худож. Ф. Лагно. - К.: Києво-Могилянська академія, 2012. - 60 с.: іл.


   В одному Городі, столиці Небуваличів, несподівано зникають діти. Виявляється, вони тікають до Буваличів - фантастичної місцевості, у якій з людиною трапляються всілякі пригоди, випробування.
  Стурбовані дорослі відряджають на пошуки дітей своїх представників: тьотю Мотю і дядечка Оковитого...
   Повість-казка для читачів молодшого шкільного віку та їхніх батьків, які ще пам’ятають своє дитинство.
 
 
31.12. - 5.01. найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування учнів 1-4 класів книга
  "Різдвяні історії"
   
   Різдвяні історії: [для мол. та серед. шк. віку] / упорядкув. та передм. І. М. Андрусяка; іл. В. А. Дунаєвої. — К.: Школа, 2007. — 256 с.: іл. — (Моя улюблена книжка).

   Усі твори, що ввійшли до цієї книжки, пов’язані з Різдвом - чи не найулюбленішим святом християн усього світу. Відкриває збірник вертеп — традиційна святочна вистава, далі йдуть колядки — невід’ємний атрибут Святвечора. Розділ «Різдвяна казка» містить вірші, оповідання, казки українських та зарубіжних письменників.