*** Вітаємо на нашому сайті! ***
Бібліотека вдячна авторам за подаровані книги:

Бібліотека вдячна за подаровані книги авторам Заржицькій та Дев'ятко:

 
 
Дев’ятко, Н. Легенда про юну весну / Н. В. Дев’ятко.– Харків : Мачулин , 2015.– 92 с. : іл.

Чи добре, що ти і твої друзі люблять пригоди? А якщо ці пригоди небезпечні? Цього року Влад, Митько, Анжела і Христина втекли з табору відпочинку, аби на самоті зустріти світанок на березі моря. Дорослі, звісно, кинулися їх шукати, але пощастило новенькому вожатому. Валентин залишається з дітьми до ранку і розповідає їм чарівну казку, яка насправді не є вигадкою. Чим обернеться казка для них, оповідується у цій книзі.
 
  
Дев’ятко, Н. Злато Сонця, синь Води : фольк-реалізм / Н. В. Дев’ятко.– Луцьк : Твердиня , 2014.– 140 с.

По обидва береги Дніпра п
ротягом багатьох століть береже народ стародавні легенди. Одна з них – переказ про тисячолітнє прокляття. Страшним воно було: 
не знатиме наша земля миру і свободи, чужа воля на ній пануватиме, а той, хто свій народ порятувати спробує і волю здобути, згине у нерівному бою чи від підступної зради.
Нині добігає кінця тисяча років, слабне прокляття, і наново постав перед людьми на українській землі тяжкий вибір: жити вільно св
оїм розумом, слухаючи своє серце, чи, втративши себе, назавжди потонути у сірості і зневірі.
Різними шляхами через імлу і небезпеки веде доля сміливців до чарівного вогнища на дніпровій кручі, де на них чекає хранитель загубленої пам’яті українського народу.
 
 


 
Дев’ятко, Н. Скарби Примарних островів. Карта і компас : роман / Н. В. Дев’ятко.– 2-ге вид.– Харків : Мачулин , 2015.– 372 с. : іл.
 
Піратський капітан Ярош Сокіл отримує карту, яка може привести його до скарбів Примарних островів. Але карту зачаровано: малюнок на ній з’явиться лише тоді, коли капітан збере нову команду. Випадкових зустрічей не буває, і невдовзі на піратському кораблі опиняються чародії і воїни, і навіть істоти з давнього народу, яких люди вважають безсмертними.
У цьому світі є феї, дракони, русалки, підступні жорстокі вороги і сміливі віддані друзі. Море – живе і розмовляє з людьми, а зірку можна зняти з неба...
Багато випробовувань і пригод чекає на корабель із чорними вітрилами і його команду, перш ніж вони дізнаються таємницю скарбів Примарних островів.

 
Заржицька, Е. Три сходинки до голодомору : повість / Е. Заржицька .– 2-ге вид.– Харків : Мачулин , 2015.– 92 с. : іл.

Зараз ми прагнемо правдиво висвітлювати найтрагічніші сторінки історії українського народу. Цього вимагає наш час. Лише з врахуванням минулого, в тому числі й жахливих подій 1932-1933 років, ми можемо йти у майбутнє. Автор повісті «Три сходинки Голодомору» Еліна Заржицька ризикнула подивитися на жахіття Голодомору очима підлітків, голодних школяриків – Марічки й Петруся, яким доля приготувала чимало важких випробувань. Сходинками життя піднімаються вони до розуміння головних людських цінностей – чуйності, доброти, любові до рідної землі.
 
  
Заржицька, Е. Пригоди Рожевого Динозаврика та його друзів : повість-казка / Е. Заржицька .– Харків : Мачулин , 2015.– 80 с. : іл.

Книга розповідає про пригоди у доісторичному світі. Читач познайомиться із динозавриком Тошкою, бронтозавриком Бронею, птеродактилем Тіною та їхніми вірними друзями. Разом із героями казки діти можуть навчитися допомагати, співчувати й долати життєві труднощі, а також дізнаються про життя істот юрського періоду.
Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.
 

 

 

Гнатюк, І. Лицарі нескореного духу / І. Гнатюк, Г. Радошівський-Баран, О. Ангелюк; упоряд. Любов Гнатюк, Леся Білик, Петро Сорока, Л. Іванюк-Ангелюк. - Львів: Апріорі, 2015. - 256с. 

 
Мацюк, В. Сяйво душі: пісні, рубаї, поезії / Володимир Мацюк. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2015.– 384 с. – ISBN 978-966-07-2735-9.

У книзі представлено творчий доробок відомого тернопільського поета-композитора Володимира Мацюка за останні 5 років.
 

 

 

Качан, А. Листи з осіннього саду: лірика, ігрова поезія / Анатолій Качан; худож. Кость Лавро. — К.: Веселка, Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2013. — 64 с.: іл. — (Українській дитині).

Нині, кажуть, «не модно» читати поезію… Але ж у житті вона є!
У настроях, що раптом накочуються на тебе, й спонукають то сміятися, то сумувати, то замріяно вдивлятися у тихий снігопад за вікном чи шелепання літнього дощу.
Поезія постійно живе поруч!
У раптом поміченій красі довколишнього чи чарівній усмішці дівчинки за сусідньою партою, у захваті від пережитої пригоди чи втомі від випадкової прикрості… У диві та радощах словограїв і в ніжній прозорості перших освідчень… У щирості почуттів і раптових прозріннях… У всьому, що робить наше життя – ЛЮДСЬКИМ!
Тому тобі варто знайти справжню Поезію і вже ніколи з нею не розлучатися.
Сподіваюся, ця збірочка віршів, написаних зі щирою любов’ю Анатолієм Качаном та чудово проілюстрована Костем Лавром, відкриє тобі шлях до чистих джерел поетичного світу.
 

Демкина, Т. В. Замечательные бегемотики Плюх і Плюшка. – К.: Т. В. Демкина, 2015. – 16 с.: ил. – ISBN 978-966-202-35-8

«Замечательные бегемотики Плюх и Плюшка» - зто сказочная история о двух бегемотиках, живущих на реке Мара в африканской саванне. Всего один день, но сколько они увидели, узнали и испытали! Книга предназначена для детей дошкольного и младшего школьного возраста.
Иллюстрации сделани на основе авторских фотографий.


 
 
Мацко, І. Голочка та подушечка: казка / І. Мацко; худож. Оля Левус. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2015. - 24 с. - ISBN 978-966-07-2821-6

Ця незвичайна історія трапилася із сестричками Оленкою та Світланкою. Маленька чарівна лялечка, що ожила на сторінках казки, показала їм, як вони чинили одна з одною, що відчували і як болюче робили іншим… Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку та їхніх батьків.


Медовий Сухарик
Мацко, І. Медовий сухарик: дитяча казка / І. Мацко; худож. Наталія Шевчук. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2015. — 20 с.: іл. -  ІSBN 978-966-07-2821-9

Красивий, смачний, медовий... «Як такого не любити, адже він найкращий!» — подумає кожен про нашого головного героя — Медового Сухарика, прочитавши казку. Так думали і сусіди Сухарика по столу, а ще й мати Булочка та дочка Скибочка. Але чи так важлива зовнішня краса, коли серце черстве, а душа порепана? Тут уже ніяким медком не змастиш і не виправиш.
Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку та їхніх батьків.
Мацко, І. Тік-Так: казка / І. Мацко; худож. Ксенія Рибалко. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2015. - 24 с. - ISBN 978-966-07-2820-2

Тік-Так… І в уяві виникає образ старенького годинника, який безперестанку наспівує пісеньку: тік-так, тік-так, тік-так… Про що ця казка, думає читач, нетерпляче перегортає сторінку і … знайомиться з допитливим хлопчиком Сергійком, який через свою цікавість потрапляє в казкову країну часу, де й відбувається пригода. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку та їхніх батьків.Бібліотека вдячна Олександру Смику за подаровіані книги:


Смик, О.  В любові переможених немає: поезія / Олександр Смик. — Тернопіль: Джура, 2010. — 156 с.  -  ISBN 978-966-185-031-5.
 
Нова книга інтимної поезії Олександра Смика — явище унікальне в нашій літературі. Він може бути гранично відвертим, натуралістичним і навіть де в чому провокаційним. Але разом з тим, тут немає і краплини вульгарності, тут немає бравади і грубого чоловічого вихваляння своїми перемогами. В кожному рядку — щире здивування і захоплення від відкриття нового Всесвіту, ім’я якого — Жінка. 
Смик, О. До неба і вище: поезія / Олександр Смик. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2012. — 160 с. - ISBN 978-966-07-2336-8.


Смик, О. Карамельки світу: дорожній путівник поза часом / Олександр Смик. - Тернопіль: Терно-граф, 2015. - 112 с. - ISBN 978-966-457-250-4

Світ подорожей - улюблене хобі самобутнього поета, барда, одного із засновників українських авторських пісень Олександра Смика. Своїми туристичними стежками він помережав не лише отчий край, а й десятки країн Європи та Євразії. Подорожуючи, знаходить нових друзів, збагачується яскравими враженнями, вгамовує невсипучу жагу допитливості.
Саме цей калейдескоп вражень, довготривкий присмак “карамельок світу” - на сторінках цієї збірки поезій.

Бібліотека вдячна "Дому книги" за подаровану літературу:


Бронте, Ш. Джейн Ейр: повість / Ш. Бронте; переказ Д. Тавнер; пер. з англ. І. Бондаренко; іл. В. Любах. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014. – 64 с.: іл. – (Час читати).

Діккенс, Ч. Різдвяна пісня: повість / Ч. Діккенс; переказ Д. Тавнер; пер. з англ. І. Бондаренко. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014. – 64 с.: іл. – (Час читати).


Твен, М. Том Сойєр: роман / М. Твен; переказ А. Кірван; пер. з англ. О. Радчук; іл. Д. Хант. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014. – 64 с.: іл. – (Час читати).


Бонзельс, В. Небесний народ: повість / В. Бонзельс; пер. з нім. Р. Матієва; іл. М. Шрайбер. Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014. – 216 с. – (Богданова шкільна наука).
 
Повість «Небесний народ» ще раз і ще раз ставить перед читачем вічні і нелегкі запитання: що таке добро і зло, як втриматися між цими антиподами і не збочити з вірного шляху в нашому мінливому та химерному світі, як уберегти душу від гріха та в чому полягає вічне блаженство.
Головний герой книги — добрий дух природи ельф — самовіддано допомагає мешканцям лісової галявини дати відповідь на згадані питання, радіє і сумує разом з ними, бо й сам у полоні боротьби з власними сумнівами: далі безтурботно існувати в своєму комфортному світі чи випробувати долю земних істот, пізнавши таким чином справжнє людське щастя.Грімм, Я. Пані Метелиця: казки / Я. Грімм, В. Грімм; пер. з нім. Р. Матієва; іл. О. Кульчицької. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014. – 256 с. – (Богданова шкільна наука).
 
Кожне нове покоління школярів відкриває для себе неповторні казки, зібрані понад 200 років тому німецькими вченими-філологами Якобом і Вільгельмом Ґрімм. У цей збірник увійшли не лише казки, рекомендовані для вивчення шкільною програмою, а й інші шедеври братів Ґрімм, що давно стали неперехідним набутком світової літератури.Нестлінґер, К. Конрад або Дитина з бляшанки / К. Нестлінґер; пер. з нім. Є. Поповича; худож. А. Василенко. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан; Вінниця: Теза, 2014. – 201 с.: іл. – (Богданова шкільна наука).
 

Конрад — незвичайний хлопчик. І навіть не тому, що до пані Бартолотті його приніс поштар у здоровенній бляшанці. А через те, що Конрад занадто чемний, слухняний, страшенно нудний і зовсім не має друзів. Тож пані Бартолотті та її сусідка дівчинка Кіті конче мають перетворити ідеальну дитину на нормального хлопчика. Хоча б для того, щоб Конрада не віддали іншим батькам...


Твен, М. Пригоди Тома Сойєра: роман / М. Твен; пер. з англ. В. Митрофанова; іл. Г. Фітінгора. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014. – 320 с.: іл. – (Богданова шкільна наука).
 
Роман відомого американського письменника Марка Твена розповідає про сміливого і життєрадісного, непосидючого і жвавого хлопчика Тома та його друзів і рідних. Однієї ночі Том та його друг Гек стають свідками убивства на кладовищі. Хлопців уб’ють, якщо вони розкажуть правду. 
Що їм робити? Том і Гек вирішують знайти скарби убивці. На який ризик вони заради цього підуть? Кого ще поставлять під загрозу? Чи достатньо у них відваги та кмітливості, аби перетнути могутню Міссісіпі і перехитрити злочинців? Чи знайдуть Том і Беккі вихід із печери, у якій заблукали? Читайте книгу «Пригоди Тома Сойєра» — і обов’язково про все дізнаєтеся. 
Для широкого кола читачів.


Франко, І. Я. Коли ще звірі говорили: казки для дітей / І. Я. Франко; іл. Є. Рудюк; післямова І. Андрусяка. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014. – 180 с. – (Богданова шкільна наука).
 

Відомий український письменник І.Я. Франко написав низку чудових поезій та оповідань для дітей, поему «Лис Микита», а також оповів чимало казок, найкращі з яких увійшли до збірки «Коли ще звірі говорили», вперше виданої 1903 року у Львові. 
Ця книжка не менш цікава сучасним дітям, ніж нашим прабабусям. Прочитавши її, ви й самі в цьому переконаєтеся.
Для широкого кола читачів.
 Шевчук, В. О. «Панна квітів» та інші казки / В. О. Шевчук; худож. Є. Рудюк. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2015. – 256 с.: – (Богданова шкільна наука).
 

До книжки відомого українського письменника Валерія Шевчука увійшли казки, написані для дітей. Дивовижні герої, витворені уявою автора, не залишать байдужим жодного з вас. Отож поспішайте на зустріч із ними! Для широкого кола читачів.

 

Васильчук, В. Б. Подружилися: оповідання / В. Б. Васильчук; худож. М. Пузей. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2015. – 32 с.: іл. – (Читання – це справді цікаво!).

Паронова, В. І. Старий пень: оповідання / В. І. Паронова; худож. М. Пузей. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2015. – 32 с.: іл. – (Читання – це справді цікаво!).Пономаренко, М. А. Джміль і павучок: казка / М. А. Пономаренко; худож. С. Радчук. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2015. – 32 с.: іл. – (Читання – це справді цікаво!).


 Пономаренко, М. А. Торбинка з Морокою: казка / М. А. Пономаренко; худож. С. Радчук. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2015. – 32 с.: іл. – (Читання – це справді цікаво!).


Прудник, С. В. Як їжаки у вирій літали: казка / С. В. Прудник; худож. Ж. Рудюк. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2015. – 32 с.: іл. – (Читання – це справді цікаво!).
 

Українка, Л. Три метелики: оповідання / Леся Українка; худож. Р. Крамар. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2015. – 32 с.: іл. – (Читання – це справді цікаво!).
 


Ушинський, К. Д. Гусак і журавель: оповідання / К. Д. Ушинський; худож. Н. Мордас. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2015. – 32 с.: іл. – (Читання – це справді цікаво!).
 


 
 
Бібліотека вдячна авторам за подаровані книги:
 


Шулим, Г. Завітала в гості казка: книга для читання дітям: [для ст. дошк. віку] / Г. Шулим; іл.. О. Чернишенко. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2012. – 96 с.: іл.

До збірки Галини Шулим увійшли авторські казки про силу материнської любові, дружбу, гармонію між людиною та природою, взаємодопомогу та піклування про слабших. Збірку укладено відповідно до Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Книга розрахована на вихователів дитячих садків, батьків, дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, любителів казок.

 


Савчук, В. А Бе Ве Ге День: вірші [для дошк. і мол. шк. віку] / В Савчук. – Тернопіль: Збруч, 2010. – 40 с.: іл.


Відомий девіз "Усе найкраще - дітям!" має звучати всюди і завжди, вічно. Бо діти - наш день нинішній та вік прийдешній.
Із такою думкою, певно, і написані вірші й казка "Хто розбудив день". Щоб юним нашим читачам (або й слухачам, котрим ці твори ще читатимуть батьки чи бабусі-дідусі) кожен день дарував цілющі промені втіхи і надихав бажанням краще пізнати рідний край, нашу історію. До цього невимушено закликає своєрідна абетка - з поетичними картинками м. Бережани. А ще діток покличе у казковий світ кожен прочитаний вірш. Бо ж збірка " АБеВеГеДень" - це ласкаві запросини у добрий День.

Савчук, В. Замороки Сороки: скоромовки / В. Савчук. – Тернопіль: Збруч, 2011. – 28 с.

"Замороки Сороки" — нова книжечка Василя Савчука для найменших читачів. Сподіваємося, їм припадуть до душі скоромовки з "Меткої абетки", віршовані "історійки", де головними "дійовими особами" виступають Мурмурчик і Цвіріньчик. А всюдисуща Сорока похвалиться своїми успіхами...
То ж запрошуємо до читання.

 

 

Демкина, Т. В. Главное дело жизни / Т. В. Демкина; ил. Т. В. Демкина. – К., 2015. – 16 с.: ил.

Главное дело жизни» - это сказочная история о птицах, живущих рядом с нами. Книга предназначена для детей дошкольного и младшего школьного возраста. Иллюстрации сделаны на основе авторских фотографий.


Ткачук-Гнатович, Т. Числа, цифри, цифренята: казка-п’єса для дітей / т. Ткачук-Гнатович; передм. Б. М. Андрушків; худож. С. Костишин. – Тернопіль, 2013. – 16 с.: іл.

Дорогі малята!
Ви поринете в незвичайний світ чисел, цифр, обрахунків - в світ математики. Без цієї науки, як без мови, не існувало б життя на планеті. З першим звуком Вашої появи на світ починається лічба з Вашої ваги, росту, носа, брів, очей, усмішки. Батьки і вся родина радіють Вашим першим словам, першим крокам. Щоб чогось досягнути в житті потрібно, перш за все, вчитися. Тож я запрошую в країну «Чисел, цифр, цифренят».
 

«Отче наш, Тарасе всемогущий…»: Шевченкіана Тернопілля: поезія, графіка / ред.-упоряд. Є. І. Безкоровайний; худож. Є. Удін. – Тернопіль: Терно-граф, 2014. – 212 с.: іл.

У цій книзі представлено кращітвори літераторів - уродженців Тернопілля, присвячені Тарасові Шевченку.

Сороколіт, І. М. Поле мого життя: спогади / І. М. Сороколіт. – Тернопіль: Терно-граф, 2013. – 224 с.: іл.

У пропонованій читачам книзі спогадів автор ніби розстеляє на полі рушник свого непростого життя, увінчаного Золотою Зіркою Героя Соціалістичної Праці.
Розповідаючи про себе, про друзів, про час і свій нелегкий шлях, І. М. Сороколіт аналізує, спонукає до роздумів щодо суті буття лю­дини на землі.

 
 

   Альбрехт Джером, Г. Євангеліє від Матвія: народна Біблія / Г. Джером Альбрехт, Міхаель Д. Альбрехт; пер. з англ. Т. Коковського; худ. Гленн Майєрс. - К., 2013. - 454 с.

    Збірка Народної Біблії є Біблійними коментарями для всіх людей. Автори цієї збірки служили парафіяльними пастирями, викладачами коледжів, або професорами семінарій, багато хто служив із суміщенням вказаних служінь. Кожен автор розпочинав працю з єврейського або грецького оригіналу, а потім працював над тим, щоб донести послання Божого Слова християнам, які зіштовхуються зі стресами та спокусами щоденного життя. Дві важливі правди скеровують всі ці коментарі.
    Перша — Біблія є Божим натхненним Словом і тому вона є правдивою і надійною.
    Друга — центральним посланням всієї Біблії є Ісус Христос.
Коли Матвій покинув свою працю на митниці у Галілеї, аби піти за Ісусом, - він став очевидцем служіння Спасителя. Його запис особливу увагу звертає на вчення Ісуса та запевнює віруючих про те, що Ісус - Месія, передвіщений великою кількістю Старозаповітних пророцтв. Через це його Євангеліє стало першою книгою Нового Заповіту.
   Семенів, О. Є. Тернопільщина у вихорі війни (весна-літо 1944 року): монографія / О. Є. Семенів. - Тернопіль: Астон, 2013. - 176 с.: 24 іл.

   У книзі комплексно розглянуто роль Тернополя і Тернопільщини у військових операціях Другої світової війни протягом 1944 року. У виданні визначено хронологію звільнення Тернопільщини від німецької окупації, розкрито особливості проведення Проскурівсько-Чернівецької та Львівсько-Сандомирської наступальних операцій на території області, окреслено особливості їх підготовки та характерні риси проведення. Книга «Тернопільщина у вихорі війни» є комплексною розробкою, що покликана дати зважену оцінку подій 1944 року на Тернопільщині.
Видання ілюстроване фотоматеріалами, схемами, таблицями, що характеризують воєнні події 1944 року на Тернопільщині. Для широкого кола читачів, науковців, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією Тернопільщини.

 
   Мацко, І. О. Рости, моє деревце, з міцного коріння / І. О. Мацко; худ. К. Бібка. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. - 36 с.: іл. 


   Шморгун, Є. І.  Твори в трьох томах. Том 1 / Є. І. Шморгун. - Рівне: Азалія, 2007. - 488 с.

    До першого тому творів українського письменника Євгена Шморгуна ввійшли оповідання із книг «Забуті боги предків», «Мова зела», «Зелені сусіди»,«Ключ-трава», «Тиха радість» та інших. Окремі оповідання відомі читачам із шкільних підручників.   Коковський, Т. Я вдячний, Господи, тобі: поезія, переклади / Тарас Коковський. - К., 2013. - 72 с.: іл.

  Бокач, С. Містечко на пагорбі: повість / С. Бокач. — Тернопіль, 2014. — 280 с.

   Не завжди дитина може стати тим, ким мріє, але ким би вона не стала, головне, щоб була людиною з любов’ю та добротою в серці та світлом у душі. Такій людині добре самій і тим, хто її оточує.

Кушнєрова, Н. П.Пригоди з Ледведиком: казкові повісті / Наталія Кушнєрова; худ. А. П. Василенко. - К.: Веселка, 2012. - 231 с.: іл. - (Пригодам - ура!).

   Чи кожен може похвалитися другом, який вміє передавати думки на відстані, за лічені секунди долати сотні кілометрів, змайструвати генний відновлювач, послати в політ яхту й козу Маркізу? А ось Максимкові пощастило: в нього є такий друг! Про веселі й дуже незвичайні пригоди друзів розповіла в повістях «Мій друг Ледведик» та «Канікули з Ледведиком» письменниця Наталія Кушнєрова.
  Проріст: літературний альманах. Вип. 9. - Рівне: Азалія, 2012. - 60 с.: іл.
 
В альманасі вміщено кращі твори переможців традиційного конкурсу «Перло многоцінне», проведеного обласною «Просвітою» в 2012 році до Дня української писемності та мови.
    Проріст: літературний альманах. Вип. 6. - Рівне: Азалія, 2010. - 64 с.: іл.
 
   
  В альманасі вміщено кращі поетичні, прозові та публіцистичні твори переможців традиційного конкурсу «Перло многоціпне», проведеного Рівненською обласною організацією ВУТ «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка серед учнівської молоді у 2009 році до Дня української писемності.


 
 
Бібліотека вдячна авторам за подаровані книги:
 

     Дем'янова, І. В. Вервиця: календарик святкувань у віршах, оповідках, загадках / Ірина Дем'янова; худ. І. Козій. – Тернопіль: Богдан, 2013. – 36 с.: іл.   
    Дем’янова, І. Слон, слониха, слоненя…: Рахункові загадки / Ірина Дем’янова; худ. І. Крамар. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014. - 24 с.: іл.   Дем’янова, І. Цікавий зоосад: віршики про диких тварин / Ірина Дем’янова; худ. М. та О. Дмитрук. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2012. – 24 с.: іл.

 
 

   Антощак, М. В. Воістину люблю: поезії / М. В. Антощак. – Тернопіль: Терно-граф, 2012. – 124 с.

    У збірці поезій "Воістину люблю" молодого автора Миколи Антощака із Бердянська Запорізької області розкриваються почуття любові до рідного краю, матері-України. Вірші озиваються відкритістю, одкровенням, почуттям вдячності близьким та рідним людям.
     Молодий поет намагається висповідатися перед читачами за пережите і переболіле. Поезія його безпосередня, щира і відкрита. Тематика творів різноманітна — від патріотичної до інтимної лірики.
      Книга розрахована на масового читача.


   Стронський, І. А. Вірші глухонімого / Іван Стронський; худ. В. Якубовський. – Тернопіль: Горлиця, 2009. – 32 с.: іл.


    «Вірші глухонімого» - третя подорож у поетичний світ Івана Стронського - поета із Заліщицької землі, дві перші: «Таріль соняху» - 1993 р., «Провіяні зерна» 1999 р. знайшли своїх прихильників і стали бібліографічною рідкістю.


     Стронський, І. А. Зоряні литаври: поезії / Іван Стронський. – Чернівці: Друк Арт, 2011. – 176 с.

 
 Нова збірка автора, написана впродовж усього творчого періоду, захоплює своєю щирістю, ліризмом і мелодійністю, філософським баченням і розумінням життя. Книга не залишить байдужим жодного читача.
     Семенів, О. Є. Тернопіль у вогні: хроніка подій весни 1944 року / Олександр Семенів. – Тернопіль: Терно-граф, 2011. – 192 с.


    Видання висвітлює хід військових подій Другої світової війни, що наклала величезний відбиток на життя та розвиток міста Тернопіль. Тернопільщина, в силу свого стратегічного розміщення, стала місцем масштабних бойових дій у 1944-му році. На її території в надзвичайно складних умовах відбуваюсь німецько-радянське військове протистояння, що позначилось на житті майже коленого населеного пункту краю. Книга "Тернопіль у вогні" є комплексною розробкою, що покликана дати зважену оцінку подій того часу на Тернопільгцині та безпосередньо у місті Тернопіль.
     Видання ілюстроване великою кількістю фотоматеріалів, військових карт, таблиць, що показують події періоду Другої світової війни на території нашого краю.
   Для широкого кола читачів, науковців, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією Тернопільщини.
Бібліотека вдячна авторам за подаровані книги:
   
    Гриб, А. Терновий спалах: роман-хроніка / Антон Гриб. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2012. — 288 с.: іл.

   У другій книзі автобіографічного роману Антона Гриба висвітлюються окремі сторінки з творчого життя маловідомих художників і майстрів народної творчості Тернопільщини другої половини XX ст У ній ідеться і про багатьох інших людей, про складні стосунки між ними в період кардинальних перемін у житті держави і суспільства про роль художника та естетичний вплив його творів на душі людей.
    Для шанувальників образотворчого мистецтва та для широкого кола читачів.
 

 


 

   Балух, Л. Індичка: для дітей мол. шк. віку / Люба Балух; худ. Н. Луцишин. - Львів: Мульти Арт, 2011. - 12 с.: іл.

    Балух, Л. Мартусині уроки: повість / Люба Балух;. худ. Н. Луцишин. - Львів: Мульти Арт, 2014.- 60с.: іл.

    Період лихих дев’яностих поставив на коліна український народ. Фінансова криза розлучила чимало сімей. Тисячі наших земляків поїхали за кордон шукати кращої долі. Старенькі батьки та недоглянуті діти зосталися в Україні.
    Школярка Мартуся — одна з них. Чи зможе покинута родиною дівчинка вижити у цьому світі? Чи вистачить у неї сили і мужності самотужки побороти дорослі проблеми, що тягарем лягли на дитячі плечі? Чи є надія на краще майбутнє?
   Драматичний початок та щасливий кінець повісті змусять замислитись над істинними цінностями життя. Міцний духовний стержень та вчинки головної героїні приємно здивують читача і відгукнуться в серці повагою до сильної духом дівчинки.

   Балух, Л. Пригоди Оленки, або 28 копійок: для дітей мол. шк. віку / Люба Балух; худ. Н. Луцишин. - Львів: Мульти Арт, 2013. - 28 с.: іл.


    Балух, Л. Пригоди півника Рудька та курочки Зозульки: для дітей мол. шк. віку / Люба Балух; худ. Н. Луцишин. - Львів: Мульти Арт, 2012. - 28 с.: іл.
   
   Балух, Л. Чарівні кульки для Асі: для дітей сер. шк. віку / Люба Балух; худ. Н. Луцишин. - Львів: Мульти Арт, 2011. - 32 с.: іл.

 
 
 
   Павленко, М. Г. Чемний жолудь: вірші для дітей / Марія Павленко. - Житомир: Рута, 2012. - 24 с. - (Пізнай свій рідний край).
 
   Творчість відомої письменниці Марії Павленко багатогранна. Вона - лауреат Міжнародної премії ім. Грабовського, обласних - ім. Клименка та «Дідусева казка». Її книжки здобували перемогу на обласних конкурсах «Краща книга року», схвалювалися до друку як соціально значущі.
  Марія Павленко завжди поряд з молоддю. Вона і досьогодні опікується юними талантами, веде не одне літоб'єднання в навчальних закладах. Готує книжки початківців до друку, спілкується з дітьми різного віку на виступах, презентаціях книжок, літературних святах. Наша землячка - завжди в дорозі, в зростанні, при нових літературних набутках.
   Немає сумніву, що попереду - нові обрії, простір для образного осягнення поетичної дійсності світу задля рідного краю, найбільшою цінністю і надією якого є діти.

   Паронова, В. Щедре Різдво: оповідання / Віра Паронова; худ. Є. Рудюк. - Тернопіль: Тернопільсько-Кременецька єпархія, 2013. - 32 с.: іл.
 
Павленко, М. Г. Великий Мандрівник мені сказав...: рубаї / Марія Павленко. - Житомир: Рута, 2010. - 232 с.  
 
В новій книжці про відому українську поетесу Марію Павленко йдеться про її життєвий шлях та вагомий внесок в національну літературу за півстоліття плідної праці, а також поцінування її творчості визначними майстрами красного письма, науковцями, журналістами.
    Окремим розділом «Ритми рідного краю» представлені вірші, присвячені людям і подіям Житомирщини.
   Поезія Марії Павленко славить працю трудівника, вчить любити і цінувати нашу країну, знати її героїчне минуле, берегти рідну п
рироду і боротися за щасливе майбутнє України.
    Книжка як додатковий матеріал може бути використана учнями шкіл, ліцеїв, коледжів та студентами вищих навчальних закладів при вивченні теми «Література рідного краю».

   Павленко, М. Г.Світлінь: поезії / Марія Павленко. - Житомир: Полісся, 2008. - 236 с.

   Нова книжка житомирянки Марії Павленко започатковує і розкриває в поетичній формі абсолютно новий в українській літературі езотеричний погляд на життя людини, тісно взаємопов’язаний з Усесвітом, який, поза всяким сумнівом, має енергетичну суть, сповнену реальною фізичною енергією Любові. А де Любов, то там і Правда, там і духовні сили у людській Душі.
   Цей згусток витонченої, відшліфованої до блиску духовної поезії ратує за високу етику людських вчинків, робить людину добрішою, терпимішою до інших, світлішою, розширює виднокола її свідомості, яка рухає еволюційним розвитком усього суспільства.
   Збірник поезій «Світлінь» — це пеан Небу, Людині і Землі, одвічному єднанню між ними, заклик до плідної співпраці з довколишнім світом.


  Павленко, М. Г. Хрещаті дороги: вибрані поезії /Марія Павленко. - Житомир: Полісся, 2005. – 204 с.

   Книжки поетеси знайшли широку дорогу в світ. Нинішнє видання вибраних творів об’єднує кращі твори п’яти збірок поезії: «Любисток» (1967), «Азбука громів» (1973), «Скрижалі дружби» (1978), «Білий світ» (1985), «Житній голуб» (1990).
   «Хрещаті дороги» - це поетичні відкриття й одкровення на вічній путі Життя. Примітно, що першовитоком багатьох видрукуваних збірок і тих, які чекають на свою з'яву перед читачем, єсть завше юний «Любисток», адже в ньому начебто сконцентрована творча програма письменниці: назви «любисткових» поезій – «Білий світ», «Житній голуб», «Критична маса», «Цільність» та інші стали окремими поетичними виданнями. Цілісність творчості - яскрава ознака доробку Марії Павленко.


 
 
Бібліотека вдячна авторам та читачам за подаровані книги:
 
    
   Янченко, В. А. Радар, або сонцепоклонники: роман-казка: Т. 6. Ч.2. / Віра Янченко; худ. А. Косупа. - К.: ДІЯ, 2013. — 360 с.: іл.

  У другій частині роману-казки Віри Янченко «Радар, або сонцепоклонники» ведеться розповідь про перебіг життя його основних персонажів од 2008-го року до 2012-го включно.
      Богодар і Милорада й надалі осмислюють буття «від квіток — до зірок», як завважено було і в першій частині твору. Одначе їхня спільна земна дорога обірвалася в жовтні 2010-го року... Її своєрідне продовження подається в розділі «Володар час». Події в ньому відбуваються майже за дві сотні років після нинішньої доби, проте зображуються в картинах XIX ст. 
   Шергей, Г. П. Кордишів: минуле та сьогодення / Григорій Шергей, Анатолій Лукащук. - Тернопіль: Терно-граф, 2013. - 304 с.: іл.

    У документально-краєзнавчому нарисі Григорія Шергея та Анатолія Лукащука на загальноукраїнському тлі показано від давнини до сучасності історію одного з найпривабливіших сіл тернопільської Волині - Кордишева, якому виповнюється 500 років.
   Автори віднайшли та використали великий пласт архівних та археологічних матеріалів, спогадів очевидців, інших документів.
Книга розрахована на масового читача, зокрема на вчителів, студентів, краєзнавців.
    Видання може бути використане як джерело додаткових знань, особливо при вивченні історії рідного краю.


   Прадо. Мадрид / текст Даниэлы Тарабра. - К.: Зеніт, 2011. - 159 с.: іл. - (Великие музеи мира).
 


   Семеняк-Штангей, В. Писана торба (а в тій торбі...): оповідання та інша дещиця / Валентина Семеняк-Штангей. — Тернопіль: Астон, 2012. — 116 с.

   Містичні оповідання, які пропонує письменниця В. Семеняк-Штангей у своїй новій книзі «Писана торба» (а в тій торбі...) — це дорога до... самого себе. Це світ не матеріальної природи, а духовної.
   Твори дуже актуальні сьогодні, у час Великого Переходу: з Епохи Риб в Епоху Водолія (Золотий вік).
    Книга написана для широкого кола читачів.


   


   Демкина, Т. В. Путешествие цапли / Татьяна Демкина; худ. ил. Т. В. Демкина. - К.: НПП Интерсервис, 2013. -  20 с.: ил. 25.

   Сказочная история, рассказанная в зтой книге, основана на многолетних наблюдениях автора за жизнью и поведением птиц Восточной Африки. Все персонажи имеют реальных прототипов. Иллюстрации в книге сделаны на основе авторских фотографий.
Книга предназначена для детей младшего школьного возраста.   Семеняк, В. Великі пригоди маленького люстерка / Валентина Семеняк; худ. Т. Осіпова. - Вид. 2-ге, змін. і допов. - Тернопіль: Горлиця, 2013. - 24 с.: іл.

   Книга пронизана невидимими променями Світла, Любові, Добра.
Навчає маленьких читачів любити світ і робити добрі справи.
   Ростоцька, М. Є. Англійська мова: підручник для 2 кл. загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням англійської мови / Марія Ростоцька, Оксана Карп'юк; худ Л. Бейгер, П. Тирпак. — Тернопіль: Астон, 2012. — 160 с.: іл.

    Підручник є основним компонентом навчально-методичного комплекту, розробленого на основі оригінальної авторської концепції креативного іншомовного навчання молодшого школяра, яка акцентує особливу увагу на ролі уяви та творчого розвитку учня у формуванні комунікативної компетенції. Книга продовжує серію навчальних видань авторів для початкової школи і містить навчальний матеріал, передбачений чинною Програмою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з предмета „Англійська мова” для 2 класу загальноосвітніх навчальних закладів із поглибленим вивченням англійської мови. 


Бібліотека вдячна за подаровану літературу послу Канади в Україні
Трою Лулашнику


   Трой Лулашник — канадський дипломат. Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні.
    У 1992 році закінчив Університет Манітоби, отримав ступінь бакалавра гуманітарних наук з відзнакою (політологія). У 1995 році отримав ступінь Магістра гуманітарних наук (політологія).
    У 1996 — 1998 — працював в Комісії з ядерної безпеки Канади в якості експерта з питань нерозповсюдження ядерної зброї. З 1999 року працює у Міністерстві закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади, на посаді Старшого радника з питань політики в Агенції з ядерного та хімічного роззброєння. З 2002 року Директор Програми глобального партнерства – ініціативи, спрямованої на унеможливлення доступу терористичних груп і країн, ймовірно зацікавлених у розповсюдженні зброї та матеріалів масового знищення, до спадщини холодної війни - зброї та матеріалів масового знищення і відповідних знань і умінь в країнах СНД. З 2006 року на посаді Генерального директора Програми глобального партнерства. З 2010 року Генеральний директор Управління основних програм, відповідального за міжнародну політику та програми Канади з питань зброї масового знищення, зменшення загроз, міжнародної кримінальної активності та протидії тероризму, за участь у відповідних міжнародних форумах, таких як Саміт з ядерної безпеки та Всесвітня ініціатива для боротьби з ядерним тероризмом.
    З листопада 2011 року Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Києві.    Монтгомері, Л-М. Енн із Зелених Дахів: роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів: Урбіно, 2013. - 320 с.

 
 Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача!
    Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874-1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні кінофільми, створено театральні постановки. «Енн із Зелених Дахів» - початок циклу, що складається з восьми книжок.


 
   Монтгомері, Л-М. Енн із Ейвонлі: роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. А. Вовченко. - Львів: Урбіно, 2013. - 272 с.

   Після вчительської семінарії Енн повертається до Ейвонлі, щоб працювати в місцевій школі. Юній учительці доведеться завойовувати прихильність і любов своїх учнів, бо ж серед них чимало шибеників, ледарів і незграб. До того ж, у Зелених Дахах вона мусить допомагати виховувати шестирічних близнят, Дору й Деві, чия мама, далека родичка Марілли, померла. На щастя, Енн вкотре переконується, що в житті завжди можна зустріти рідну душу. Крім того, дівчина раптом усвідомлює, що їй дедалі більше подобається один юнак...
  Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874-1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у СПІА, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні кінофільми.
    Це друга книга із циклу про життя Енн Ширлі, який складається з восьми романів.
 


З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек,
працівники нашої книгозбірні за власні кошти придбали
26 примірників книг, які поповнили фонд бібліотеки

        

   Ібсен, Г. Ляльковий дім: п’єси / Г. Ібсен; пер. з нор. О. Сенюк; худ. оформл. Б. Бублик. — Харків: Фоліо, 2011. — 346 с.: портр. — (Б-ка світ. літ-ри).

   Генрік Ібсен (1828—1906) — «володар дум», драматург, чиї п’єси стали явищем на рубежі XIX—XX століть і досі не сходять зі сцен усіх театрів світу. Реалізм, напружений сюжет і яскраві персонажі, накреслені пером Майстра, — не даремно Ібсена називали «Фройдом драматургії». Сила таланта дозволила йому органічно поєднувати у своїй творчості найрізноманітніші, навіть полярні, теми й ідеї, що й знайшло своє відображення в п’єсах «Підпори суспільства», «Ляльковий дім», «Привиди», «Дика качка», що ввійшли до цієї книжки.
   Портер, Е. Поліанна дорослішає: роман: [для серед. та ст. шк. віку] / Елеонор Портер; пер. з англ. В. Чайковського; іл. В. Дунаєвої. — К.: Нац. книжковий проект, 2013. — 320 с.: іл. — (Бібліотека шкільної класики).
 


   Портер, Е. Полліанна: роман присвячується моїй кузині Белль / Елеонор Портер; пер. з англ. В. Наливаної; іл. О. Воронкової. — К.: Країна Мрій, 2013. — 304 с.: іл.

    Роман американської письменниці Елеонор Портер, уперше надрукований у 1913 році, відомий в усьому світі. За мотивами цього твору знято кілька телесеріалів і художніх фільмів. Секрет популярності роману криється у принадливості образу Полліанни — сонячної дівчинки, "дівчинки-радості". Це захоплива розповідь про дванадцятирічне чарівне створіння, з появою якого змінилося життя в провінційному містечку. Маленька дівчинка завдяки своїй доброті, безпосередності, життєрадісності та енергійності зуміла розтопити серця людей, приречених на сіре, безпросвітне існування.
    Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.


   Свіфт, Д. Мандри Гуллівера / Джонатан Свіфт; пер. з англ. Я. Борсук; Іл. О. Чичик. — К.: Країна Мрій, 2011. — 336 с.: іл.

   У всесвітньо відомому романі англійського письменника Джонатана Свіфта описано захопливі подорожі Лемюеля Гуллівера до різних фантастичних країн. Кумедні пригоди спершу лікаря, а потім капітана кількох кораблів нікого не залишать байдужими. Неперевершений майстер сатиричного жанру висміює людські вади і дурість, засуджуючи тиранію, брехню і лицемірство.
    Для дітей середнього і старшого шкільного віку.

   Стендаль Красное и черное: роман:  / Стендаль; пер. с фр.; послесловие Т. Якимович; примеч. Б. Бунич-Ремизова; худ. оформл. Ю. Романика. — Харьков: Фолио, 2011.— 494 с.— (Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

   Стендаль (наст, имя Анри Мари Бейль, 1783—1842) — один из самых известных французских писателей XIX века. Стефан Цвейг назвал его «новым Коперником в астрономии сердца», искуснейшим психологом всех уземен и великим знатоком человеческой души. Подтверждение зтому — знаменитий роман «Красное и черное», трагическая история знергичного и талантливого плебея, мечтающего о славе Наполеона. Короткая жизнь Жюльена Сореля прошла в охоте за счастьем, которое он понимал как реализацию своей мечты. Делая карьеру, Жюльен следовал холодному расчету, но в глубине души всегда спорил с самим собой, разрываясь между честолюбием и любовью. Зто и сыграло роковую роль в его судьбе, честолюбивым мечтам не суждено было осуществиться..

   Вайлд, О. Портрет Доріана Грея: роман / Оскар Вайлд; оновлений пер. з англ. Р. Доценка; післям. Р. Доценка. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2012. - 520 с.: портр. - (Доросла серія).

   «Портрет Доріана Ґрея» - вершина проповідуваного Оскаром Вайлдом естетизму і водночас великої мистецької сили заперечення декадентських крайнощів цієї концепції; це один із найпарадоксальніших романів модернізму.
   За словами самого письменника, «справжня мораль цього твору полягає в тому, що всяке надуживання, так само, як і самозречення, тягне за собою покару». Моральний злочин призводить до колапсу естетики. Ще один і, можливо, найголовніший урок цього роману полягає в тому, що людина не може надміру загравати ані з мистецтвом, ані з життям.

 
 
   Дал, Р. Чарлі і шоколадна фабрика / Роальд Дал; пер. з англ. В. Морозова; худ. К. Блейк. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013. - 240 с.

   Чарлі і шоколадна фабрика» — найпопулярніша книга Роальда Дала, якого часто називають «літературним батьком» Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера». ...Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження, дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу. «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» стверджує, що «Чарлі й шоколадна фабрика» — одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині...


  Дерманський, С. Чудове Чудовисько в країні жаховиськ / Сашко Дерманський; іл. М. Павленка. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2008. - 287 с.: іл.

   Це друга книжка майбутньої трилогії «Чудове Чудовисько». Щиро вважаю, що цією повістю Сашко Дерманський починає справджувати найсміливіші надії на успіх нової української дитячої літератури...    Дерманський, С. Чудове Чудовисько / Сашко Дерманський; іл. М. Павленка. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2008. - 270 с.: іл.

   У новій захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну Жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить дива...
   Це четверта дитяча книжка одного з найталановитіших молодих українських письменників.


   Булгаков, М. А. Мастер и Маргарита / Михаил Булгаков; послесл., примеч. Н. П. Евстафьевой; худ. Ю. Романика. — Харьков: Фолио, 2012. — 427 с. — (Школьная б-ка укр. и зарубеж. лит-ры).

   Роман Михаила Булгакова (1891—1940) «Мастер и Маргарита» стал классикой мировой литературы, выдержал многомиллионные тиражи. Он переведен на многие языки мира, многократно инсценирован и зкранизирован. На его сюжет созданьї музыкальные про- изведения, оперы и балеты.


  Булах, К. День кота: повість: [для мол. шк. та серед. віку] / Катерина Булах; худ. Н. Дойчева-Бут. — К.: Грані-Т, 2011. — 104 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза). 

  Дві подруги, Настя й Кароліна, у перший день літніх канікул перетворюються на кішок і мандрують знайомими околицями, аж поки не настає вечір, і їм час знову ставати людьми. Але Кароліна зникає, і знайти її допоможуть лише нові знайомі — бо з людьми тепер не поговориш...
    За фантастичним сюжетом дебютної повісті Катерини Булах, відзначеної другою премією конкурсу «Золотий лелека», прозирає природне бажання людини подивитися на себе збоку. І враження від цього захоплюючого перетворення залишаються дуже цікаві й напрочуд показові. Тут направду є над чим задуматися — передовсім над самим собою!

Гуменюк, Н. Чупакабра і чотири мушкетери: повість / Надія Гуменюк; худ. О. Кузнєцова. — К.: Грані-Т, 2013. — 192 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза).

   Ви ж пам’ятаєте Радика та його друзів, кмітливих і веселих героїв повісті Надії Гуменюк «Зустріч на Босому мосту»? А новий дитячий детектив відомої письменниці ще більш захопливий — адже тут до бурхливих подій у волинському містечку Любитівка причетна ще й... чупакабра. І хай це не зовсім чупакабра й не зовсім причетна — але хтозна, чим би все закінчилось, якби не четвірка цікавих «мушкетерів». Бо насправді це дуже добре, коли всі такі різні: Соломійка — розумна і зважена, Сашко — балакучий шибеник, Олесь — начитаний відмінник, а Радик уміє всіх згуртувати. Як воно захоплююче, коли небезпека долається гуртом! Як приємно — помиритися з другом після «філософської» сварки. І як це круто — здобути авторитет навіть в очах баби Филинки.


 
 

   Матюшкіна, К. Шкарпетки нарізно!: для дошк. і мол. шк. віку / К. Матюшкіна, К. Оковитая; пер. з рос. Н. Іваничук, М. Савка; худ. К. Матюшкіна, К. Оковитая. — К.: Махаон-Україна, 2013.— 224 с.: іл.

   Веселі пригоди лісових детективів пса Фу-Фу і кота Киць-Киця та їхніх друзів тривають. У цій книжці слідчі розплутують іще одну казкову історію: рятують зниклого крота Шишу, розгадують таємницю старовинної книги і знаходять справжнього спадкоємця замку.
 Про кумедних мешканців казкового лісу залюбки прочитають дошкільнята й школярі, їхні дідусі та бабусі, татусі та матусі, а також усі, хто любить читати цікаві книжки.


   Матюшкіна, К. Ага, упіймався!: повість-казка: [для дошк. і мол. шк. віку/ К. Матюшкіна, К. Оковитая; пер. з рос. Н. Іваничук, М. Савка; худ. К. Матюшкіна, К. Оковитая. — К.: Махаон-Україна, 2013. — 192 с.: іл.

   Казкову повість про веселі пригоди знаменитих детективів пса Фу-Фу і кота Киць-Киця та їхніх друзів — лісових мешканців — діти прочитають із захопленням. Юні читачі разом із героями книжки потраплятимуть у кумедні ситуації, долатимуть несподівані перешкоди і розгадуватимуть найзаплутаніші таємниці.
    Для дошкільнят, школярів, а також їхніх дідусів і бабусь, татусів і матусь, і всіх, хто любить читати цікаві книжки.
 
 
    Нордквіст, С. Як Фіндус загубився: казка / С. Нордквіст; пер. зі швед. Г. Кирпи; худ. С. Нордквіст. — Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2010.— 24 с.: іл. - (Пригоди Петсона і Фіндуса)
 
   Дідуньо Петсон живе зі своїми курми на сільському хуторі. Він відчуває себе дуже самотнім. Одного дня до нього приходить сусідка Беда Андерсон з картонною коробкою. На ній великими літерами написано: «ФІНДУС ЗЕЛЕНИЙ ГОРОШОК». Але в коробці був не горошок. Там було маленьке-премаленьке кошеня!
      І сталося так, що Фіндус потоваришував із Петсоном і ще з багатьма-багатьма іншими...
 
 
   
   Нордквіст, С. Хвилина півнячого кукуріку: казка / С. Нордквіст; пер. зі швед. Г. Кирпи; худ. оформ. С. Нордквіст. —
Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2012. — 28 с.: іл. — (Пригоди Петсона і Фіндуса).
 
   Дідуньо Петсон має в своєму курнику десять курок. Кіт Фіндус завжди їх дражнить, і вони ганяються одне за одним. Після Петсона кури — найкращі Фіндусові друзі. Та одного дня Петсон приносить для курей півня.
    — Гляньте, у нас завівся півень, — кричать вони. — Який він красень!
    Але це не подобається Фіндусові, який відчуває, що півень відбиває в нього курей.


    Нордквіст, С. Петсон, Фіндус і торт на іменини: казка / С. Нордквіст; пер. зі швед. Г. Кирпи; худ. оформ. С. Нордквіст. —
Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2010.— 24 с.: іл. - (Пригоди Петсона і Фіндуса).

     Неймовірна, повна вигадок розповідь про те, як випікався іменинний торт для кота, що святкує день народження тричі на рік. Тут багато тепла, ніжності й напрочуд життєрадісного погляду на світ. Шведський хутір змальовано з любов’ю та увагою, так само як і його мешканців, що насправді не вигадані, а реальні.

 


    Єршов, П. Горбоконик: казка: [для дошк. та мол. шк. віку] / Петро Єршов; пер. з рос. М. Рильський; худ. М. Іванов. - 2-ге вид. - К.: Веселка, 2009. - 56 с.: іл.
 
 
 


Висловлюємо щиру вдячність
Будному Богдану Євгеновичу та видавництву 
"Навчальна книга-Богдан" за подаровані книги


     Бредбері, Р. Кульбабове вино: повість / Рей Бредбері; пер. з англ. В. Митрофанова. — Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2011. — 328 с. — (Горизонти фантастики).


    Бредбері, Р. 451° за Фаренгейтом: повість / Рей Бредбері; пер. з англ. Є. Крижевича. — Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2011. — 208 с. — (Горизонти фантастики).  Кирпа, Г. М. Місяць у колисці: вірші, проза, переклади / Галина Кирпа; худ. О. Распопова. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2012.— 272 с.: іл.

   У збірці вибраного Галини Кирпи містяться поетичні та прозові твори для дітей, написані в різні роки.
   Розділ перекладів із білоруської, данської, норвезької та шведської мов представлено творами, які належать до спадщини світової класики, а також текстами відомих сучасних письменників, що дали згоду на це видання.

 Франко, І. Фарбований лис: казка / Іван Франко; іл. О. Кіналя. — Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2013. — 24 с.: іл.
   Кобзарик: читанка для початкових класів / упоряд. І. П. Січовик; іл. М. Басалиги. — Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2013. - 448 с.:іл.

    До читанки увійшли твори класиків та сучасних українських і зарубіжних письменників, а також кращі зразки народної творчості — легенди, дитячі пісеньки, загадки, скоромовки, приказки, прислів’я, казки.
Тематика та жанрова різноманітність зібраних у «Кобзарику» творів охоплюють широке коло читання й відповідають новій навчальній програмі МОН України.
   Для учнів та вчителів початкових класів, студентів педагогічних навчальних закладів, дбайливих батьків і всіх, кому не байдуже рідне слово.
   Тібо, Жіль Кохання Ніколаса: оповідання / Жіль Тібо; пер. з англ. Т. Будної; іл. Бруно Сент-Обена. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2013. - 32 с.: іл.
    Тібо, Жіль Подарунки Ніколаса: оповідання / Жіль Тібо; пер. з англ. Т. Будної; іл. Бруно Сент-Обена. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2013. - 32 с.: іл.
   Тібо, Жіль Поквапся, Ніколасе!: оповідання / Жіль Тібо; пер. з англ. А. Сагана; іл. Бруно Сент-Обена. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2013. - 32 с.: іл.


 

 
 
    Дурда, Б. Подих весни: поезії: [для мол. шк. віку] / Богдана Дурда; худ. оформл. В. Стецюк, А. Янчишина. - Тернопіль: Астон, 2013. - 32 с.

    «Подих весни» — третя книжка поезій автора для дітей молодшого шкільного віку.

  
   Мельничук, Б. Кава на лезі шаблі: п’єси / Богдан Мельничук. - Тернопіль: Воля, 2011. - 432 с.

   Збірник, що завершує чотиритомник драматичних творів Б. Мельничука, склали ориґінальні п’єси та інсценізації тернопільського письменника, які він створив одноосібно чи у співавторстві. Вони призначені для постановки у професійних драматичних, музично-драматичних театрах, театрах ляльок, а також можуть бути використані в художній самодіяльності, зокрема у школах. Окремий розділ, як і в попередніх трьох томах, — радіоп’єси (автор - лауреат всеукраїнських конкурсів радіоп’єс).    Дурда, Б. Лабіринти долі: поезії, пісні, поеми / Богдана Дурда; худ. оформл. Б. Дурда. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2006. — 144 с.: іл.

   У книзі представлені поезії, пісні та поеми відомої тернопільської поетеси Богдани Дурди.
Для широкого кола читачів.
    Попович, В. Зародження і перші кроки футболу на Тернопіллі: (історія, цифри і факти) / Віталій Попович. - Тернопіль: Астон, 2013. - 128 с.

     Книга «Зародження і перші кроки футболу на Тернопіллі (історія, цифри, факти]» розповідає про становлення футболу на Тернопільщині - від його перших несміливих кроків за часів Австро-Угорської імперії до радянської доби.
    У ній зібрано найцікавіші факти про зародження футболу до 1943 року.
    Книга цікава як для простих уболівальників футболу, так і для фахівців, журналістів і юнаків, які хочуть у майбутньому стати футболістами високого класу.


    Ферреро, Б. 365 коротких історій для душі / Бруно Ферреро. - Львів: Свічадо, 2012. - 456 с.

     У цій книжці зібрано короткі, але такі милі нашому серцю історії на кожен день. Ці оповідання - наче промінчик сонця, що освітлює і зігріває душу. Досить уважно прочитати, замислитися - і можна побачити, як над нами відкривається небо. Тоді стає так легко жити і з’являються сили, щоб змінити на краще себе і весь світ довкола.     Сорока, П. Дерево над водним потоком: денникова проза / Петро Сорока; худ. С. Шевчук. - Тернопіль: Астон, 2012. - 180 с.: іл.