Скарбничка методиста / Конкурси / Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія-2015»

*** Вітаємо на нашому сайті! ***

Шановні колеги!
Проаналізувавши Ваші пропозиції стосовно проведення конкурсу дитячого читання «Книгоманія», повідомляємо наступне.
Пропонуємо Вам цього року проводити традиційний конкурс дитячого читання «Книгоманія» на власний розсуд кожної обласної бібліотеки для дітей, оцінювати досягнення дітей за будь-якими зрозумілими для вас показниками.
Цей формат надасть обласним та районним бібліотекам більше свободи і повноважень. Ще одним ефектом від такого кроку стане дальше поглиблення співпраці між шкільними, сільськими та дитячими бібліотеками.
Інформаційні матеріали ми розсилати не будемо, тому можете або скористатись минулорічними Умовами проведення конкурсу, протоколами та іншими матеріалами, або розробити власні. Просимо в цьому випадку надіслати їх нам для ознайомлення
Головне: конкурс має відбутися в 3 етапи: відбірковий, районний/міський, обласний; на кожному етапі має бути визначено по 2 переможці, по одній дитині з 6-го і 7-го класів, які отримають звання «Найкращий читач школи/бібліотеки», «Найкращий читач району/міста», «Найкращий читач області».
Зважаючи на побажання деяких бібліотек, ми не будемо в цьому році проводити реєстрування дітей на сайті конкурсу або ж у створеній для цього спільноті в одній з соціальних мереж.
Щодо ведення читацьких щоденників, то ми вважаємо їх єдиним достовірним доказом прочитання книжок, але й на цьому не наполягатимемо (в цьому році), за умови надання не менш вагомих доказів у вигляді списків прочитаних переможцями 2-го етапу книжок.
Цього року, як виняток, не будуть встановлюватись планові показники участі у конкурсі дітей відповідного віку, проте ми маємо разом запланувати зростання кількості учасників конкурсу і розширення його впливу. Без стабільного зростання показників ми не зможемо досягнути головної мети конкурсу, яка власне й полягає у залученні до читання позакласної літератури максимальної кількості дітей.
Одночасно просимо вас зробити все можливе, щоб минулорічні показники участі дітей у конкурсі у Вашій області не зменшились.
За умови проведення конкурсу у Вашій області просимо повідомити про це, а також вказати дати проведення етапів.
Також очікуємо від вас наступні матеріали:
  • Список шкіл, сільських і дитячих бібліотек, де відбувся перший (відбірковий) етап з вказанням кількості учасників;
  • Списки переможців 2го (районного/міського) етапу;
  • Списки прочитаних переможцями 2го етапу книжок (поза шкільною програмою)
  • Списки переможців 3-го етапу
  • Фото з конкурсу (всі етапи)
Просимо всі матеріали надіслати до 3 травня (включно), в електронному вигляді на імейл [email protected]  Матеріали, надіслані після цієї дати, не братимуться до уваги.
У зв’язку із складною економічною ситуацією в країні ми поки що не можемо гарантувати приїзд переможців до Львова. Тому просимо попередити дітей про те, що призи для переможців у вигляді поїздки до Львова не гарантовані, але ми докладемо всіх зусиль, щоб фестиваль «Книгоманія» відбувся 28-31 травня або ж 10-13 вересня. Ми інформуватимемо вас про успіхи в переговорах з місцевою владою і партнерами.
Остаточну інформацію про можливість прийняти дітей ми надамо у відповідь на надіслані вами матеріали про проведення конкурсу.
 
З надією на краще,
Олександра Коваль, президент ГО «Форум видавців»
Катерина Шевченко, виконавчий директор