Для дітей / Спілка української молоді в Україні

*** Вітаємо на нашому сайті! ***
 СПІЛКА УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ В УКРАЇНІ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА МІСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
 
Україна, 46025 м.Тернопіль, вул.Коперніка, 1А     ел.поша: [email protected]    http://cym.org/ua-ternopil
 
 «Спілка Української Молоді в Україні» (надалі СУМ) — молодіжна виховна організація, яка займається вихованням молоді на християнських та патріотичних засадах у дусі свого гасла «Бог і Україна».

 Історична довідка: СУМ засновано у 1925 році в Києві, проте підпільну організацію було розконспіровано, а її лідерів засуджено в березні 1930 року на харківському процесі СВУ-СУМ. У 1946 році СУМ було відновлено в повоєнній Німеччині, з того часу організація поширює свою працю на різні країни світу в Західній Європі, Північній і Південній Америці та Австралії. СУМ стає однією з двох найбільших українських молодіжних організацій діаспори, а її члени впливовими громадськими діячами.
 В Україні СУМ офіційно діє з 1991 року (хоча de facto з 1989-го), а в Тернополі з 1995-го. Окремо слід згадати про існування підпільного СУМу в 1940-х роках в селі Кошляки Підволочиського району, члени цієї підпільної організації були засуджені па 25 років ув'язнення та 5 заслання.

 Виховна праця: в основі виховної системи СУМу є теоретичні напрацювання Григорія Ващенка (1878-1967) — відомого українського педагога, який вперше розробив систему національного виховання. Його головна праця «Виховний ідеал» була присвячена виховникам СУМу, а ще при житті професор Ващенко став Почесним членом Спілки. Виховна праця в СУМі безперервно триває уже майже сім десятиліть, за цей час виховано десятки тисяч молодих українців по цілому світі.

 Виховна організаційна структура: СУМ веде виховну працю з дітьми іа юнацтвом віл 4 до 18 років (в Гернонолі фактично від 2,5 років). Діти та юнацтво відповідно до свого віку поділені на «рої» — групи по 5-15 осіб, які щотижнево мають заняття-«сходини». Сходини відсуваються під керівництвом «виховника» - досвідченого старшого інструктора, який працює з конкретним роєм. Формально діти від 4 до 6 років називаються «суменя гами», літи від 6 до 12 років становлять «молодше юнацтво», від 12 до 18 — «старше юнацтво». Виховна система передбачає здобуття дітьми певних знань та навиків, гтю підтверджується складанням іспитів та здобуттям відповідних сіупенів.
 Поза юнацькими роями СУМ має повноцінну дорослу структуру - «дружинники» (18-50 років) та «сеньйорат» (від 50 років). Загальне керівництво осередком здійснює управа, яка щорічно обирається з дорослих членів Спілки.

 Форми праці з дітьми та юнацтвом: СУМ в Тернополі використовує 3 найпоширеніші форми праці з дітьми та юнацтвом: 1. Щотижневі сходини — обов’язкова форма для всіх сумівців. Як правило, заняття відбуваються по неділях і тривають годину-півтора. Діти мають коротку розмову на виховні теми (від історичних до морально-виховних), ручні роботи, ігри чи пісні. 2. Мандрівки - в теплу пору року в осередку практиковано раз на місяць спільний виїзд дітей та батьків поза місто (у 2013 році це включало рафтинг, відвідування печер, інші види активного відпочинку). Поза цим також практикуємо спільне відвідування театру, виставок, музею. 3. Літні табори - двотижневі всеукраїнські виховно-відпочинкові табори, в яких беруть участь сумівці з різних регіонів України, а часом й з-за кордону. А також кількаденні осередкові табори, які теж відбуваються влітку.
 Окрім цього, ми влаштовуємо різні свята та імпрези, які б мали виховний вплив на юнацтво. Наприклад, у 2014 році ми мали повноцінний юнацький вертеп, участь в якому брали навіть троє трьохлітніх дітей.

 Роль батьків: в Тернополі СУМ займається виховною працею понад 15 років, проте на сьогодні особливістю є те, що саме батьки є ініціаторами та активними учасниками виховного процесу. Ми не лише часто дозволяємо батькам бути присутніми на виховних імпрезах, але й заохочуємо включатися до нашої праці.
    Контакти: Головний виховннк осередку Мар’яна Марець - [email protected]     050-765-70-76