Архів документів / Надходження (архів) / Надходження 2013 року / Квітень 2013 / Література для дітей середнього та старшого шкільного віку

*** Вітаємо на нашому сайті! ***

Щербаченко, Т. Як не заблукати в павутині: для серед. шк. віку / Тетяна Щербаченко; іл. Д. Кузьменка. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2013. – 100 с.: іл.

  Можна грати в різні онлайн-ігри - воювати зброєю чи чарами, будувати міста або порядкувати на власній віртуальній фермі чи в зоопарку, дивитися онлайн-телебачення різних країн і слухати радіо, і навіть створити власну радіостанцію, замовляти столики в ресторанах світу й одружуватися...
     Коли Ти будеш знайомити з Інтернетом своїх дітей, мабуть, цей перелік триватиме до безкінечності, адже Мережа невпинно росте й розвивається!
  Скоро Ти навчишся визначати, куди потикатися в Мережі, а без чого можна обійтися; де Тобі щось нахабно нав’язують, а що справді варте уваги.


Козловский, В. В. Загадки зеленого портфеля: взрослые истории с окнами на детство / Владимир Козловский; худ. Р. Сахалтуев. - К.: Веселка, 2012. -142 с.: ил.

  В сказках молодого талантливого автора, как ни странно, нет традиционного положительного героя. Хотя, казалось бы, где-где, а в зтом жанре он быть просто обязан. Но в том и особенность предлагаемого повествования, что придуманный, затерянный в ирландских болотах мир в меру веселых, в меру коварных, а иногда и попросту ужасных персонажей кельтской мифологии все же сохраняет общечеловеческие принципи победы добра над злом, любви к ближнему, снисходительности к слабому. Зто и обьединяет главньи действующих лиц ирландских сказок с нашими земляками в последней из пяти историй.
   Книга воспринимается легко, написана с широким размахом фантазии и тонким юмором, может заинтересовать.  
 
    Роздобудько, І. Арсен: повість [для дітей сер. шк. віку] / Ірен Роздобудько. — К.: Грані-Т, 2012. — 224 с. 

  13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. А найбільше він мріє про мандри, пригоди і таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квартирі — це, погодьтеся, важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати — особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати — образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка «забрала» в нього тата; чимало дізнатись — адже історія його роду стала «візитівкою» цілого села. А головне — Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди...
  Нова повість відомої письменниці Ірен Роздобудько розповідає про дорослішання, життєво важливі трансформації в свідомості й пошук моральних орієнтирів у житті.

  Мама по скайпу: сучасна українська проза: [для ст. шк. віку] / М. Савка, Г. Малик, О. Лущевська, О. Гаврош, Т. Малярчук, О. Луцишина, Г. Крук, Н. Сняданко, М. Кіяновська, С. Гридін, Н. Гузєєва, В. Бердт; упоряд. М. Савка та К. Бруннер; худ. Н. Гайда. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. – 192 с.: іл.

  Ця книга піднімає дражливу і неоднозначну тему соціального сирітства як наслідку трудової міграції і, в ширшому розумінні, комунікаційної прірви між батьками та дітьми. Оповідання мало кого залишать байдужим. Тому що вони написані чесно. Більшість авторів є батьками і знають, що це таке - бути далеко від своєї дитини. Книга нікого не поверне з-за кордону. Однак вона починає озвучувати для суспільства цю гостру проблему. А говорити - значить шукати шляхів її вирішення.

    Портер, Е. Поліанна дорослішає: роман: [для серед. та ст. шк. віку] / Елеонора Портер; пер. з англ. В. Чайковського; іл. В. Дунаєвої. — К.: Національний книжковий проект, 2013. — 320 с.: іл. — (Б-ка шкільної класики).

   Некрасов, А. С. Пригоди капітана Врунгеля: повість: [для мол. та серед. шк. віку] / Андрій Некрасов; пер. з рос. Ф. Ю. Маківчук; худ. О. А. Ільїн. — К.: Школа, 2008.— 236 с.: іл. — (Дитячий світовий бестселер).

   Надзвичайно популярна серед дітей гумористична повість російського письменника про фантастичну кругосвітню подорож капітана Врунгеля та його друзів.

   Матюшкіна, К. Кіт да Вінчі. Посмішка Анаконди: повість-казка: [для серед. шк. віку] / Катя Матюшкіна; пер. з рос. Т. Щегельської; худ. К. Матюшкіна та ін. — вид. 2-ге, випр. — К.: Національний книжковий проект, 2013. — 192 с.: іл. — (Детективчик).

   Мешканці Звіриного міста занепокоєні жахливою подією — з Кукушкінського музею викрадено знамениту картину-загадку «Посмішка Анаконди». За розслідування береться суперкіт зі славнозвісним іменем да Вінчі, суперсищик, який не боїться ні злочинців, ні злочинів.


    Матюшкіна, К. Кіт да Вінчі. Пірати Кошмарського моря: повість-казка: [для серед. шк. віку] / Катя Матюшкіна; пер. з рос. Г. Хоткевича; худ. К. Матюшкіна. - вид. 2-ге, випр. — К.: Національний книжковий проект, 2013. — 192 с.: іл. — (Детективчик).