*** Вітаємо вас на нашому сайті ***

Cемінар-практикум «Бібліотека і громада: шляхи взаємодії, очікувані результати»

06.12.2017
   Способи та методи адаптації бібліотек в реаліях новоутворених громад обговорювали під час щорічного семінару-практикуму  «Бібліотека і громада: шляхи взаємодії, очікувані результати». Семінар проводився для завідуючих бібліотеками для дітей області з метою підвищення професійної майстерності і формування нового іміджу закладів культури.
   Відкривала семінар директор Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Надія Новіцька, доповідь якої була присвячена нормативно-правовому регулюванню у сфері діяльності бібліотек. Звертаючись до актуальних питань сьогодення, Надія Семенівна закликала колег до активної співпраці з місцевими громадами, участі в грантах, які відкривають можливість додаткового фінансування, сприяють налагодженню співпраці з громадськими формуваннями, представниками державних органів.
Про те, які напрями роботи бібліотек для дітей мають бути пріоритетними для сучасного працівника книгозбірні в 2018 році, розповіла учасникам семінару заступник директора з наукової роботи – Надія Чайківська. На прикладі діяльності ТОБД, яка виграла і успішно реалізовує проект «Файне єднає» та програму «ПОЛіС», було надано ряд практичних рекомендацій щодо втілення у життя навіть найсміливіших ідей.
   Досвід закордонних книгозбірень, їх трансформація в модерні інформаційно-культурні осередки, які мають усі ресурси для задоволення потреб сучасного читача презентувала у своєму виступі завідувачка науково-методичного відділу – Тетяна Хованець. Бібліотекарям було продемонстровано цікаву відео-презентацію про роль книги і читання в сучасному суспільстві, незвичні, але доволі ефективні способи залучення до читання, які практикують в бібліотеках таких європейських країнах, як Німеччина, Польща, а також США.
   З особливостями систематизації документів в умовах впровадження універсальної десяткової класифікації (УДК), присутніх ознайомила завідувачка відділу комплектування і обробки Тетяна Шеховцова.
  У підсумках найактивніші учасники семінару-практикуму ділились першими досягненнями в сфері співпраці бібліотек з місцевими громадами, пропонували власні оригінальні ідеї трансформації бібліотечного простору на благо і користь суспільству.


Статистика перегляду сторінки: сьогодні 1, з початку місяця 32, всього 206
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua