*** Вітаємо на нашому сайті! ***

Мистецька замальовка «Я виплекав свій образ України» (До 65-річчя від дня народження С. Г. Якутовича, українського художника-ілюстратора)

20.11.2017
 Сергій Якутович — народний художник України, графік, книжковий ілюстратор, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, член Національної спілки художників України, член-кореспондент Академії мистецтв України.
З нагоди 65-річного ювілею художника-ілюстратора у секторі мистецтв було проведено мистецьку замальовку «Я виплекав свій образ України».
Присутні на заході читачі бібліотеки дізналися про творчу спадщину митця, який працював над низкою телефільмів, та був автором понад 100 книжкових ілюстративних циклів. Невичерпним джерелом натхнення для Сергія Якутовича була творчість Миколи Гоголя. Він створив більш ніж 40 портретів великого письменника.
Основні його графічні роботи: 1975 - ілюстрації до поеми Олександра Пушкіна «Полтава», 1977 - ілюстрації до творів Олексія Толстого «Петро І», 1980 -ілюстрації до твору Александра Дюма «Три мушкетери», 1982 - ілюстрації до твору Льва Толстого  «Севастопольські оповідання», 1987 - ілюстрації до твору Олеся Гончара «Перекоп», 1988–1991 - ілюстрації до видання «Україна, сторінки історії», 2002 - ілюстрації до твору Миколи Гоголя «Тарас Бульба», 2004 - ілюстрації до французького епосу «Трістан та Ізольда», Ілюстрації до збірки творів Миколи Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки - Миргород», 2005 - авторський проект «Мазепіана», 2008 - альбом робіт «Абсолютний слух часу», 2011 - ілюстрації до твору Ліни Костенко «Берестечко».
Гарним доповненням до мистецької замальовки були матеріали представлені на виставці для поціновувачів творчості С. Якутовича. Твори митця розкривають його активну життєву позицію як художника, його роботу в кінематографі, різні грані та особливості творчої манери українського майстра графічного мистецтва.


Статистика перегляду сторінки: сьогодні 1, з початку місяця 15, всього 246
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua