*** Вітаємо вас на нашому сайті ***

Відеомандрівка «По всьому світу стала новина» та інформ-сеанс «Новий рік мандрує світом»

12.01.2017
Зимова пора багата на новорічно-різдвяні свята. Наша книгозбірня запросила до себе читачів і користувачів на різноманітні заходи під час зимових канікул. 12 січня новаки з виховником Національної скаутівської організації «Пласт» та інші читачі «мандрували» різними країнами світу і знайомилися з різдвяними та новорічними традиціями під час відеомандрівки «По всьому світу стала новина» та інформ-сеансу «Новий рік мандрує світом».
Разом із бібліотекарями діти «побували» у Франції, де й «скуштували» «різдвяне поліно» (рулет з кремом, политий шоколадом), а також за традицією отримали під ялинку шоколад. В Сполучених Штатах Америки наших мандрівників «очікував» урочистий обід з індичкою під супровід різдвяних піснеспівів. Разом з австралійцями на пляжі (бо ж у них літо!) «готували» гриль-страви з морепродуктів та «обмінювалися» подарунками. В компанії гостинних грузинів «приймали участь» у «хресному поході» під назвою Аліло – несли благу вістку про народження Спасителя, співаючи різдвяні гімни.
Ми переконались, що світові різдвяні традиції різноманітні. Але Різдво Христове в Україні – незабутнє. Наші традиції багаті, веселі, неповторні. В цьому переконались наші читачі, переглянувши відеофільм про Різдво в Україні від ТСН.
Новорічні свята не менш цікаві у всьому світі. Під час інформ-сеансу діти дізналися , що офіційно країни світу  зустрічають новий рік в ніч з 31 грудня на 1 січня. Але в багатьох країнах (особливо азіатських) це свято визначається за місячним календарем і воно приходить в різні пори: і в лютому, і в квітні, і у вересні. Але одне спільне в усіх народів: треба подякувати року старому за те, що було добре, і закликати до себе новий. А роблять це по-різному. Шотландці в новорічну ніч дивляться на вогонь в каміні, подумки спалюючи негаразди минулого року, мовчки відкривають двері опівночі, щоб випустити старий і запросити новий рік. А от кубинці наповнюють посуд водою, щоб під бій курантів вилити її через вікно, омивши шлях новому року. Італійці напередодні звільняються від всякого мотлоху: старі меблі, посуд, одяг викидають через вікно. Англійці зустрічають це свято гучним дзвоном. Японці обов´язково в новому одязі і сміючись вітають прихід нового року. А от в Іспанії існує традиція встигнути з´їсти 12 виноградин – по одній на кожен удар курантів, це забезпечить добробут і здоров´я у Новому році. Крім того під час новорічної вікторини діти мали нагоду познайомитись з численними побратимами Діда Мороза: із Санта-Клаусом, Пер-Ноелем, Баббо-Натале, Зюзею, Йоулуппукі, Святим Ніколаєм та іншими казковими персонажами. На завершення переглянули презентацію «Найцікавіші ялинки світу». Цей традиційний новорічний атрибут різний в багатьох країнах. Але тим і цікавий. Виявилося, що шоколадна ялинка теж існує. І саме її «смачні гілочки» скуштували наші пластуни і читачі, отримавши від бібліотекарів смачні шоколадки. А завершили ми наше свято українською різдвяною піснею «Добрий вечір тобі, пане господарю», щирими побажаннями добра, здоров´я і любові на весь рік.


Статистика перегляду сторінки: сьогодні 1, з початку місяця 22, всього 396
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua