*** Вітаємо вас на нашому сайті ***

Майстер-клас по виготовленню різдвяного «павука» із соломи

05.01.2017
В багатьох українських родинах, напередодні Різдва є давня традиція плести солом’яного «павука», який висить у домі впродовж року. Адже різдвяний «павук» – це традиційна прикраса оселі в Україні на різдвяні й новорічні свята, яка виготовлена з соломи.
Таких "павучків" вважають символом Всесвіту.
Тож, ми вирішили започаткувати цю добру традицію і в нашій бібліотеці. 5 січня юні читачі зібралися в читальному залі на майстер-клас по виготовленню різдвяного «павука» із соломи. Охочих було чимало.
На майстер-класі крім навчання, як власноруч зробити «павука», бібліотекар розповіла багато цікавого про традицію його плетіння, познайомила присутніх з біблійною притчею.
З гарним настроєм і бажанням творити власноруч діти взялися до роботи.
Маленькі пальчики з великою любов’ю з’єднували соломинку до соломинки, щоб створити для своєї родини таємничий оберіг на цілий рік.
Усталеної форми різдв’яних «павуків» немає, головне правило при їх створенні: їхні деталі мають гармонійно поєднуватися. Гармонія форм та руху «павука» покликані оберігати дім і господаря, вбираючи в павутину своєї конструкції все негативне, що могло завадити щасливому життю родини.
Сама атмосфера на майстер-класі була святковою, звучали різдвяні колядки.
Майже дві години кропіткої праці промайнули дуже швидко, а в руках юних майстрів вже красуються готові прикраси.
А на сам кінець, всі учасники змогли сфотографуватися зі своїми різдвяними «павуками».


Статистика перегляду сторінки: сьогодні 1, з початку місяця 28, всього 492
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua