*** Вітаємо вас на нашому сайті ***

Огляд книжково-ілюстративної виставки «Кобзарева світлиця»

09.03.2016
Т.Г.Шевченко! Досить було
однієї людини, щоб урятувати
цілий народ, цілу націю.
     Остап Вишня.
 
      Низько схиляємо голову перед неперевершеною величчю геніального українського літератора та митця Тараса Григоровича Шевченка. У ці дні до його постаті, як до живильного джерела духовності й чистоти, звертаються мільйони людей, незалежно від національності й віросповідання, щоб у котрий раз відчути незбагненну міць величного Тарасового слова.
   У спадок Шевченко залишив нам відкриту книгу любові й боротьби. Народ знає її, переповідає із уст             в уста – читає з пам'яті. В цьому - невмирущість поета.
   З-поміж безлічі книг, з якими має справу історія світової літератури, поодиноко виділяються ті, що ввібрали в себе науку віків і мають для народу заповітне значення.
   До таких належить «Кобзар» - книга, яку народ український поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів.
   Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, сплелись на тернистих дорогах поетового життя, писались то в мандрах, то в казематах, мережились при світлі білих ночей Півночі, і в пісках Закаспійських пустель.   
   Хоч більшість поезій написані поза межами рідного краю, наскрізно струменить в них світлий образ Дніпра та українських степів.
   Жителі Тернопільщини свято бережуть пам’ять  про великого Кобзаря. Вшановуючи легендарного сина України, працівники відділу обслуговування 5-11 класів провели огляд літератури  книжково-ілюстративної виставки «Кобзарева світлиця», приуроченої до 202-ї річниці з дня народження Т.Шевченка. Радимо звернути увагу на нові видання про життя та творчість Кобзаря: О.Я. Кониський «Тарас Шевченко-Грушівський. Хроніка його життя», «Україна Тараса Шевченка» (у III-х томах), Б.Лепкий «Життєпис Тараса Шевченка», Л.Цуріка «Тарас Шевченко. Невідомі сторінки» та інші.


Статистика перегляду сторінки: сьогодні 1, з початку місяця 35, всього 545
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua