*** Вітаємо на нашому сайті! ***

«Діамантовий вінець» Лесі Українки у бібліотеці

24.02.2016

25 лютого виповнюється 145 років від дня народження славетної доньки України – Лесі Українки. З цієї нагоди у відділі обслуговування учнів 5–11 класів розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Спів Лесиного серця». Представлена література на виставці відкриє для читачів нові грані геніальної поетеси і драматурга, талановитого прозаїка і перекладача, літературознавця і фольклориста-етнографа, публіциста і педагога, видавця і журналіста, поліглота і громадського діяча.

Один із розділів виставки  «Я збагнула, що забуття не суджено мені» присвячений 105-річчю з часу написання драми-феєрії «Лісова пісня» – «діамантового вінця» Лесі Українки. Цим твором поетеса виспівала свою любов до милої та рідної з дитинства Волині, багатої на ліси й озера, на казки й пісні. Найціннішим експонатом виставки є книга «Лісова пісня» 1950-го року видання (Державне видавництво художньої літератури) з ілюстраціями М. Дерегуса на окремих аркушах та книга 1963-го року випуску із серії «Бібліотечка самодіяльного театру». Також, до ювілею написання драми-феєрії науково-методичним відділом бібліотеки випущено методичний матеріал по роботі з книгою «Нестихаюча пісня волинського лісу». У методичних порадах подається вступна стаття про життєвий та творчий шлях поетеси, розкриваються різні аспекти оригінальності «Лісової пісні» як шедевру української драматургії, цікаві факти пов’язані із драмою, думки відомих людей про творчість поетеси, а також подаються розробки масових заходів (літературної вікторини та сценарій літературного вечора).

Усіх охочих ознайомитись з виставкою та методичним матеріалом, запрошуємо до відділу обслуговування учнів 5–11 класів, адже тут ви зможете поринути у світ творчості та краси дочки Прометея.
   Життєвими і творчими стежками геніальної Лесі Українки, пройшли і наймолодші читачі нашої бібліотеки - учні Школи №3 групи продовженого дня. Бібліотекарі відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів провели для діток літературно-поетичну годину «Горить зоря її поезії над краєм», під час якої юні читачі ознайомились з біографією поетеси, а також дізнались про географію пам'ятників та музеїв, створених на честь Лесі Українки. Відмінні знання творчої спадщини  знаменитої волинянки продемонстрували і самі школярики, декламуючи вірші і переказуючи казки її авторства. Завершився захід переглядом мультфільму за однойменною казкою Лесі Українки «Біда навчить».  Статистика перегляду сторінки: сьогодні 1, з початку місяця 31, всього 1209
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua