*** Вітаємо на нашому сайті! ***

Вечір пам’яті «Героям Небесної Сотні присвячується…» (До Дня вшанування «Небесної сотні»)

17.02.2016
Рости, живи і пам’ятай! Такими словами розпочався вечір пам’яті «Героям Небесної Сотні присвячується…», який провела завідувачка відділу обслуговування учнів 5-11 класів Світлана Миколаївна Нецко.
      Без зайвих слів і лише тужливе «плине кача» та  до  болі знайомі обличчя тих, чиї імена вже викарбувані кров’ю на скрижалях історії. Вшанувати цих патріотів  - не просто святий обов’язок, а наша шана і гордість за них, за їхню відданість, за відвагу. Адже це наші ровесники, наші земляки! Хтось згадує друга, хтось – сина чи батька! Проте вони завжди з нами.
     Небесна Сотня з вірою в життя йшла вперед і здобуваючи волю, віддала своє тіло і душу. Імена сучасних героїв Тернопільщини, їхні біографічні дані, а також матеріали про криваві події на Майдані зібрані на виставці під назвою «Героям Небесної Сотні присвячується…» Серед них: Олександр Капінос, Устим Голоднюк, Тарас Слободян, Назар Войтович, Ігор Костенко, Василь  Мойсей та Василь Аксенин, яким присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
     На вечорі пам’яті звучали вірші учнів 9-А класу Української гімназії імені І. Франка, після чого разом з класним керівником Олександрою Миколаївною діти вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. На зустріч з читачами бібліотеки завітала Лілія Іванівна Мусіхіна – українська письменниця, активістка тернопільської «Самооборони», волонтер. Це перша в Тернополі жінка, засновниця волонтерського руху для допомоги воїнам АТО. Цього року Лілія отримала нагороду «Людина року». Крім цього вийшли у світ відомі дослідницькі роботи: «Магія українськими устами очевидця», «Магія гір. Чарівне життя гуцулів», «Звірослов», «Міфологема тваринного світу українців». Активна учасниця Майдану Гідності пані Ліля на одному диханні за два тижні написала роман про ті непрості героїчні події 2013-2014 рр. Вона озвучила учням частинку свого роману, що от-от повинен побачити світ, і  який спонукає до  роздумів над тим, яке сьогодні життя, чи ми гідні його. Лілія Іванівна ще довго розповідала учням про те, що бачила, вимальовувала страшні картини того кривавого вечора, який довелося її побачити на власні очі. Адже тільки людина з добрим і чуйним серцем, роботяща і вольова може  бути справжнім патріотом і громадянином своєї держави, по-справжньому любити і захищати, відстоювати її інтереси і приносити велику користь. Чим більше зробимо для цього сьогодні, то краще житимемо завтра і будемо гідними називати себе українцями.
         Завершився вечір пам’яті героїв Небесної Сотні спільним виконанням державного гімну.
 
 

Статистика перегляду сторінки: сьогодні 2, з початку місяця 37, всього 968
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua