*** Вітаємо на нашому сайті! ***

Навчання «Сучасна бібліотека – простір читання, комунікацій і дозвілля»

26.11.2015
     В наш час наявність висококваліфікованих кадрів є одним із найважливіших факторів розвитку будь-якої галузі. Дедалі більшого значення набувають такі чинники, як професіоналізм, компетентність, прагнення і здатність до отримання знань упродовж життя. Саме тому, з 2015 року Тернопільська обласна бібліотека для дітей організовує навчання у «Школі сучасного бібліотекаря».
      24 та 26 листопада в рамках «Школи» відбулося чергове навчання на тему «Сучасна бібліотека – простір читання, комунікацій і дозвілля», в якому взяли участь працівники сільських бібліотек-філій Бучацької, Збаразької, Зборівської, Козівської, Підволочиської, Підгаєцької та Тернопільської ЦБС.
   Відкрила навчання директор Обласної бібліотеки для дітей Надія Новіцька. У своєму виступі вона наголосила, що бібліотеки на сучасному етапі потрібні суспільству як соціально-культурні інституції з національно-патріотичного, правового, гуманістичного розвитку  особистості, як заклади  із задоволення всебічних інформаційних та дозвіллєвих потреб населення.
   Учасники «Школи» познайомились з історією, структурою та основними напрямки діяльності книгозбірні.
    Заступник директора з наукової роботи Чайківська Н. А. під час консультації «Професійна компетентність бібліотекаря: нові вимоги, нові пріоритети» зосередила увагу присутніх на таких питаннях: правові аспекти діяльності бібліотек, національно-патріотичне виховання, створення позитивного іміджу книгозбірні в сучасних умовах, професіоналізм та етична культура бібліотекаря.
   Враховуючи вимоги сьогодення, книгозбірні намагаються використовувати у своїй діяльності різноманітні сучасні форми роботи. Актуальність змісту, творчий підхід, нетрадиційні назви заходів – усе це привертає увагу користувачів бібліотек, сприяє залученню нових відвідувачів. Тому, у своєму виступі «Інновація як стратегія і умова розвитку бібліотеки» завідувачка науково-методичного відділу Тетяна Хованець познайомила присутніх із новими, сучасними формами роботи з користувачами.
    Цікавою і корисною була консультація головного бібліографа Колопенюк М. Д. за темою «Бібліографічна діяльність як важлива складова іміджу бібліотеки». Марія Колопенюк представила ряд бібліографічних видань підготовлених ОБД, які зможуть використати у своїй роботі сільські бібліотекарі та надала рекомендації щодо підготовки краєзнавчих бібліографічних матеріалів.
   Навчання проходило жваво – у формі діалогу між учасниками навчання. Бібліотекарі працювали в малих групах, виконували практичні завдання та ділились власним професійним досвідом. 


Статистика перегляду сторінки: сьогодні 1, з початку місяця 30, всього 707
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua
odb.te.ua